Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 13d. 18:33

Dieveniškėse sulaikyti 7 sienos pažeidėjai: vienas prisistatė pakistaniečiu, visi kiti – afganais

Įvykio vietoje
VSAT nuotr. / Įvykio vietoje

Šalčininkų rajono Dieveniškių miestelyje pasieniečiai sulaikė neteisėtai iš Baltarusijos į Lietuvą patekusią dokumentų neturėjusią migrantų grupę. Šeši sulaikytieji prisistatė afganistaniečiais, vienas – pakistaniečiu.

Užsieniečius sulaikė VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai, kuriems apie įtartinus asmenis telefonu pranešė vietinė gyventoja.

Nė vienas sulaikytųjų, tarp kurių penki yra suaugusieji ir du nepilnamečiai, neturėjo dokumentų. Jie nešėsi kuprines, turėjo asmeninių daiktų, higienos priemonių. Vienas migrantas šiek tiek kalba angliškai.

Pareigūnai ragina gyventojus ir ateityje nelikti abejingiems, visuomet pranešti apie pastebėtus įtartinus asmenis.

Sienos su Baltarusija prieigų apžiūrą vykdžiusiems G. Žagunio pasienio užkardos pareigūnams ir kinologui su tarnybiniu šunimi pagalbon operatyviai atvyko VSAT Specialiosios paskirties skyriaus Varėnos komandos pareigūnai.

Buvo rasti pėdsakai, vedantys iš kaimyninės šalies į Lietuvą ir toliau į jos gilumą. Pažeidimo vieta nuo migrantų sulaikymo vietos yra maždaug už pustrečio kilometro.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

G.Žagunio užkardos pareigūnai glaudžiai bendradarbiauja su Dieveniškių kilpoje, iš visų pusių supamoje Baltarusijos, gyvenančia bendruomene bei ragina gyventojus nelikti abejingiems, ir ateityje pranešti apie pastebėtus įtartinus asmenis, nusižengimus ar nusikaltimus.

Migrantai laikinai apgyvendinti G. Žagunio užkardoje, jiems bus atliekami testai dėl COVID-19.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min