Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 02, 14:23

Vytautas Gapšys: Premjere, pabuskite, laikas pradėti dirbti

Švenčių proga šalies Prezidentė pasiuntė Vyriausybei sveikinimus, išvadindama ją neįgalia ir nieko strategiško negebančia sukurti. Premjeras stoiškai patylėjo, lyg ir apsimesdamas, kad nieko neįvyko. Bet greičiausiai ir nėra ko pasakyti, juk ši Vyriausybė tikrai nieku strategišku nepasižymėjo.
Vytautas Gapšys
Vytautas Gapšys / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Atskiros ministerijos dar kapstosi savo darželiuose ir šį tą nuveikia, o Vyriausybė (kaip tokia) blaškosi: bandė derėtis dėl skalūninių dujų projekto, bet Algimantas Salamakinas buvo stipresnis, jau du metus bando atsakyti į klausimą dėl Atominės elektrinės, tačiau net ir „ne“ drąsiai nesugeba ištarti.

Reikia atvirai pripažinti, kad prezidentė visiškai teisi – šiai Vyriausybei reikėjo tik nesugadinti Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projekto ar euro įvedimo, o pati nieko naujo ir nesiėmė. Kai skaitau premjero panegirikas sau, nematau nieko originalaus ir pagalvoju: gal šiandien, esant aukštiems asmeniniams reitingams, ir pravartu nieko naujo nesakyti, juk vis tiek myli, o pasakius gali liaudžiai iš karto ir nepatikti.

Bet, premjere, nejaugi ir prieš 2016-ųjų rinkimus jūs vis dar tą patį kartosite? Ar nebuvo akivaizdu per Europos Parlamento rinkimus, kad reitingai ir lieka laikraščiuose, o balsavimo biuleteniai, nesant aiškaus Vyriausybės kurso, skrieja su visai kitomis pavardėmis?

Reikia atvirai pripažinti, kad prezidentė visiškai teisi – šiai Vyriausybei reikėjo tik nesugadinti Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projekto ar euro įvedimo, o pati nieko naujo ir nesiėmė.

Ši Vyriausybė turėjo puikų šansą tapti istoriškai viena sėkmingiausių: laikotarpis tam tinkamas, Seime dauguma pakankama, o ir rinkėjų, suteikusių mandatą, lūkesčiai panašūs – ekonominė bei socialinė gerovė.

Bet ką šita Vyriausybė padarė? Jei ne Darbo partija, tai Vyriausybė būtų visiškai blanki. Dar ir dabar dėl minimalaus atlyginimo reikia kiekvieną kartą kovoti, o ar toks turi būti už socialinę gerovę kovojančio premjero požiūris?

Apie ekonomikos skatinimą – atskira kalba. Vyriausybės programoje buvo skelbiama, kad „Pagrindinis Vyriausybės 2012–2016 m. veiklos tikslas yra Lietuvos ekonomikos augimas. Įgyvendinti šį tikslą galima, tik taikant aktyvią investicinę ir mokestinę darbo vietų kūrimo, taigi ir emigracijos mažinimo, politiką“. Bet panašu, kad tai tik lieka žodžiais ant balto popieriaus lapo. Ekonomika auga iš inercijos, o būtinos priemonės taip ir neatsiranda. Premjeras nuolat kalba apie naujas rinkas, bet vienoje didžiausių pasaulio valstybių – Indonezijoje – iki šiol neturime ambasadoriaus. Nekalbu apie ambasadą ten, bent jau priskirkite ambasadorių iš Lietuvos!

Bet labiausiai stebina, kai premjeras pradeda kovoti prieš Vyriausybės programą. Darbo partijai ir opozicinėms partijoms balsavus už tai, kad kultūros darbuotojams būtų pakelti atlyginimai ir įgyvendintas Vyriausybės programos 243 punktas „Didinsime efektyviai ir kokybiškai dirbančių kultūros darbuotojų motyvaciją, nuosekliai kelsime kultūros darbuotojų atlyginimus“, premjeras prapliupo grasinimais rimtu pokalbiu koalicijoje.

Premjere, rimtas pokalbis koalicijoje seniai reikalingas, nes, prabėgus 2 metams, pats laikas pasižiūrėti, kas nuveikta ir kaip reikia dirbti toliau. Tačiau čia drįstu priminti, kad įgaliojimus jums veikti suteikė koalicijos partijos, todėl atsiskaityti už darbus turėsite tiek visuomenei, tiek partijoms, kurios jums suteikė įgaliojimus veikti.

Vytautas Gapšys yra Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min