Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apeliacinis teismas nepasigailėjo Kauno gaujos narių

Lietuvos apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos apeliacinis teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos apeliacinis teismas buvusios Kauno gaujos nariams galutinių bausmių dydžių nesumažino – vyrai laisvės atėmimo vietose praleis nuo 13 iki 19 metų.

Kaip informuoja Apeliacinio teismo atstovė spaudai, Lietuvos apeliacinio teismo kolegija nusprendė, kad pirmosios instancijos teismas, 2008 m. gegužės 9 d. priimdamas nuosprendį, baudžiamojo proceso įstatymo reikalavimų nepažeidė, byloje surinktus įrodymus įvertino tinkamai ir pagrįstai jais rėmėsi, išdėstydamas apkaltinamojo nuosprendžio motyvus. Tačiau Apeliacinis teismas iš nuosprendžio pašalino Artūro Lekavičiaus, Dariaus Romanovo, Mindaugo Maslausko ir Mariaus Čebelio atsakomybę sunkinančią aplinkybę, kad du turto plėšimus jie padarė veikdami organizuotoje grupėje, kadangi už šiuos nusikaltimus nuteistiesiems pritaikyta baudžiamojo kodekso norma numato organizuotos grupės požymį, kaip šią nusikalstamą veiką kvalifikuojantį požymį, todėl papildomai atsižvelgti į šią aplinkybę nėra teisinio pagrindo.

Tačiau teismas galutinės subendrintos bausmės jiems dėl to nepakeitė.

Buvusio gaujos vadeivos Ž.L. atžvilgiu bylą teismas nutraukė, kadangi jis šių metų žiemą nusižudė. Nors mirusiojo gynėjas prašė jį visiškai reabilituoti ir išteisinti dėl visų veikų, teismas tai daryti atsisakė, o bylą nutraukė kaltinamajam mirus.

Kauniečių gauja pirmosios instancijos teisme už organizuotos gaujos subūrimą, dalyvavimą jos veikloje, plėšimus ir nužudymą ilgomis laisvės atėmimo bausmėmis buvo nuteista pernai balandį. Griežčiausia – 20 metų – bausmė buvo skirta jos vadeivai dabar jau mirusiam Ž.L. Jo broliui Artūrui Lekavičiui (gim. 1983 m.) buvo skirta 19 metų, Mindaugui Maslauskui (gim. 1984 m.)  18, Dariui Romanovui (gim. 1980 m.) ir Marius Čebeliui (gim. 1984 m.) – po 17, o Erlandui Palukaičiui (gim. 1983 m.) – 13 metų laisvės atėmimo bausmės.

Gaują subūręs ir jai vadovavęs Ž.L. rinkdavo informaciją apie pinigų turinčius kauniečius ir kurdavo jų apiplėšimo planus. Gaujos sąskaitoje yra ir vienas nužudymas.

Nuosprendį skundę kauniečiai prašė arba juos išteisinti, arba sušvelninti bausmes.

Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min