Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 22d. 21:02

BMW su provokuojančiu numeriu „M5 5UKA“ savininkas nenustygsta: 125 protokolai – ne pabaiga

Nesutramdomas kelių erelis:
Archyvo nuotraukų koliažas / Sulaikytas bėglio BMW išvežtas į policijos aikštelę, tačiau nekonfiskuotas
BMW, „Lamborghini“, „Mercedes-Benz“ – skambių markių automobilių fanas, nevengiantis drastiškai viršyti greitį, provokuoti policiją ir baudas besirenkantis jau kelerius metus. Kartą jau spėjęs pasirodyti laidoje „Farai“ ir, kaip teigia Lietuvos kelių policijos tarnyba, už KET pažeidimus sukaupęs 125 protokolus – šis veikėjas ne veltui tituluotas bene garsiausiu Kauno kelių chuliganu.

Iki šiol nepaviešinti 28 metų vaikino iš Neveronių (Kauno r.) nei vardas, nei pavardė, tačiau beteisio kelių gaidelio „vizitine kortele“ yra tapę įžūlūs numeriai „M5 5UKA“ bei „E 5UKA“, o jo skrydžių gatvėse ir kartu – nuobaudų – skaičius tik auga.

Bėglio stilius – atpažįstamas

Kai pirmadienį kažkoks smarkuolis su BMW greitkelyje prie Kauno paspruko nuo „juodosios gulbės“ – garsiojo nežymėto kelių policijos automobilio, ankstesnių „M5 5UKA“ bei „E 5UKA“ skrydžių neužmiršę kauniečiai iškart iškėlė versiją: ar tai ne tas pats jau pagarsėjęs veikėjas?

Antradienį spėjimas pasitvirtino, kada pareigūnai Kauno rajone, tik jau prie kitos mašinos vairo, sulaikė tą patį žymųjį kelių chuliganą.

Trečiadienį visuomenė informuota, kad lyg pašėlęs Kauno krašto keliais skraidantis jaunas vyras dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų yra sukaupęs jau 125 nuobaudas, teisė vairuoti iš jo atimta seniai ir ilgam. Vis dėlto jam tai, panašu, nė motais.

Nusižengimus pradėjęs daryti dar 2016 metais, vyrukas „nestabdo“ – šįkart vėl vairavo neteisėtai, spruko nuo policijos, kol vėl pateko į pareigūnų rankas.

Savo „žygdarbiais“ vyrukas (gim. 1993 m.), atrodo, ignoruoja teisėsaugą – dešimčiai metų prarastos teisės, daugiau nei šimtas gautų nuobaudų, skaudžios avarijos taip jo ir nesustabdė. Bent jau kol kas.

„Sublizgėjo“ TV laidoje „Farai“

Dar 2016 metais akį rėžiančiais užsienyje registruotais numeriais „M5 5UKA“ savo BMW automobilį paženklinęs 28-erių kaunietis pateko į pareigūnų akiratį. Tuomet BMW beprotišku greičiu spruko tamsoje ir policija jo nepričiupo.

Vis dėlto kitą naktį jis buvo sulaikytas policijos pareigūnų ir netgi pateko į laidą „Farai“. Tąkart gaudynės užtruko – vairuotojas spruko net kelis kartus, pėdas bandė sumėtyti automobilį palikdamas prie namų, o pats pėsčiomis nupėdinęs iki miesto centro, kur iškvietęs policiją pranešė, kad iš jo buvo pavogta striukė su BMW automobilio rakteliais.

Viskas greitai išaiškėjo – tai buvo tas pats bėglys. Vaikinas teisinosi neturintis draugų ir veiklos, todėl turėjo kažkuo užsiimti.

„O dabar dar ir automobilį atėmėt. Ačiū!“ – komisariate savo nuoskaudomis tąkart liejo bėglys.

Išskirtinį mersedesą sudaužė

Baimės ar ribų kelyje tarsi nejaučiantis vyras 2017 metais patyrė avariją. Britiškais numeriais „E 5UKA“ dabintą „Mercedes-Benz C63 AMG“ vairuotojas Kaune, Tunelio gatvėje, sudaužė.

Atsitrenkęs į stulpą, automobilis pakibo ant šlaito prie geležinkelio bėgių. Avarijos metu automobilyje liko prispausti dar du kartu važiavę žmonės.

Feisbuko nuotr./„Mercedes-Benz C63 AMG“ avarijos vietoje
Feisbuko nuotr./„Mercedes-Benz C63 AMG“ avarijos vietoje

„Herojui“ patiko fiksuoti savo veiksmus, todėl vaizdo įrašai buvo platinami internete. Tą vakarą vyras įkėlė vaizdo įrašą, kuriame pasisakė nenukentėjęs, tačiau pirksiąs tokį patį automobilį, mat šis buvo sudaužytas nepataisomai.

Vėl priminė apie save su „Lamborghini“

Savo „žygdarbiais“ nesidrovintis pasidalinti vyras grįžo jau šių metų pavasarį, šį kartą „pasikinkęs“ raudoną „Lamborghini“.

