Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 23d. 14:08

Vytautas Landsbergis: Prokuratūros priklausomumas

Vytautas Landsbergis Naujausios žinios (BNS), kad Lietuvos generalinė prokuratūra ne vakar, o jau prieš tris savaites sustabdė Sausio 13-osios bylos tyrimą. Neskelbė to savo veiksmo, nutylėjo arba nuslėpė. Galimai nenorėjo, kad ši tema atsirastų prezidentiniuose debatuose. (Kas nors nenorėjo). Beveik pavyko, bet štai du kandidatai dar gali pasisakyti. Ačiū Robertui Povilaičiui, kuriam teberūpi, kieno įsakymu bei leidimu buvo nužudytas jo tėvas.

Situacija tęstinė. Jau dvidešimt aštuonerių metų tendencija vis iš tos pačios prokuratūros, kad ši fundamentali Lietuvos laisvės byla būtų siaurinama ir gesinama. Ir dabartinis aiškinimas, neva „šio ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikti visi (?) veiksmai ir išnaudotos visos (?) galimybės nustatyti nusikalstamas veikas padariusius asmenis“, neišlaiko kritikos. Ne sykį skelbti faktai ir apie kitas tos agresijos bei sąmokslo veikas. Pavardės viešos – ir įtariamųjų, kurie nė neapklausti, nė laiškų jiems neparašyta, ir klastojančių, meluojančių pseudoliudininkų, kurių nederėtų labai lengvai atleisti nuo pagalbos teisingumui.

O vis dėlto kai žvelgi į 28 metus, kyla klausimai dėl atsakomybės.

Už netyrimą, vilkinimą, atvirai laukiant senaties.

Už klaidinančias arba melagingai ribotas išvadas. Gal tokia ir pastaroji, pagrindžianti, kad tyrimas neplečiamas, todėl stabdomas.

Už baimę, jeigu pasidavė Maskvos terorizavimui – keliame bylas jums!

Generalinė prokuratūra ginasi atsakomybės, neva tai būtų „priklausomybė“, ir elgiasi, kaip sumano. Arba kaip LTSR laikais. Lauktina Lietuvos prokuratūra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min