Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Zuikius“ baus griežčiau

Viešasis transportas
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Viešasis transportas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas svarstys galimybę didinti baudas „zuikiams“. Tokį įstatymo projektą pateikė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Teikiamu projektu siūloma padidinti baudas už važiavimą be bilieto arba važiavimą įsigijus bilietą su nuolaida, tačiau nepateikus dokumentų, patvirtinančių teisę į transporto lengvatas. Taip pat griežčiau baudžiami bus keleiviai, neapmokėję bagažo vežimo arba atsisakę sumokėti už važiavimą taksi tvarkos pažeidimus.

Naujuoju projektu siūloma nustatyti, kad už neapmokėto bagažo vežimą būtų baudžiama nuo 10 iki 20 litų; už vaikų nuo septynerių iki šešiolikos metų vežimą be bilieto arba vaikų nuo keturiolikos iki šešiolikos metų važiavimą be bilieto būtų baudžiama nuo 40 iki 80 litų; už keleivių važiavimą be bilieto arba važiavimą, įsigijus važiavimo bilietą su nuolaida, tačiau nepateikus atitinkamų dokumentų, patvirtinančių teisę į transporto lengvatas, taip pat už atsisakymą sumokėti už važiavimą taksi ar už taksi iškvietimą būtų skiriama bauda nuo 60 iki 100 litų.

Taip pat siekiama įtvirtinti nuostatą, kad keleivių be bilieto vežimas, nustatyto tarifo nesilaikymas arba keleivių, įsigijusių važiavimo bilietus su nuolaida, tačiau nepateikusių atitinkamų dokumentų, patvirtinančių teisę į transporto lengvatas, vežimas užtrauktų baudą nuo 250 iki 500 litų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šiuos pažeidimus, užtrauktų baudą nuo 350 iki 700 litų.

Naująjį įstatymo projektą planuojama svarstyti Seimo posėdyje gegužės 14 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min