Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ramūnas Karbauskis: Kam naudingas Žemės ūkio ministro kalbėjimas?

Interneto portale Delfi paskelbtame straipsnyje „Prie grūdų elevatorių eilių nėra“, Žemės ūkio ministras teigia, jog grūdų priėmimas vykdomas be sutrikimų. Tai visiškai prieštarauja realiai situacijai.

Pateikiu išrašą iš Ministro minėtos AB „Linas Agra“ internetinės svetainės www.rapsai.lt/kainos/ „DĖMESIO: nuo 2012 m. rugpjūčio 15 d. priimame grūdus (kviečius, miežius, rugius, kvietrugius) tik pagal sutartis, pasirašytas iki š.m. birželio 30 d. Rapsų priėmimui apribojimų nėra. Nuo 2012 m. rugpjūčio 14 d. sudaromų kviečių, miežių ir kvietrugių pardavimo sutarčių grūdai bus priimami laikotarpiu nuo š. m. rugsėjo 15 d. iki 30 d.“

Situacija daugelyje kitų įmonių elevatorių panaši, jie arba visai nepriima grūdų, arba aptarnauja tik grūdus atvežtus pagal išankstines sutartis. Taigi eilės mažėja, bet dėl visiškai priešingos priežasties nei teigia Žemės ūkio ministras.

UAB „Agrokoncerno grūdai“ jau kelis kartus stabdė grūdų priėmimą elevatoriuose, nes vietos nelikdavo net lauko aikštelėse. Ministro kaltinimas man, kad kad problemų su grūdovežių trūkumu konstatavimas ir reikalavimas jas spręsti, tėra rinkiminė akcija, rodo, jog Ministras visiškai nebesigaudo susidariusioje situacijoje, arba nenori prisiimti atsakomybės už situaciją javapjūtės metu. Beje, panašiai elgiamasi ir dėl problemų pieno ūkyje.

Ministrą kviesčiau pastebėti ir grūdų supirkimo kainų tendencijas, jos jau ima reaguoti ne į pasaulinių kainų pokyčius, o į gerokai kylančius transportavimo kaštus, bei elevatorių pilnumą. Suprantu, jog Žemės ūkio ministrui nekilo problemų priduoti savo grūdus, nes Lietuvoje įsiteikti ministrams yra įprastas reikalas, tačiau apie situaciją vertėtų pasiteirauti ūkininkų, kurie neturi nuosavų talpų sandėliavimui.

Neteigiu, jog visos problemos susijusios tik su AB „Lietuvos geležinkeliai“ grūdovežių pateikimo problemomis, tačiau grūdų perdirbėjų asociacijos siunčiamos vagonų paraiškos nuo javapjūtės pradžios buvo tenkinamos tik trečdaliu, kas tapo siaurąja vieta grūdų srautui. Ukrainietiško grūdovežių parko vagonai yra gerokai brangesni nei lietuviško parko, o lietuviškasis dalinai išnuomotas ekspedicinėms kompanijoms, kurių verslas užsiimti jų subnuoma. Kyla daug įdomių klausimų į kuriuos lauksime Specialiųjų Tyrimų Tarnybos atsakymų.

Lietuvos žemdirbiai įspėjo Lietuvos valdžią apie rekordinį derlių, prašė padėti jį išvežti, nereikalavo jokių lengvatų, ar išimčių, bet situacija rodo, jog kažkam nesinori, jog Lietuvos žemdirbiai patemtų Lietuvos ekonomiką į priekį. Atkreipiu dėmesį, jog javapjūtė tik įpusėjo, tad problemų mastas gali dar gerokai padidėti. Jei Ministrai ir toliau demonstruos visišką abejingumą javapjūtės eigai  ir nusišnekės galvodami tik apie savo reitingus, tai nukentėsime visi – tie, kurie auginame grūdus ir tie, kurie valgome duoną.

Ramūno Karbauskio nuotr./Grūdai.
Ramūno Karbauskio nuotr./Grūdai.
Ramūno Karbauskio nuotr./Grūdai.
Ramūno Karbauskio nuotr./Grūdai.
Ramūno Karbauskio nuotr./Grūdai.
Ramūno Karbauskio nuotr./Grūdai.
Ramūno Karbauskio nuotr./Grūdai.
Ramūno Karbauskio nuotr./Grūdai.
Ramūno Karbauskio nuotr./Grūdai.
Ramūno Karbauskio nuotr./Grūdai.
Ramūno Karbauskio nuotr./Grūdai.
Ramūno Karbauskio nuotr./Grūdai.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius