Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buhalterei, pasikėsinusiai apgaule įgyti labdarai skiriamas lėšas, paskirta bauda

Mokesčiai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Mokesčiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Prokurorų prašymu, 58 metų panevėžietė buhalterė A.M., suklastojusi dokumentus ir pasikėsinusi apgaule įgyti nacionalinių mažumų naudai svetimą valstybės turtą, pripažinta kalta, jai paskirta vieno tūkstančio 950 litų bauda.

Tokį sprendimą priėmė Panevėžio miesto apylinkės teismas, patenkinęs Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokuroro Leono Kavaliausko prašymą užbaigti procesą  baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų nuosavybei, turtinėms teisėms ir valdymo tvarkai, susijusiai su dokumentų klastojimu, teismo baudžiamuoju įsakymu, teigiama išplatintame pranešime.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apskrities skyriaus pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, Panevėžio nacionalinių mažumų projekto asociacijos buhalterė A.M. buvo kaltinama siekusi apgaule nacionalinių mažumų naudai įgyti svetimą valstybės turtą – du procentus gyventojų sumokėto pajamų mokesčio. Prieš dvejus metus ji suklastojo prašymus pervesti du procentus pajamų mokesčio vienetams, pagal labdaros ir paramos įstatymą turintiems teisę gauti paramą, ir įrašė žinomai neteisingus duomenis. Kartu su tyrimo nenustatytais asmenimis suklastojusi prašymuose nurodomų asmenų parašus, pateikė juos Panevėžio apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai ir tokiu būdu siekė įgyti svetimą valstybės turtą – 4418,92 litų valstybės biudžeto lėšų. Nusikaltimo nebaigė dėl ne nuo jos valios priklausančių priežasčių, nes Valstybinė mokesčių inspekcija, pradėjusi patikrinimą dėl
pateiktų prašymų tikrumo, sustabdė lėšų pervedimą.

Teismas nustatė, kad prokurorai teisingai kvalifikavo kaltinamosios padarytas veikas, kuriose buvo nustatyti požymiai, numatyti Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo. A.M. tikino, kad prašymus, kuriuose buvo suklastoti parašai, ji užpildydavo gavusi anketinius duomenis ir žodinį sutikimą iš pačių asmenų, kurie neprieštaravo pervesti Panevėžio nacionalinių mažumų asociacijai ir miesto baltarusių draugijai skiriamus du procentus pajamų. Tačiau vėliau tie asmenys neateidavo pasirašyti prašymų. Dvejus metus veikusio projekto buhalterė teigė norėjusi padėti bendrijai už labdarai teikiamas lėšas įsigyti kompiuterį, bet sau jokios naudos nesiekusi.

Panevėžio apygardos prokuratūros Sunkų nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroro Leono Kavaliausko nuomone, byloje buvo surinkta pakankamai duomenų, atvirtinančių A.M. pateiktą kaltinimą padarius nusikalstamas veikas dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo.

 Nusikalstamos veikos pavojingumą rodo ir tai, kad, siekiant įgyti svetimą turtą, buvo suklastotos net 90 žmonių deklaracijos.

Įstatymas tam, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, numato laisvės atėmimo bausmę iki trejų metų, laisvės apribojimą, viešuosius darbus arba baudą.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su apylinkių kolegomis per šių metų keturis mėnesius baudžiamuoju įsakymu užbaigė 90 bylų, pagreitinto proceso tvarka – 61 bylą.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min