TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukščiausiasis Teismas: G.Einikis savo veiksmais sutrikdė visuomenės rimtį

Gintaras Einikis
„Scanpix“ nuotr. / Gintaras Einikis
Šaltinis: BNS
0
A A

Praeityje garsus krepšininkas Gintaras Einikis prieš beveik dvejus metus savo elgesiu viename iš Klaipėdos restoranų sutrikdė visuomenės rimtį, pirmadienį paskelbė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Anot teismo, dėl G.Einikio, kuriam ankstesni teismai skyrė baudą, elgesio 2008-ųjų gegužės 4-osios naktį Klaipėdos restorane „Piteris“ kilo sąmyšis, o klubo lankytojai pasijuto nesaugiai.

Tokią išvadą pirmadienį priėjo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ir atmetė G.Einikio kasacinį skundą. Jame, pasak LAT, besikreipęs buvęs krepšininkas incidento restorane neginčijo, tačiau savaip interpretavo konflikto aplinkybes ir tokiu būdu siekė sušvelninti chuliganiškų veiksmų mastą bei sukeltus padarinius.

„Kasatorius mano, jog įvykis buvo išpūstas tik dėl to, kad nuteistasis yra žinomas asmuo, neigiamai charakterizuojamas dėl ankstesnių įvykių, ir tik todėl jis buvo nuteistas“, – teigiama nutartyje.

Tačiau teismo neįtikino teiginiai, kad krepšininkas visuomenės rimties nesutrikdė, padarė ne nusikaltimą, o baudžiamąjį nusižengimą arba administracinį teisės pažeidimą ir todėl jam turėtų būti skirta kitokia bausmė. Teismo nuomone, G.Einikis nepateikė argumentų, kurie sudarytų pagrindą abejoti teismų nustatytomis bylos aplinkybėmis, ir įrodymų, kuriais grindžiami teismų sprendimai, patikimumu.

„Nuteistasis G.Einikis be priežasties sukėlė triukšmą restorane, keikėsi necenzūriniais žodžiais, užgauliojo restorano darbuotojus, užkabinėjo restorano klientus, pastūmė vieną iš restorano lankytojų, kai ši norėjo įsiterpti dėl jo netinkamo elgesio, moteris nugriuvo. Nuteistasis nepakluso ir apsaugos darbuotojų reikalavimui apleisti restorano patalpas, todėl buvo pritaikyti atitinkami veiksmai, kad pašalintų jį iš restorano patalpų, buvo iškviestas policijos ekipažas“, – teigiama LAT nutartyje.

Pasak teismo, minėtosios aplinkybės patvirtina, jog buvo sutrikdyta įstaigos įprasta veikla, sukeltas sąmyšis, restorano lankytojai pasijuto nesaugiai, kai kurie dėl šios priežasties išėjo iš restorano.

LAT nuomone, visuomenės tvarkos ir rimties sutrikdymu būtent ir pripažįstami tokie atvejai, kai sutrinka įmonės, įstaigos, organizacijos įprastas darbo, veiklos ritmas, viešosios vietos rimtis ir tvarka.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Klaipėdos apylinkės teismas pernai balandžio 28 dieną už viešosios tvarkos pažeidimą G.Einikiui skyrė 3 900 litų baudos. Tokį pat nuosprendį paliko galioti Klaipėdos apygardos teismas.

Nemalonumų G.Einikis sulaukė pernai gegužės 4-osios naktį Klaipėdos restorane „Piteris“.

Kaip teigiama LAT nutartyje, G.Einikis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholioir sėdėdamas prie staliuko, elgėsi agresyviai priėjusios aptarnauti padavėjos atžvilgiu, sukėlė konfliktą dėl užsakyto vyno, reikalavo skubiai atnešti vyno, išplūdo merginą.

Priėjus barmenei, sportininkas keikdamasis reikalavo atnešti vyno, o priėjęs prie baro sugriebė jėga už rankos ir dar kartą pareikalavo alkoholio. Merginai pateikus sąskaitą už gėrimus, G.Einikis ją suglamžė ir metė į prie gretimo staliuko sėdinčią porą, ėmė ant jų garsiai rėkti vartodamas necenzūrinius žodžius.

Paskui atsistojęs puolė prie vyriškio, norėdamas suduoti jam smūgį. Į konfliktą įsiterpė šalia esanti moteris, jai krepšininkas sudavė į krūtinę.

Dėl šio įvykio atvykusiems apsaugos darbuotojams jėga vedant G.Einikį iš restorano patalpų, krepšininkas iškeikė apsaugos darbuotojus, vengė paklusti apsaugos darbuotojų reikalavimams. Keiktis ir įžeidinėti G.Einikis nenustojo ir išvestas į lauką.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min