Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 30d. 13:54

Žmogaus teisių komitetas susitiko su JT pabėgėlių agentūros atstovu, lankėsi pasienio užkardose

ŽTK, užkarda,
E.Gibavičiūtės nuotr. / ŽTK, užkarda,
Rugsėjo 29 d. Žmogaus teisių komiteto nariai susitiko su Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro Regioninio biuro Baltijos ir Šiaurės šalims atstovu Henriku Mygdalu Nordentoftu (Henrik Mygdal Nordentoft). Pabėgėlių komisaro valdyba teikia paramą vyriausybėms, įgyvendinant Europos ir tarptautinius teisinius dokumentus, susijusius su prieglobsčiu, apsauga ir pagalba asmenims be pilietybės, rašoma pranešime spaudai.

Susitikime aptartas Baltarusijos režimo hibridinės atakos kontekstas, kai žmonėmis pasinaudojama kaip atakos įrankiais. H.M.Nordentoftas pabrėžė šios padėties išskirtinumą dėl žmonių kontrabandos hibridinės atakos kontekste ir išreiškė supratingumą dėl labai sudėtingos situacijos, kuri reikalauja didžiulių pastangų ir išteklių užtikrinant neteisėtų migrantų žmogaus teises.

Paklaustas, kokia šalis galėtų būti pavyzdžiu Lietuvai suvaldant neteisėtos migracijos krizę, H.M.Nordentoftas kalbėjo apie tai, kad konkrečių šalių įvardijimas nebūtų korektiškas, nes skirtingų šalių situacijos yra skirtingos ir jos turi nevienodas galimybes. Tačiau Pabėgėlių komisaro atstovas pažymėjo spręstinus žmogaus teisių užtikrinimo aspektus Lietuvai tvarkantis su migrantų krize. Žmonių laikymas uždarose erdvėse – vienas didžiausią rūpestį kėlusių dalykų.

Prieš susitikimą su H.M.Nordentoftu komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį ir aplankė neteisėtų migrantų apgyvendinimo vietas Tribonių užkardoje ir Medininkuose. Tribonių užkardoje apšildytuose mobiliuosiuose nameliuose apgyvendinta kelios dešimtys neteisėtų migrantų, palapinės išardytos. Neteisėti migrantai gali judėti tik aptvertos teritorijos ribose. Kalbintas neteisėtas migrantas dėkojo Lietuvai už suteiktą saugumą ir aprūpinimą. Tačiau jį jaudino nežinomybė dėl ateities ir negalėjimas palaikyti ryšio su Irake esančiais pagyvenusiais tėvais.

Žymiai sudėtingesnė situacija Medininkų pasienyje – ten apgyvendinta apie 700 pažeidžiamų migrantų, lankymosi dieną buvo laukiama atvykstant dar 100 vyrų. Pasienio tarnybos pareigūnai atrodė pavargę, tačiau gebantys profesionaliai tvarkytis su ypač sudėtinga situacija. Skirtingos asmenų socialinės grupės apgyvendintos atskiruose segmentuose siekiant išvengti konfliktinių situacijų. Atskiruose segmentuose vieniši vyrai; vienišos moterys; šeimos su vaikais; kitokios seksualinės orientacijos vyrai. Pažeidžiamiausios asmenų grupės apgyvendintos Pasieniečių mokyklos bendrabučiuose. Pasieniečiams aktyviai talkina Raudonojo Kryžiaus ir Europos prieglobsčio paramos agentūros atstovai, tačiau socialinių darbuotojų nėra, o tai labai apsunkina valstybės sienos apsaugos pareigūnų darbą. Lankant stovyklavietę, draugiškai nusiteikę migrantų mažamečiai vaikai šypsojosi ir tiesė rankutes pasisveikinti. Grįžtant atgal, ko gero, tėvelių pamokyti, vaikai linksmai skandavo žodį „freedom“ (laisvė).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min