Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 birželio 5d. 19:03

Žmogaus teisių centro vadovė B.Sabatauskaitė susikivirčijo su eisenos oponentais: nuplėšė plakatą

Penktadienio popietę Vilniuje vykusi eisena, palaikanti protestus JAV, neapsiėjo be incidentų. Vieno jų epicentre – Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė Birutė Sabatauskaitė. Žmogaus teisių aktyvistė nuplėšė oponuojančios pusės plakatą ir susikivirčijo su mokytoja Astra Genovaite Astrauskaite, anksčiau dažais apipylusia „Laisvės kalvos“ maketą ir nuplėšusia JAV protestus palaikančius plakatus.

Incidentas įvyko jau pasibaigus pagrindinei eisenai.

Prie JAV ambasados Lietuvoje Vilniaus Akmenų gatvėje stoviniavo renginiui oponuojanti grupelė žmonių, ant sienos užklijavusi kelis plakatus: „Lauk UAB Sorošo velniop“, „D.Tramp – vyras – ne gaidys...“, „Kiekviena gyvybe – SVARBI!!!“. Netoli jų buvo keli opozicijos stebėtojai.

Netrukus B.Sabatauskaitė priėjo prie sienos ir nukabino vieną iš plakatų, taip įaudrindama susirinkusiuosius.

„Ką tu dirbi? Naktį ateik!“ – patarimus dalijo paslapčia tiek „kalvelę“, tiek JAV protestus palaikančius plakatus niokojusi lietuvių kalbos mokytoja A.G.Astrauskaitė.

Netrukus kita mergina nuklijavo dar vieną plakatą.

„Ar patiko?“ – pridėjo A.G.Astrauskaitė.

Žmogaus teisių aktyvistė B.Sabatauskaitė paklausė to paties:

„O jums patiko? Jūs tyčiojatės iš žmonių visą laiką. Jūs mokytoja esat, jūs atsakomybę nešat, suprantat? Jūs pagalvokit, ką jūs darot“, – ragino ji.

Į repliką apie mokytoją suragavo jaunas vaikinas, tikėtina, A.G.Astrauskaitės auklėtinis, sakydamas: „Čia geriausia mokytoja.“

„Durna mokytoja pasaulyje“, – pareiškė kitas vaikinas. Šie du vėliau dar apsimetė aštresnėmis replikomis.

Į B.Sabatauskaitės žodžius A.G.Astrauskaitė sureagavo savotiškai – mojavo Vyčio vėliava ir mėgino pažeminti oponentę klausdama jos seksualinės orientacijos.

Mano pasikarščiavusi

Po incidento 15min susisiekė su B.Sabatauskaite. Žmogaus teisių aktyvistė teigia, kad veikiausiai pasikarščiavo.

„Plakatą nuėmiau, manau, pasikarščiavau, nes buvo labai gėda stebėti tokį mokytojos elgesį. Jai pasakiau, kad ji atsakinga prieš Lietuvos moksleivius. Bet manau, kad pasielgiau netinkamai, būtų užtekę įvardyti, kad ji yra atsakinga ne tik už save, bet ir dalį mokyklos bendruomenės“, – teigia ji.

15min susisiekė ir su A.G.Astrauskaite, tačiau ši kalbėti atsisakė.

Incidentų būta daugiau

Tai nebuvo vienintelis susirėmimas eitynėse. Renginį aprašiusi kolegė Indrė Jurčenkaitė matė, kaip vienas akcijos šalininkas griebė už plakato priešininkui, o šis krito ir trenkėsi pakaušiu į asfaltą. Pareigūnai konflikto dalyvius išskyrė, nukentėjusysis atsistojo ir protestavo toliau.

Penktadienio popietę JAV protestus palaikančios eitynės Vilniuje vyko nuo Katedros aikštės iki JAV ambasados. Policija informavo, kad iš viso susirinko per 1000 dalyvių.

Žiūrėkite reportažą iš eitynių:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min