Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Marianne Thyssen: Kaip profesinis rengimas ir mokymas gali pakeisti profesinį ir asmeninį gyvenimą

Prieš ketverius metus Europos Komisijos nario pareigas pradėjau eiti turėdama aiškų uždavinį: užtikrinti, kad kuo daugiau žmonių – jaunų ir vyresnių – turėtų darbą. Nuo tada sukurta beveik 12 mln. darbo vietų. Darbą turi kaip niekad daug žmonių: 239 mln. Jaunimo nedarbo lygis kaip niekad žemas (nors vis dar per aukštas). Galime daug kuo didžiuotis, tačiau dar reikia ir nemažai nuveikti.
Marianne Thyssen
Marianne Thyssen / Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje nuotr.

Dėl skaitmeninimo ir automatizavimo, taip pat perėjimo prie mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos kinta mūsų gyvensena ir darbo metodai. Tai atveria naujų galimybių, tačiau drauge kyla problemų. Naudodamiesi Europos socialinių teisių ramsčiu galime spręsti šias problemas ir išsaugoti savo socialinius laimėjimus sparčiai kintančiame pasaulyje. Neatsitiktinai pirmasis ramsčio principas – švietimas, mokymas ir mokymasis visą gyvenimą: naujai darbo rinkai, naujoms užduotims ir profesijoms prireiks naujų įgūdžių.

Esu tikra, kad profesinis rengimas ir mokymas (PRM) Europoje gali padėti įgyti įgūdžių, kurių reikia sparčiai kintančiame pasaulyje. Vis dėlto jaunuoliai ir jų tėvai pernelyg dažnai PRM laiko antra pasirinkimo galimybe ir pirmenybę teikia kitiems švietimo modeliams. Be to, besimokantys ar ieškantys darbo asmenys savo įgūdžiams ir užimtumo perspektyvoms gerinti taip pat retai pasirenka PRM.

Noriu įtikinti studentus, tėvus, darbo ieškančius ir jau dirbančius asmenis, kad norint įsidarbinti PRM yra geriausias atspirties taškas. 75 proc. PRM programas baigusių asmenų netrukus randa darbą. Taigi akivaizdu, kad PRM padeda ugdyti dabartinius bendrovių poreikius atitinkančius įgūdžius.

Todėl Europos Komisija trečią kartą rengia Europos profesinių gebėjimų savaitę. Per šį metinį susitikimą daugiausia dėmesio skiriama PRM: visoje Europoje vyksta šimtai renginių ir vykdoma įvairių rūšių veikla.

Nepaisant to, kad Lietuvos jaunuoliai įprastai pirmenybę teikia aukštajam išsilavinimui, buvo imtasi priemonių, siekiant daugiau mokinių įtraukti į profesinį rengimą ir mokymą. Jį šiuo metu pasirenka 27 proc. jaunų žmonių. Tikiuosi, kad didėjantis susidomėjimas pameistrystės galimybėmis paskatins profesinį mokymąsi ir vis daugiau įmonių atras joms reikalingus talentingus žmones, o jaunuoliai atras įdomų ir pasitenkinimą teikiantį darbą.

Kviečiu Lietuvą taip pat padėti atskleisti profesinio rengimo ir mokymo naudą ir užtikrinti, kad Europos profesinių gebėjimų savaitė būtų dar sėkmingesnė nei prieš kelerius metus. Turime įrodyti, kad PRM daro teigiamą įtaką žmonių karjerai ir gyvenimui.

Lietuvoje įvairiuose miestuose Europos profesinių gebėjimų savaitės metu, lapkričio 5–9 d., vyksta daug renginių – diskusijos, parodos, seminarai, varžytuvės. Informaciją apie visus vykstančius renginius galite rasti interaktyviame žemėlapyje.

Marianne Thyssen yra iž užimtumą, socialinius reikalus, gebėjimus ir darbo jėgos mobilumą atsakinga Europos Komisijos narė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius