Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 10 31, 20:33 Atnaujinta 2013 10 31, 22:56

Didžiulė policijos paieškos operacija Trakų rajone: dingusio žmogaus ieškota ir pagal mobilaus telefono signalą, vyras pelkėje aptiktas iš pasieniečių sraigtasparnio

Vilniaus apskrities policija ketvirtadienį surengė didžiulę dingusio žmogaus paieškos operaciją. Į mišką išėjusio vyro nepavykus rasti įprastomis priemonėmis, jo buvimo vieta nustatyta pagal mobilaus telefono signalą, o pats pražuvėlis pelkėje surastas į orą pakėlus pasieniečių sraigtasparnį ir naudojant termovizorių.
Pareigūnai eina prie ieškomo žmogaus
Pareigūnai eina prie ieškomo žmogaus / Stop kadras iš vaizdo medžiagos

Ketvirtadienį apie 10 val. į policiją kreipėsi vilnietė, kuri pranešė, kad dingo jos vyras (gim.1974 m.). Moteris policijai pranešė, kad vyras turi psichinę negalią. Ji pasakojo, kad vyras gulėjo ligoninėje, iš kurios išėjo dar trečiadienį apie 22 val. 

Vyras su savimi turėjo telefoną, jis žmonai atsiliepdavo, keldavo ragelį ir tada, kai jam pradėjo skambinti pareigūnai. Tačiau kurioje vietoje jis yra, nesakė. Pareigūnams tik pavyko išsiaiškinti, kad jis gali būti kažkur Trakų r., Rykantų apylinkėse.

Pasieniečių sraigtasparnis
Pasieniečių sraigtasparnis

Ieškoti dingusio žmogaus iš pradžių buvo pasiųsti policijos patruliai. Tačiau aplinkiniuose miškuose jie nieko nerado.

Kol patruliai šukavo miškus, su dingusiu vyriškiu vis buvo bandoma susisiekti mobiliuoju telefonu. Tačiau jis ir toliau nesakė, kaip jį surasti.

Pagal mobilaus ryšio signalą buvo nustatyta apytikslė vyriškio buvimo vieta. Tačiau pareigūnai džiaugtis negalėjo, kadangi dingusio vyro buvimo vieta buvo nustatyta tik apytiksliai – dviejų kilometrų spinduliu. Pagalbos kreiptasi į pasieniečius.

Apie 17 val. iš Paluknio (Trakų r.) į orą pakilo pasieniečių sraigtasparnis su policijos pareigūnais. Tuo metu pradėjo temti.

Ieškoti dingusio žmogaus iš pradžių buvo pasiųsti policijos patruliai. Tačiau aplinkiniuose miškuose jie nieko nerado.

Tikrindami vietovę, kurioje pagal mobilaus ryšio signalą, kaip spėta, yra dingęs vyras, pareigūnai naudojo termovizorių – specialią įrangą, kuri žmogų aptinka pagal jo kūno skleidžiamą šilumą.

Vyras po kurį laiką trukusios paieškos iš oro buvo aptiktas pelkėse sraigtasparnio termovizoriumi.

Sraigtasparniu skridę pareigūnai vyriškio koordinates perdavė ant žemės buvusiems policininkams ir iš oro koordinavo jų judėjimą iki ieškomo žmogaus.

Galiausiai policininkams pavyko prieiti prie ieškoto vyriškio. Jis išvestas iš miško ir perduotas medikams. Pasieniečių sraigtasparnis į savo bazę Paluknyje su policijos pareigūnais grįžo tik apie 20 val.

15min.lt gautame dramatiškame vaizdo įraše matyti, kaip dingęs žmogus aptinkamas iš sraigtasparnio. Netrukus prie jo pradeda artintis du pareigūnai. Tačiau akivaizdu, kad prie vyriškio prieiti nėra paprasta. Vaizdo įraše matyti, kad pareigūnai, brisdami per pelkę, ieško saugesnio kelio. Visą tai vyksta jau sutemus.

Vaizdo įrašą galite peržiūrėti žemiau.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min