Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apeliacinis teismas grąžino prokurorui už nepilnamečių svaiginimą kvaišalais nuteistų asmenų bylą

Apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Apeliacinis teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas panaikino Klaipėdos apygardos teismo 2008 m. birželio 3 d. nuosprendį, kuriuo keturi asmenys buvo nuteisti už narkotikų platinimą, ir perdavė bylą prokurorui tinkamo kaltinamojo akto surašymui.

Kaip rašoma Apeliacinio teismo pranešime, teismas nusprendė, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo surašytas Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimams iš esmės neatitinkantis kaltinamasis aktas, kuris trukdo nagrinėti bylą. Teismo kolegija mano, kad kaltinimai yra nekonkretūs, pagrįsti prielaidomis.

Apeliacinis teismas konstatavo, kad šioje byloje buvo pažeista apeliantų teisė žinoti, kuo jie kaltinami bei nebuvo užtikrinta tinkama teisė pasirengti gynybai. Nors kiti nuteistieji (V.D. ir R.F.) dėl nuosprendžio nesiskundė, tačiau, nustačius minėtus kaltinamojo akto trūkumus, naikinamas visas apkaltinamasis nuosprendis.

Ankstesniu nuosprendžiu Mindaugas Butkus (gim. 1989 m.) buvo nuteistas 5 metams laisvės atėmimo, o Aleksandras Klionauskas (gim. 1983 m.) – puspenktų metų laisvės atėmimo bausmėmis.

Šiuo nuosprendžiu kaltais taip pat pripažinti ir atitinkamai dvejų ir pusantrų metams laisvės atėmimo bausmėmis buvo nuteisti V.D. (gim. 1990 m.) ir R.F. (gim. 1990 m.), tačiau nuosprendis dėl jų apeliacine tvarka nebuvo skundžiamas. Abu jie nusikalto būdami dar nepilnamečiai.

Šioje nutartyje Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė M.Butkų ir A.Klionauską paleisti iš suėmimo, pastarąjį – teismo salėje, o M.Butkų – iš izoliatoriaus, kadangi suėmimas jiems buvo paskirtas nuosprendžiu, kuris naikinamas. V.D., kurio atžvilgiu nuosprendis nebuvo skundžiamas, suėmimas pratęsiamas 3 mėnesiams, kadangi ši kardomoji priemonė jam buvo paskirta ir ikiteisminio tyrimo metu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min