Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 31d. 17:30

Ada Jonušė: Smirda biure? Įdarbinkite moterį!

Ada Jonušė Kalbėti apie moteris profesionales dabar labai madinga. Organizuojami renginiai, teikiami apdovanojimai, startuoja įvairiausios programos, diskutuojama žiniasklaidoje. Vyksta moterų emancipacijos judėjimo mini atgimimas. Todėl gali būti, kad ir Jums artimiausiu metu kur nors teks pasisakyti apie moteris savo kompanijoje, institucijoje, komandoje.

Ši paruoštukė, surinkta iš pastarųjų metų įvairių lygių vadovų ir vadovių pasisakymų renginiuose Lietuvoje, padės sudėlioti svarbiausius akcentus bet kokiai progai.

5 priežastys, kodėl komandoje gerai turėti moterį:

1. Pagerėjęs emocinis fonas:

Su moterimi komandoje bus daugiau švenčių: staiga imami švęsti gimtadieniai, organizuojamas apsikeitimas dovanomis Kalėdų proga, minimi kolegų darbiniai pasiekimai, šeimų pagausėjimai ar net vardadieniai. O dar pridėkime visas kompanijos šventes, mokymus, seminarus, komandos formavimo renginius, išvykas. Tikru džiaugsmu jos taps tik su moterimi, kuri rūpinsis staigmenomis, organizuos užsiėmimus mažiesiems, pirks dovanas, sakys sveikinimo kalbeles. Kiekvienas darbuotojas greit pastebės tokius pokyčius, jaus didesnį lojalumą kolektyvui ir pasitenkinimą darboviete.

2. Bendra biuro darbuotojų higiena:

Ne paslaptis, kad vien vyriškas kolektyvas yra linkęs apsileisti. Leiskite sau nustebti pamatę sparčius pokyčius į komandą priėmus moterį: vyrai „pasitemps“, ims dažniau praustis bei keisti drabužius, matysite mažiau nešvarių kojinių po stalu, atsiras ir kvepalų ar bent dezodoranto dvelksmas. Ilgainiui tokioje atmosferoje ims geriau jaustis ir ją vertinti ir patys vyrai. O jūs niekada neberaudonuosite klientams pristatydami kolektyvo narius ar aprodydami patalpas. Be jokių raginimų ir taisyklių, vien savo buvimu komandoje, moteris greit ir efektyviai pasieks aukščiausių rezultatų.

3. Valymo išlaidų kaštų mažinimas:

Šį punktą specialiai išskyriau, nes jis gali turėti ir tiesioginių išlaidų mažinimo pasekmių – be to, kad moteriai turbūt mokėsite mažiau nei to paties lygio kolegai vyrui. O tai svarbu kiekvienam vadovui. Atėjus dirbti moteriai, likęs kolektyvas ims dažniau plauti puodukus (arba juos suplaus moteris), mažiau trupins ant stalo, šiukšles taikys išmesti tiesiai į šiukšliadėžes, tvarkysis virtuvėlėje, o moteris galbūt net ir palaistys gėles. Po kelių savaičių galite pradėti derybas dėl valymo kaštų nuolaidų jūsų kompanijai ar institucijai, argumentuodama/s, kad biuras dabar sutvarkomas nepalyginamai sparčiau.

4. Estetinis pasitenkinimas:

Moterys yra gražesnės už vyrus ir labiau linkusios pasipuošti. Pradžiuginkite visą komandą estetiškai maloniu reginiu kiekvieną dieną. Ypač aktualu kolektyvo kūrybiškumo skatinimui. Su moterimi pagerės ir bendros komandos nuotraukos, ir vaizdas interneto svetainės skiltyje „Apie mus“. Savo kalboje būtinai pažymėkite, kad moterys yra gražios, nes tai svarbiausias moters darbuotojos atributas.

5. Naujausių tendencijų taikymas:

Priimdami į komandą moterį parodysite, kad esate inovatyvi darbovietė. Šiais greitai besikeičiančiais laikais nėra lengva pataikyti į visas madas. Moterį būtinai rodykite įvaizdžio klipuose (ji būtinai turi šypsotis), reklaminėse nuotraukose, darbuotojų paieškų skelbimuose: moters buvimas akcentuos, kad esate atvira, vertybiškai į Vakarus besiorientuojanti, moderni darbovietė. Būtent su istorija, kaip priėmėte moterį, galėsite dalyvauti jau minėtuose renginiuose, kalbėti spaudoje, socialiniuose tinkluose. O gal net gausite ir kokį apdovanojimą!

Svarbu, kad jokiu būdu neminėtumėte moters kompetencijų, profesionalumo, žinių, įgūdžių, išsilavinimo, talentų, pasiekimų, kitokio požiūrio į iššūkius, kuriuos sprendžiate darbe, lyderio ar komandos žaidėjo savybių. Taip pat nekalbėkite apie atlyginimų suvienodinimą visų lyčių to paties lygio specialistams. Neužsiminkite apie lankstų darbo laiką vaikus auginančioms darbuotojoms. Nesigirkite seksualinio priekabiavimo ir seksizmo prevencijos politika. Taip tik varginsite savo auditoriją, klausytojai nesupras, ką norite pasakyti, pasisakymas bus nuobodus ir negyvas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min