Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugsėjo 27d. 15:08

Jonas Varkalys: Plungės proveržio „stogas“ – Vilniaus biurokratai

Jonas Varkalys Įvairiose suvestinėse Plungės rajonas šauna į viršų: pagal atlyginimus, investicijas vienam gyventojui, grįžtančių emigrantų ar jaunuomenės rodiklius.

Atrodo, ko daugiau reikia – rajonas galėtų būti pavyzdžiu visai Lietuvai ar net Baltijos šalims, kaip iš grynai sovietinio pramoninio rajono galima išaugti į patrauklų įvairių verslų, idealios infrastruktūros miestą, kuriame gera kurtis.

Neatsitiktinai islandai ar danai žemaičiams daug kartų yra sakę, ko pas mus lenkiat nugaras, štai jums vienas kitas pusmilijonis eurų investicijų ir auskite tinklus ar virinkite žvejybos įrangą ne Reikjaviko ar Orchuso apylinkėse, o Plungėje.

Ir tas stebuklas įvyko. Žvejybos įranga meistraujama Plungėje, darbuotojai gauna padorius atlyginimus, vaikų klegesiu pasipildo mokyklos suolai. Verslo žygeiviai net yra apskaičiavę, kad jei trijų asmenų šeima į rankas gauna 2000 eurų, o vaikas „užkabintas“ į pradinę klasę, jokie užsienio toliai jų nesuvilios. Todėl tos pačios Pramonininkų sąjungos nariai pasitaria tarpusavyje, kurį tėtį ar mamą „įstatyti“ į geriau apmokamą etatą.

Atrodo, ko daugiau bereikia? Verslininkai net parengė projektą, kiek praplėsti gamybos, sandėlių plotus, rampas, norint šimtais vagonų atsivežti žaliavų ar jau pagal danų projektuotojų sukurtus baldus išboginti į Vakarų Europą.

Ir štai čia, krepšinio terminais tariant, Plungės verslo išsišokėliams „stogą“ deda Vilniau biurokratai. Užuot atvažiavę į Plungę ir paklausę, kuo galima padėti, jie sprendimų priėmimą sukoncentruoja Vilniuje, biurokratines procedūras ištęsia iki begalybės ir „žudo“ plungiškių tritaškius. Galima net drąsiai įvardinti regionų verslo žudytojus – tai ir „Lietuvos geležinkeliai“, ir „Lietuvos paštas“, ir nemažai kitų vilnietiškų įstaigų. Štai vien Plungės rajone „Lietuvos paštas“ sugebėjo numarinti Kulių ir Platelių paštus, artimiausiu metu žada susidoroti ir su Žemaičių Kalvarijos skyriumi.

Septintas jausmas kužda, kad Plungė – jokia išimtis. Panašiai Vilniaus biurokratai, matyt, „padeda“ plėtotis Tauragės ar Pagėgių verslui. Kiek keista, kad Vilniaus biurokratų viešpatavimo nesuvaldo ir valdantieji valstiečiai, kurie ne kartą deklaravo, kad jų credo – parama regionams.

Jonas Varkalys yra Seimo narys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min