Vieną naktį 2021 m. kovą Kaune šis vaikinas ėmėsi akibrokšto policijos atžvilgiu. Kai pareigūnai Varnių gatvėje sekė įtariamąjį KET pažeidėją, raudonojo „Lambo“ vairuotojas vijosi policininkus, apeliuodamas į tai, kad pareigūnai viršija greitį, neįjungę tarnybinės mašinos švyturėlių.

Balandį, panašu, pats vaikinas socialiniame tinkle paviešino vaizdo įrašą, kuriame jo „Lamborghini“ greitkelyje pasiekia 214 km/val. greitį.

Filmuotos medžiagos žiūrovams tuomet krito į akį, kad nelegalus greičio rekordas fiksuotas superautomobiliu su išmontuota vairo saugos pagalve.

Tą patį mėnesį „Lamborghini“ pričiuptas greitkelyje Kaunas–Klaipėda, tuomet paaiškėjo, kad mašina neregistruota, be techninės apžiūros, o vairuotojas neturi civilinės atsakomybės draudimo ir apskritai nelegaliai vairuoja.

Gaudynės prasidėjo greitkelyje

Naujausias kelių erelio „pasiskraidymas“ užfiksuotas šį pirmadienį, rugsėjo 20-ąją.

Apie 14 val. magistralinio kelio A1 (Vilnius–Kaunas–Klaipėda) 44-ame kilometre, Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, patruliavę su „Audi“, pastebėjo BMW automobilį su vokiškais valstybiniais numeriais, nors vairuotojo vieta yra įrengta dešinėje pusėje.

Akyliems pareigūnams tai sukėlė įtarimą, todėl šie nusprendė patikrinimui sustabdyti transporto priemonę.

Ir štai čia prasidėjo dar viena bėglio persekiojimo operacija – nepaklusęs nurodymui sustoti, BMW vairuotojas padidino greitį ir kelio ruože, kuriame leistinas greitis 120 km/val., skriejo net 200 km/val.

Vyras kėlė grėsmę ne tik sau, tačiau ir kitiems eismo dalyviams, mat kelyje manevravo itin pavojingai – nerasdamas vietos aplenkti transporto priemonių, imdavosi važiuoti kelkraščiu.

Rizikingai kirto geležinkelį

Šios gaudynės baigėsi, kai BMW, kirtęs geležinkelio pervažą degant draudžiamam (raudonam) šviesoforo signalui ir apvažiuodamas nuleistas geležinkelio pervažos užtvaras, pasišalino.

Galiausiai keliuose siautėjantį kaunietį pavyko sučiupti vakar, antradienį, netoli jo namų, Neveronyse. Čia jis vairavo jau kitą automobilį – „Ford Transit“, tačiau taip pat žymėtą užsienietiškais (angliškais) registracijos numeriais.

Visgi visiems kyla klausimas, kodėl šis vyras atsiperka tik baudomis, nors pažeidimų – jau per šimtą. Policija paaiškino, kad už jo įvykdytus pažeidimus, kurie buvo nustatyti sustabdžius automobilį, nėra numatyta nei automobilio konfiskacija, nei paties vairuotojo sulaikymas, suėmimas ar areštas.

Todėl pačiam prie vairo sėdėjusiam asmeniui pareigūnai tegali išrašyti baudas ir tikėtis, kad šios jį sustabdys nuo tolimesnių siautėjimų.

Jaučiasi nebaudžiamas

Beatodairišku elgesiu keliuose garsėjantis kaunietis gali jaustis nebaudžiamas, kol prabangių bei itin greitų automobilių nevairuoja girtas, nevežioja jais kontrabandos ar, laimė, dar netraiško niekuo dėtų jo kelyje pasitaikančių žmonių.

Už cinišką požiūrį į visuomenės ar teisėtvarkos normas, transporto priemonės iš šio vairuotojo negali būti konfiskuotos. Nei areštas, nei kiti laisvės suvaržymai vaikinui negresia, tad kol kas policija tik gali skaičiuoti, kiek pažeidėjui surašė protokolų, kiek baudų skyrė ir kuriam laikui uždraudė vairuoti.

Nei areštas, nei kiti laisvės suvaržymai tam tikrų ribų neperžengiančiam vaikinui bent kol kas negresia.

Draudimas sėsti prie vairo šio kauniečio, akivaizdu, neveikia, o duomenų, kad jis būtų sumokėjęs bent vieną jam paskirta baudą, pareigūnai taip pat neskelbia.

Kaip poveikio šiam grėsmingam vairuotojui priemonė, neveikia ir viešumas. Žiniasklaidoje iki šiol šis kaunietis neįvardintas pavarde ar bent vardu. Apie jo eilinius žygius skelbianti policija vadovaujasi jo, kaip privataus asmens, duomenų apsaugos principais, o ne visuomenės interesu žinoti.

Vienintele išimtimi yra tapusi TV laida „Farai“, kurioje kaunietis rodytas neuždengiant nei veido, nei įmantriųjų tuomet jo vairuoto automobilio numerių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 87

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:02
46:06
01:10

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min