Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 7d. 11:25

Domui Juškiui skirta 5 tūkst. Lt bauda už manipuliavimą rinka

„Krekenavos agrofirma“ nubausta už algų mokėjimą „vokeliuose“.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Krekenavos agrofirma“ nubausta už algų mokėjimą „vokeliuose“.
Vilniaus apygardos teismas (VAT) patenkino Vertybinių popierių komisijos (VPK) apeliacinį skundą dėl Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo (VMAT) Domui Juškui skirtos 500 Lt baudos už manipuliavimą AB „Apranga“ (APG) akcijų kaina ir sugriežtino baudą iki 5 000 Lt. Ši VAT priimta nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

„Manipuliavimas rinka pažeidžia sąžiningos prekybos principus – rinka netenka stabilumo ir tampa nebepatraukli kitiems investuotojams. Besiformuojanti nuosekli teisminė praktika siunčia aiškų signalą, kad tokie nusižengimai bus baudžiami adekvačiai“, – sako VPK pirmininko pavaduotojas Vaidas Cibas.

Šių metų pradžioje VPK, atlikusi tyrimą dėl galimo manipuliavimo rinka, nustatė, kad D.Juškys 2011 m. vasario 18 d. – gegužės 10 d. laikotarpiu manipuliavo APG akcijų kaina ir taip pažeidė Finansinių priemonių rinkų įstatymo 63 straipsnio 1 dalį.

VPK vykdytas tyrimas atskleidė, kad minėtu laikotarpiu D.Juškys labai mažais kiekiais pirko APG akcijas. Sandoriai akivaizdžiai išsiskyrė iš D.Juškio įprastos prekybos: be investavimo veiklai įprasto ekonominio pagrįstumo pirkta nuo 1 iki 30 vnt. APG akcijų – tokiais sandoriais kaina buvo dirbtinai pakelta 38 kartus, iš kurių žymiai net 27 kartus.

Taip pat nustatyta, kad D.Juškys naudojosi „Margin Trading“ paslauga, t. y. naudojo skolintas lėšas kaip užstatą parduodant APG akcijas, todėl turėjo tikslą užtikrinti, kad APG akcijų kaina nekristų ir nereikėtų papildyti bankui pateikto užstato. Dėl savo veiksmų D.Juškys turėjo ekonominės naudos, nes, nors ir mokant palyginus didelius komisinius mokesčius, mažais kiekiais keliama APG akcijų kaina ilga laiką padėjo jam išvengti pareigos parduoti stipriai nukritusias APG akcijas.

2011 m. rugsėjo 15 d VMAT, remdamasis VPK surašytu Administracinio teisės pažeidimo protokolu D.Juškiui, pritaikė ATPK 301 str. ir atsakovui paskyrė mažesnę negu sankcijoje numatytą baudą – 500 Lt, nors Administracinių teisės pažeidimų kodekso 1735 str. 4 d.  už manipuliavimą rinka numatyta nuo 5 000 Lt iki 30 000 Lt bauda. VPK, manydama, kad D.Juškiui paskirta 500 Lt bauda nėra adekvati ir proporcinga padarytam pažeidimui, su skundu kreipėsi į VAT.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Bauda Akcijos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min