Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 29d. 11:20 , Atnaujinta: 2020 kovo 29d. 11:28

Židiniu tapusioje Panevėžio ligoninėje izoliuojami medikai: vadovas ramina, kad situacija suvaldyta

Panevėžio Respublikinėje ligoninėje izoliavus dar 14 medikų komandą, įstaigos vadovas Arvydas Skorupskas ramina, kad į darbą grįžta 51 anksčiau izoliacijoje buvęs medikas – įstaigos veikla nesutriks. Planuojama testuoti visus darbuotojus. Šiuo metu ligoninėje gydomi 6 COVID-19 pacientai, dar 9 gydosi namuose, daugumos būklė yra lengva, dviejų – vidutinė.

Sekmadienį Respublikinėje Panevėžio ligoninėje koronavirusas nustatytas dar vienam pacientui, kuris gydytas Gastroenterologijos skyriuje. Tame pačiame skyriuje anksčiau gydytas ir nuo COVID-19 miręs pacientas.

„Mes izoliavome, tai yra karantinavome 14 savo darbuotojų ir 14 pacientų. Naktį jie visi buvo testuoti, tai reiškia, paimti tie tepinėliai ir išsiųsti į Vilnių tyrimams. Tyrimai šiuo metu daromi ir turėtų į pavakarę pasiekti mus“, – kalbėjo A.Skorupskas.

Pasak jo, šis atvejis yra „įneštinis“, pacientas buvo gydomas vienutėje, todėl užkratas negalėjo plačiai pasklisti. Kovo 26 dieną ligoninėje paguldytas pacientas iš pradžių neturėjo COVID-19 infekcijai būdingų simptomų, tačiau jiems atsiradus, buvo nuspręsta atlikti tyrimą.

„Gautas teigiamas atsakymas, tai reiškia tada, kai buvo visa komanda, pacientas saugiai pervežtas į infekcinę ligoninę, į specialų skyrių tolimesniam gydymui. Kalbant apie paciento būklę, paciento būklė nėra sunki ji yra vidutinio sunkumo didelių problemų gydant nesudaro“, – kalbėjo A.Skorupskas, pažymėjęs, kad pacientas yra vidutinio amžiaus.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Spaudos konferencija
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Spaudos konferencija

Ligoninės vadovas apgailestavo, kad šis užsikrėtimas – klasterinis atvejis, rodantis, kad užkratas plinta visuomenėje – „kurioje vietoje pacientas gavo infekciją, pakankamai sunku nustatyti“.

A.Skorupskas pažymėjo, kad ligoninės skyrius buvo dezinfekuotas, o šiuo metu laukiama tyrimų, ar infekcija paplito plačiau.

„Panašu, kad tokių įvykių Lietuvoje dažnės, nes plitimas yra prasidėjęs visuomenėje ir dėl to šiame etape yra labai svarbi ne tik medikų, bet ir visuomenės pagalba“, – sakė A.Skorupskas, ragindamas viešumoje nesibūriuoti ir dėvėti kaukes.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Panevėžio ligoninė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Panevėžio ligoninė

Šeštadienį ligoninę pasiekė anksčiau tirto 51 darbuotojo pakartotinių testų rezultatai – visi jie buvo neigiami.

„Jau 4 mūsų darbuotojai dirba ir šiuo metu, kiti išeina pirmadienį. Tad matote, vieni kitus keičia, tie kurie išeina į izoliaciją. Tie, kurie nepasitvirtina, jie išeina į darbą“, – sakė A.Skorupskas.

Jis taip pat tikino, kad ligoninę jau pasiekė apsaugos priemonių krovinys, jis yra paskirstytas, taip pat dar vieno krovinio laukiama sekmadienio naktį, todėl rūpesčių dėl mediko aprūpinimo artimiausiu metu nebus.

Taip pat ketinama testuoti visus ligoninės darbuotojus – pirmiausia tuos, kuriems kyla didžiausia rizika.

15min primena, kad kovo 25 Respublikinėje Panevėžio ligoninėje mirė verslininkas, Liberalų sąjūdžio atstovas Jonas Katinas, sirgęs COVID-19. Virusas ėmė plisti tarp ligoninėje gydomų asmenų ir medikų.

Tuomet 51 ligoninės medikas buvo karantinuotas, vėliau visais šiais atvejais patvirtinti neigiami koronaviruso testo rezultatai. Pakartotiniai testo rezultatai užkrato taipogi neparodė, dalis medikų buvo grąžinti į darbą.

Sekmadienį Respublikinėje Panevėžio ligoninėje koronavirusas nustatytas dar vienam pacientui, kuris gydytas Gastroenterologijos skyriuje.

Gydo 6 asmenis ligoninėje, 9 – namuose

A.Skorupskas ramina, kad ligoninė išsidėsčiusi atskiruose korpusuose – tai nėra vienas didelis pastatas, o kontaktai tarp darbuotojų yra ribojami.

„Jei būtų viename kažkuriame pastate, tai taip, sutinku, kad tada gali išplisti per visus aukštus. Dabar jie yra viens nuo kito pakankamai izoliuoti, yra apriboti visi kontaktai, tiek vaikščiojimai tarp skyrių ir bendravimai. Visos didžiosios ligoninės dirba brigadiniu metodu. Taip buvo ir šiuo atveju – krito komanda, bet jos vietą užima kita komanda“, – sako vadovas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Panevėžio ligoninė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Panevėžio ligoninė

Pasak jo, ligoninėje nuo COVID-19 šiuo metu gydomi 6 pacientai, 4 iš jų būklė yra lengva, ir, gavus neigiamus atsakymus, jie galėtų būti paleisti. Tačiau tam reikia gauti du iš eilės neigiamus testus.

„Savijauta jų kaip sveiko žmogaus. Ir du yra vidutinio sunkumo: nežymus karščiavimas, galvos skausmai, kaulų raumenų laužymai, bet jie nei prie deguonies prijungti, nieko. Jie gydomi paprastai“, – teigia A.Skorupskas.

Pasak jo, 9 apskrities pacientai gydosi namuose, jų būklė lengva, ir problemų nesudaro.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

15:15
01:01:04
06:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min