Dabar populiaru
Premjera
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 5d. 07:23

Žemės ūkio ministerija parodos eksponatams išleido iki 46 tūkst. litų

Rugiai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Rugiai
Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius nutarė atgaivinti ministerijos rūmuose nuo seno veikusią vadinamąją žemės ūkio pasiekimų parodą. Naujiems eksponatams įsigyti praėjusių metų pabaigoje skirta iki 46 tūkst. litų.

Tai dienraščiui „Lietuvos rytas“ patvirtino ministerijos Tautinio paveldo produktų skyriaus vedėja Rasita Kraujelytė-Noreikienė.

Ministerijos patalpose eksponuojami Aukštaitijos regiono vyriškas bei moteriškas tautiniai kostiumai, neoficialiomis žiniomis, mokesčių mokėtojams atsiėjo apie 8 tūkst. litų. Už trejus gintarinius karolius ministerija tautodailininkams paklojo po bemaž 3 tūkst. litų. Nepigiai atsiėjo ir kiti dirbiniai, bet jų kainos neskelbiamos.

Tautinio paveldo skyriaus vedėja R.Kraujelytė-Noreikienė tik nurodė, kad už daugiau kaip 40 tūkst. litų pavyko nupirkti ne tik kostiumus, karolius, bet ir popieriaus karpinių paveikslų, medžio raižinių ir dirbinių, margučių, šiaudinių sodų, Užgavėnių kaukių, pirštinių, lovatiesių, muzikos instrumentų, skarų, keramikos dirbinių.

Čia bus eksponuojami ir kulinarinio paveldo gaminiai: puošta proginė plikyta duona, skilandžiai, dešra, lašiniai, kumpis, medaus gėrimas, šakotis, figūriniai meduoliai.

Ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Vilius Rekevičius pasakojo, kad naująją ekspoziciją sudarys kelios dalys.

Vienoje bus užsienio delegacijų ministrui K.Starkevičiui padovanoti suvenyrai, kitoje – parodų „Agrobalt“ laureatų gaminiai, daugiausia – maisto produktų muliažai, trečioje – tautinis paveldas.

Šiuo metu ministras atostogauja, dauguma viceministrų – taip pat. Darbo vietoje rastas viceministras Aušrys Macijauskas apie parodą ir jai skiriamus tūkstančius litų negalėjo nieko pasakyti.

„Už lėšas atsakingas ministerijos kancleris, jo ir klauskite“, – sakė viceministras. Atostogaujanti kanclerė Dalia Miniataitė sakė, kad pinigai skirti ne ekspozicijai, o tautinio paveldo programai.

„Lėšos skirtos ne konkrečiai ekspozicijai, o tautinio paveldo programai. Pinigai buvo numatyti seniai, viskas daroma pagal planą. Jokio pinigų pertekliaus nėra, bet šiuo metu aš stoviu prie jūros ir negražu man skambinti per atostogas ir klausinėti tokių konkrečių dalykų, kurių negaliu pasakyti“, – sakė kanclerė.  

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:09
07:38
00:50

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min