-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti
2009 01 27

Žiemą vys mažųjų vilniečių Morės

Labiausiai išvyti šalčius iš kiemo nekantrauja patys mažiausi vilniečiai, tad antradienį 18 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje atidaroma būtent jų kurtų Morių paroda „Užgavėnių Morė“.
Morės
Morės / Organizatorių nuotr.

„Morė yra populiarus šio laikotarpio personažas, su kuriuo vaikai yra susigyvenę, Morės jų nebaugina, juolab kad patys jas kūrė“, – apie mažuosius vilniečius kalbėjo J.Žitkauskas.

Renginio išvakarėse Mokytojų namų atstovai baiminosi, ar kiemelis sutalpins sugūžėjusias Mores ir svarstė galimybę jas eksponuoti ir Vilniaus gatvėje.

Mokytojų namų vadovas, paklaustas, ar žiemiškos darganos nesugadins Morių dar iki Užgavėnių, teigė nesibaiminantis. „Jei ir apsnigs ar sulis – nieko tokio. Morių toks ir likimas, kad jas sudegintų ar jos kaip kitaip išnyktų“, – linksmai sakė jis.

Ši proginių lėlių paroda tokia pirmoji. Parodyti miestiečiams savo kurtas Mores panoro apie 50 Vilniaus ikimokyklinių įstaigų. Pasak renginio organizatorių, vaikai ir jų mokytojai bei auklėtojai sukūrė labai originalius kūrinius. Iš viso parodoje eksponuojama per 60 žiemą gąsdinančių Morių. Vilniaus mokytojų namų projektų vadovas Juozas Žitkauskas tvirtino negalintis pasakyti tikslaus jų skaičiaus, nes įvairiausių lėlių sunešta buvo visa galybė. Vaikų sukurtos Morės atėjusius jų pasižiūrėti stebins originalumu. Jų kiemelyje bus visokių: ekologiškų – pagamintų vien iš antrinių žaliavų, autentiškų „lietuvaičių“, Morė europietė, šiuolaikiška „panelytė“ su trumpu sijonėliu ir Morė dama iš XIX amžiaus.

Paroda veiks iki vasario 24 d. – tikrųjų Užgavėnių. Tądien Vilniaus mokytojų namų kiemelyje susirinks visi Morių kūrėjai – mažieji ikimokyklinukai ir jų mokytojai. Užgavėnių šventėje jie bus apdovanoti už savo kūrinius.

Antradienio vakare:

18 val. Mokytojų namų kiemelyje pasaką apie „Radvilų meškas ir Baltųjų stulpų smuklę“ seks Pasakų bobutė – etnologė Gražina Kadžytė. Vakaro metu bus atidaryta Morių paroda. Muzikinę nuotaiką skleis folkloro ansamblis „Reketukas“, susirinkusius šildys laužo liepsna ir gardi žolelių arbata.

18 val. Svetainėje vyks Liberto Klimkos knygos „Saulės ratu, Mėnulio taku: lietuvių kalendorius“ pristatymas. Svečiuose viešės etnologas Libertas Klimka, dainas dainuos Veronika Povilionienė ir draugai, dalyvaus Lietuvos mokslų akademijos folkloro ansamblis „Dijūta“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius