Buvusių Vilniaus politikų byloje teismas lauks tarybos nario Vido Urbonavičiaus ir STT atstovų liudijimų

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį paskelbė, kad, neatlikęs dalinio įrodymų tyrimo, negali paskelbti teisėto ir pagrįsto nuosprendžio buvusiems Vilniaus miesto tarybos nariams Audriui Butkevičiui ir Gintarui Kazakui. Jie kaltinami papirkę Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narį konservatorių Vidą Urbonavičių.
Baudžiamoji byla, kurioje Vilniaus tarybos nario Vido Urbonavičiaus papirkimu kaltinami jo kolegos Audrius Butkevičius ir Gintaras Kazakas.
Baudžiamoji byla, kurioje Vilniaus tarybos nario Vido Urbonavičiaus papirkimu kaltinami jo kolegos Audrius Butkevičius ir Gintaras Kazakas (archyvo nuotrauka) / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Teismas nutarė atnaujinti įrodymų tyrimą ir liudytojais posėdyje apklausti tarybos narį V.Urbonavičių bei Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) darbuotojus.

Teismas aiškinsis tarybos nario dalyvavimą nusikalstamos veikos imitavimo modelyje, o iš STT specialistų norės sužinoti informaciją apie techninių priemonių panaudojimą.

„Neišsiaiškinęs minėtų aplinkybių, teismas negali priimti teisėto ir pagrįsto nuosprendžio“, – paskelbė kolegijos teisėja Virginija Pakalnytė-Tamošiūnaitė.

Prie atnaujintos baudžiamosios bylos teismas grįš tik rudenį.

Pernai lapkritį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nurodė iš naujo nagrinėti buvusių Vilniaus politikų A.Butkevičiaus ir G.Kazako bylą ir panaikino žemesnių teismų nuosprendžius išteisinti buvusius Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narius.

Kaip ir prašė Generalinė prokuratūra, byla nagrinėjama iš naujo apeliacine tvarka.

Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu A.Butkevičius išteisintas dėl pasiūlymo duoti kyšį ir kyšio perdavimo nesant nusikaltimo požymių. Tuo metu G.Kazakui vietoj anksčiau nuosprendžiu skirtos 22,1 tūkst. litų baudos Vilniaus apygardos teismas buvo skyręs dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant vieneriems metams.

Tuo metu Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas 2011 metų rugsėjį išteisindamas A.Butkevičių skelbė, kad valstybė išprovokavo jį nusikalsti. G.Kazako kaltė kai kuriuose epizoduose taip pat nepatvirtinta dėl galimos provokacijos.

LAT pernai lapkričio 20 dieną panaikino abiejų šių teismų nuosprendžius.

Šioje STT Vilniaus valdybos pareigūnų tirtoje baudžiamojoje byloje Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo nuosprendžiu G.Kazakas buvo pripažintas kaltu dėl to, kad 2007 metų rugsėjo 28 dieną pasiūlė ir pažadėjo V.Urbonavičiui 10 tūkst. litų kyšį už tai, kad šis paveiktų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos ir Privatizavimo komisijos narę Birutę Galinienę, kad ji, sprendžiant Privatizavimo komisijoje klausimą dėl bendrovės „Lazdynų būstas“ akcijų pirkimo ir pardavimo sutarties projekto patvirtinimo, balsuotų už šios sutarties patvirtinimą.

G.Kazakas taip pat buvo nuteistas už tai, kad 2008 metų sausį pasiūlė, pažadėjo ir perdavė V.Urbonavičiui 10 tūkst. litų kyšį už tai, kad šis paveiktų B.Galinienę už bendrovei „Corpomanagement“ palankų sprendimą atleidžiant ją nuo daugiau kaip 2 mln. litų delspinigių mokėjimo.

STT manymu, nors minėtoje baudžiamojoje byloje buvo surinkta duomenų, kad 2007 metų rugpjūčio mėnesio pabaigoje G.Kazakas ir A. Butkevičius siekė, jog V.Urbonavičius per slaptą balsavimą dėl bendrovės „Vilniaus pramogų parkas“ vykdymo priežiūros komisijos pirmininko skyrimo palaikytų tam tikrą kandidatūrą ir už tai V.Urbonavičiui perdavė 5 tūkst. litų, t. y. papirko valstybės tarnautoją, pastarieji buvo išteisinti.

Taip pat G.Kazakas buvo išteisintas dėl kaltinimų 2008 metų kovo mėnesį pasiūlius V.Urbonavičiui 150 tūkst. litų kyšį ir perdavus kyšio dalį – 50 tūkst. litų – už pastarojo perėjimą į jo vadovaujamą frakciją Vilniaus miesto savivaldybės taryboje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius