Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bausmės sulaukė sunkiai sužalojęs žmogų buvęs pareigūnas

Teismas
Photos.com nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš 14 metų peršovęs žmogų, 41 metų anykštietis V. V. pripažintas kaltu, jam paskirta dvejų ir pusės metų laisvės atėmimo bausmė.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, tokį nuosprendį priėmė Anykščių rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros pernai vasarą perduotą baudžiamąją bylą dėl nusikaltimo žmogaus sveikatai, kurioje nusikalstamos veikos padarymu – sunkiu sveikatos sutrikdymu buvo kaltinamas buvęs policijos pareigūnas V. V.

Prieš 14 metų rudens naktį V. V., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, prie Anykščių miesto kultūros centro, esančio Antano Baranausko aikštėje, šūviu iš tarnybinio pistoleto sunkiai sužalojo  naktinės kavinės lankytoją. Buvęs policijos pareigūnas po šio įvykio pasislėpė ir tik po dvylikos metų pirmą kartą byloje davė parodymus apie incidentą po apsilankymo naktinėje kavinėje.

Teismas, įvertinęs visus ikiteisminio tyrimo ir teisminio nagrinėjimo metu surinktus įrodymus, nustatė, kad V. V. kaltė dėl nukentėjusiojo sunkaus sveikatos sutrikdymo visiškai įrodyta.

Teismas pripažino, kad prokurorai kaltinamojo veiksmus teisingai kvalifikavo pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo.

Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Arenijus Baltrušaitis, palaikęs valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme, teigė, kad pagal byloje surinktus įrodymus V. V. buvo suduoti smūgiai, buvo kėsinamasi į jo sveikatą ir jis turėjo teisę gintis. Tačiau pasirinktas gynybos būdas aiškiai neatitiko kėsinimosi pobūdžio ir pavojingumo, t.y., jis, sunkiai sužalojęs nukentėjusįjį, peržengė būtinosios ginties ribas.

Prokuroras ginklo panaudojimą vertino kaip būtinosios ginties peržengimą, nes kėsinimasis nebuvo toks pavojingas. Be to, taisyklės draudžia panaudoti šaunamąjį ginklą žmonių susibūrimo vietose.

Prokuroras paaiškino, kad būtinoji gintis – tai tokia situacija, kai asmuo padaro baudžiamajame įstatyme numatyto nusikaltimo požymius formaliai atitinkančią veiką gindamasis, ar gindamas kitą asmenį, nuosavybę, būsto neliečiamybę, kitas teises, visuomenės ar valstybės interesus nuo pradėto ar tiesiogiai gresiančio pavojingo kėsinimosi, jei tuo neperžengiamos būtinosios ginties ribos.

Būtinosios ginties peržengimas yra tuo atveju, kai susidaro tokia situacija ir tiesiogine tyčia sunkiai sutrikdoma sveikata, jeigu gynyba aiškiai neatitiko kėsinimosi pobūdžio ir pavojingumo.

Kaltinamasis V. V., teisme prisipažinęs kaltu iš dalies, sakė, kad, panaudodamas ginklą, turėjo numatyti pasekmes, tačiau to nepadarė ir sužalojo žmogų.

Teismas patenkino nukentėjusiojo pateiktą 2501,80 litų civilinį ieškinį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min