Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 7d. 10:48

Buvusi Skuodo darbo biržos direktorė nuteista už pagalbą nekilnojamojo turto agentūrai

Darbo Birža
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija
Buvusi Skuodo darbo biržos direktorė Irena Monika Urbonienė pripažinta kalta dėl to, kad padėjo įmonės „Verslo katedra“ direktorei Irenai Bakstienei apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą, ketvirtadienį praneša Generalinė prokuratūra.

Klaipėdos apygardos teismas 2014 metų liepą buvo nusprendęs, kad Irena Monika Urbonienė nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad Skuodo darbo biržos direktorė su vienos tame pačiame mieste veikiančios įmonės direktore pasirašė sutartį, pagal kurią įmonei buvo skirta 324 tūkstančių litų parama projektui vykdyti. Skuodo darbo biržos direktorė pagal savo įgaliojimus privalėjo užtikrinti, kad būtų įgyvendinami projekto tikslai, tačiau reikalingi patikrinimai atliekami nebuvo, o skirta parama panaudota ne pagal paskirtį.

Tačiau 2014 metų liepą Klaipėdos apygardos teismas kaltomis nepripažino nei Skuodo darbo biržos direktorės, nei tame pačiame mieste veikiančios įmonės direktorės ir išteisino jas sprendimą grįsdamas tuo, kad negalima įrodyti, jog nuo paramos skyrimo pradžios iki galutinio atsiskaitymo jos veikė išvien. Įmonės direktorės Irena Bakstienė veika perkvalifikuota iš sukčiavimo į tikslinės paramos panaudojimą ne pagal paskirtį, o Skuodo darbo biržos direktorė I. M. Urbonienė nuteista tik už tarnybos pareigų neatlikimą. Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Pužauskienė tokį Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį apskundė.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos apeliacinis teismas išgirdo mano argumentus ir įvertino ikiteisminio tyrimo metu pareigūnų surinktus duomenis apie Skuodo darbo biržos direktorės ir tame pačiame mieste veikiančios įmonės direktorės kartu padarytą nusikaltimą – valstybės lėšų netinkamą panaudojimą. Byla buvo labai sudėtinga ir truko labai ilgai, tačiau įdėtos pastangos atskleidžiant šią nusikalstamą veiką nenuėjo veltui ir teisingumą šioje byloje pasiekti pavyko“, – teigė šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė.

Nors prokurorė apeliaciniame skunde nurodė, kad skundžia nuosprendžio dalį ir dėl I.Bakstienės ir dėl I. M. Urbonienės, tačiau apeliacinio skundo dalis dėl įmonės direktorės I.Bakstienės nebuvo nagrinėta, nes moteris proceso metu mirė.

Skundą  išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas prokurorės argumentus pripažino pagrįstais ir buvusią Skuodo darbo biržos direktorę pripažino kalta bei skyrė jai metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2-iems metams. Moteriai taip pat skirta 2 tūkstančių 635 eurų bauda.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:52
08:18
00:59

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min