Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žurnalistą sužalojęs afrikietis stojo prieš teismą (video)

Babatunde Oyelana teisme
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Babatunde Oyelana teisme
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Už 18-metės vilnietės išžaginimą jau nuteistas Nigerijos pilietis Babatunde Oyelana teisiamas ir kitoje baudžiamojoje byloje – dėl išpuolio prieš žiniasklaidos atstovą.

išžaginimą nuteistas ir prieš vieną iš tos bylos posėdžių fotoreporterį sugebėjęs sužaloti afrikietis B.Oyelana pirmadienį vėl stojo prieš teismą.

Nigerijos piliečiui iškelta baudžiamoji byla už viešosios tvarkos pažeidimą pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį 1 dalį: „Tas, kas viešoje vietoje įžūliais veiksmais, grasinimais, patyčiomis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.“

Iškalbingas vaizdo įrašas

Kaip žinoma,  „Delfi“ žurnalistas Dainius Sinkevičius birželio 23 dieną teismo salėje pritūpė, kad nufotografuotų kaltinamąjį, tuo tarpu reklamos tokiame kontekste nepageidavęs užsienietis spyrė į fotoaparatą. Iš rankų išspirta aparatūra nesudužo, tačiau prakirto D.Sinkevičiui antakį.

Dėl šio išpuolio teisiamas B.Oyelana griebėsi įdomios taktikos – prieš tai lyg ir bandė nukentėjusiojo atsiprašyti, o dabar su advokatu laikosi pozicijos, esą žurnalistui nespyrė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Žurnalistas D.Sinkevičius (deainėje) teisme.
Žurnalistas D.Sinkevičius (dešinėje) su advokatu.

Afrikietis būrį Lietuvos žurnalistų, nušvietusių teismo procesą vilnietės išžaginimo byloje, kaltina užpuolimu. Esą B.Oylena tik gynėsi nuo žurnalistų apgulties, tad jei ir buvo kontaktas, tai nebuvo sąmoningas spyris D.Sinkevičiui į fotoaparatą, siekiant jį sužaloti, o tik gynybinė reakcija.

„Turbūt nei jis, nei jo advokatas nematė vaizdo įrašo. Įdomu, ką sakys, kai pamatys“, – po pirmadieninio teismo posėdžio svarstė nukentėjusysis D.Sinkevičius.

Vaizdo kameros aiškiai užfiksavo, kaip B.Oyelana, pasinaudojęs konvojaus pareigūnų nedėmesingumu, akcentuotu kojos smūgiu atakuoja fotoreporterį. Šios dienos teismo posėdyje nebuvo galimybės peržiūrėti filmuotos medžiagos, nes teismo salėje nebuvo reikiamos technikos, ji naudota kitoje byloje. Posėdis atidėtas ir dėl to, kad norima apklausti dar vieną įvykį mačiusį policininką. Tuo tarpu kitas liudytoju tapęs pareigūnas šios dienos posėdyje jau spėjo smulkiai papasakoti afrikiečio atakos prieš žurnalistą aplinkybes.

Kompensacijos neprašo

D.Sinkevičius 15min.lt minėjo, kad prieš kurį laiką afrikiečio interesams atstovaujantis advokatas siuntė jam dokumentą, kurį galima buvo suprasti kaip aptakiai surašytą atsiprašymą. Tačiau prasidėjus teismo procesui kaltinamojo gynyba griebėsi kur kas agresyvesnės taktikos, pavyzdžiui, reikalauja D.Sinkevičiui baudos už neatvykimą į posėdį, kai žurnalistas buvo išvykęs į iš anksto suplanuotą kelionę.

Bausmės už spyrį nigeriečiui prašantis žurnalistas nesiekia jokios turtinės ar neturtinės žalos atlyginimo. D.Sinkevičiui tik svarbu, kad afrikietis gautų pamoką už savo darbą dirbusio žiniasklaidos atstovo užpuolimą.

Esminę akimirką, kaip B.Oyelana spiria fotografui, galima pamatyti ir 15min.lt mobiliuoju telefonu užfiksuotame vaizdo įraše.

VIDEO: 15min.lt: teisme siautėjęs afrikietis
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min