Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 09 30

Žmogaus teisių komitetas susitiko su JT pabėgėlių agentūros atstovu, lankėsi pasienio užkardose

Rugsėjo 29 d. Žmogaus teisių komiteto nariai susitiko su Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro Regioninio biuro Baltijos ir Šiaurės šalims atstovu Henriku Mygdalu Nordentoftu (Henrik Mygdal Nordentoft). Pabėgėlių komisaro valdyba teikia paramą vyriausybėms, įgyvendinant Europos ir tarptautinius teisinius dokumentus, susijusius su prieglobsčiu, apsauga ir pagalba asmenims be pilietybės, rašoma pranešime spaudai.
ŽTK, užkarda,
ŽTK, užkarda, / E.Gibavičiūtės nuotr.

Susitikime aptartas Baltarusijos režimo hibridinės atakos kontekstas, kai žmonėmis pasinaudojama kaip atakos įrankiais. H.M.Nordentoftas pabrėžė šios padėties išskirtinumą dėl žmonių kontrabandos hibridinės atakos kontekste ir išreiškė supratingumą dėl labai sudėtingos situacijos, kuri reikalauja didžiulių pastangų ir išteklių užtikrinant neteisėtų migrantų žmogaus teises.

Paklaustas, kokia šalis galėtų būti pavyzdžiu Lietuvai suvaldant neteisėtos migracijos krizę, H.M.Nordentoftas kalbėjo apie tai, kad konkrečių šalių įvardijimas nebūtų korektiškas, nes skirtingų šalių situacijos yra skirtingos ir jos turi nevienodas galimybes. Tačiau Pabėgėlių komisaro atstovas pažymėjo spręstinus žmogaus teisių užtikrinimo aspektus Lietuvai tvarkantis su migrantų krize. Žmonių laikymas uždarose erdvėse – vienas didžiausią rūpestį kėlusių dalykų.

Prieš susitikimą su H.M.Nordentoftu komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį ir aplankė neteisėtų migrantų apgyvendinimo vietas Tribonių užkardoje ir Medininkuose. Tribonių užkardoje apšildytuose mobiliuosiuose nameliuose apgyvendinta kelios dešimtys neteisėtų migrantų, palapinės išardytos. Neteisėti migrantai gali judėti tik aptvertos teritorijos ribose. Kalbintas neteisėtas migrantas dėkojo Lietuvai už suteiktą saugumą ir aprūpinimą. Tačiau jį jaudino nežinomybė dėl ateities ir negalėjimas palaikyti ryšio su Irake esančiais pagyvenusiais tėvais.

Žymiai sudėtingesnė situacija Medininkų pasienyje – ten apgyvendinta apie 700 pažeidžiamų migrantų, lankymosi dieną buvo laukiama atvykstant dar 100 vyrų. Pasienio tarnybos pareigūnai atrodė pavargę, tačiau gebantys profesionaliai tvarkytis su ypač sudėtinga situacija. Skirtingos asmenų socialinės grupės apgyvendintos atskiruose segmentuose siekiant išvengti konfliktinių situacijų. Atskiruose segmentuose vieniši vyrai; vienišos moterys; šeimos su vaikais; kitokios seksualinės orientacijos vyrai. Pažeidžiamiausios asmenų grupės apgyvendintos Pasieniečių mokyklos bendrabučiuose. Pasieniečiams aktyviai talkina Raudonojo Kryžiaus ir Europos prieglobsčio paramos agentūros atstovai, tačiau socialinių darbuotojų nėra, o tai labai apsunkina valstybės sienos apsaugos pareigūnų darbą. Lankant stovyklavietę, draugiškai nusiteikę migrantų mažamečiai vaikai šypsojosi ir tiesė rankutes pasisveikinti. Grįžtant atgal, ko gero, tėvelių pamokyti, vaikai linksmai skandavo žodį „freedom“ (laisvė).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius