Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 3d. 17:01

Riba: jei po antros dozės praėjo 7 mėnesiai ir iki gruodžio 28 d. negausite trečios, mokėsite už testus

Skiepai nuo koronaviruso Tik prenumeratoriams
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Skiepai nuo koronaviruso
Ne tik nesiskiepijusiems, bet ir dviem skiepų nuo koronaviruso dozėmis paskiepytiems asmenims nuo metų pabaigos gali tekti savo lėšomis mokėti už testavimą. Taip nutiktų, jei jie, praėjus 7 mėnesiams po antros dozės, iki gruodžio 28 dienos nespėtų vakcinuotis trečia doze. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad po pastiprinančios dozės galimybių paso galiojimo laikas bus pratęstas neribotai.

Vyriausybė nusprendė, kad galimybių pasas būtų išduodamas pasiskiepijusiam žmogui, jei po skiepo praėjo ne daugiau kaip 7 mėnesiai (210 dienų).

Šiuo metu galimybių pasas išduodamas, jei asmuo pasiskiepijęs „Comirnaty“ vakcina (gamintojas „BioNTech ir „Pfizer") ar „Spikevax“ (gamintojas „Moderna") vakcina ir praėjo 1 savaitė po antrosios dozės suleidimo. Taip pat – „Covid-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina ir praėjo 2 savaitės po vienintelės vakcinos dozės suleidimo, „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcina ir praėjo 4 savaitės, bet ne ilgiau nei 13 savaičių, nuo pirmos dozės suleidimo.

Po antrosios dozės galimybių pasas gaunamas iš karto.

Svarbu suprasti, kad praėjus ne mažiau kaip 7 mėnesiams (210 dienų), asmuo turės pasiskiepyti sustiprinančia doze.

Prireiks trečios dozės

Kaip 15min komentavo SAM Spaudos tarnybos vyriausiasis specialistas Julijanas Gališanskis, šiuo metu pilną vakcinaciją praėjusių asmenų galimybių pasų galiojimo laikas ribotas.

„Galimybių paso galiojimas po pilnos vakcinacijos bus apribotas iki 7 mėnesių nuo gruodžio 28 dienos – nuo šios datos gyventojai, kuriems po pilnos vakcinacijos praėjo daugiau nei 7 mėnesiai, nebegalės atsisiųsti galimybių paso.

Atnaujinti galimybių paso galiojimą bus galima pasiskiepijus sustiprinančiąja doze (pasas galios neribotą laiką) arba savo lėšomis atlikus PGR tyrimą (pasas galios 72 val.)“, – komentavo SAM atstovas.

Jis pridūrė, kad galimybių pasą galima pratęsti ir gavus teigiamą antikūnų tyrimo rezultatą – tokiu atveju galimybių pasas galios 60 dienų.

Pilnai pasiskiepiję asmenys praėjus 120 dienų nuo paskutinio skiepo vieną antikūnų kiekio tyrimą gali atlikti nemokamai.

Galimybių paso galiojimo ribojimas nebus taikomas asmenims iki 18 metų, paskiepytiems „Comirnaty“, „Spikevax“ vakcinomis, taip pat persirgusiems, kai diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./COVID-19 molekulinis PGR tyrimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./COVID-19 molekulinis PGR tyrimas

Trečia doze vakcinuojasi mažai

Duomenų analizės bazės ourworldindata.org duomenimis, šiuo metu Lietuvoje pilnai paskiepyta 63,8 proc. gyventojų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min