Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Dvejiems metams nelaisvės nuteistas 133 000 litų nušvilpęs įmonės direktorius Andrius Misiukas

Infliacija
T. Urbelionio/ BFL nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: direktoriaus kostiumą, nuosprendžiui įsiteisėjus, vilniečiui teks pakeisti į nuteistojo uniformą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienos bendrovės direktoriumi dirbęs Andrius Misiukas pasisavino jam patikėtą didelės vertės svetimą turtą, taip pat pagamino ir panaudojo netikrus dokumentus. Už tai Vilniaus apygardos teismas skyrė jam realų poros metų laisvės atėmimą.

Dveji metai pataisos namuose – tokį nuosprendį Vilniaus apygardos teisme išgirdo už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą ir dokumentų suklastojimą (Baudžiamojo kodekso 183 str. 2 d., 300 str. 1 d.) nuteistas vilnietis 36 metų Andrius Misiukas.

Nustatyta, kad vienos bendrovės direktoriumi dirbęs A.Misiukas pasisavino jam patikėtą didelės vertės svetimą turtą, taip pat pagamino ir panaudojo netikrus dokumentus.

2009-ųjų vasarį, tuo metu dirbdamas UAB „Panerio prekyba“ direktoriumi, iš dviejų UAB „Stadita“ akcininkų nupirkęs 100 šios bendrovės paprastųjų vardinių akcijų ir savo vadovaujamos įmonės vardu gavęs per 133 tūkst. litų, A.Misiukas šias lėšas panaudojo savo reikmėms.

A.Misiukas buvo informuotas, kad UAB „Stadita“ bankroto administratorius nustatė terminą pateikti šios bendrovės buhalterinius dokumentus ir turtą. Siekdamas užmaskuoti iš minėtos bendrovės gautų ir jam patikėtų 133 tūkst. litų pasisavinimą, laikotarpiu nuo 2009 m. vasario 9 d. iki 2012 m. balandžio 20 d. pagamino netikrus dokumentus, neva įrodančius „Staditos“ ir kitos bendrovės, „Robvilos“ sudarytą sandorį.

2009 m. kovo 17 d. A.Misiukas kompiuteriu atspausdino pramanytą pirkimo ir pardavimo sutartį, „Robvilos“ išankstinę sąskaitą faktūrą ir kasos pajamų orderį. Juose nurodė netikrus duomenis apie penkių automobilių už beveik 131,5 tūkst. litų įgijimą „Staditos“ vardu ir šiuose netikruose dokumentuose pasirašė.

Juos pateikė Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui nagrinėjamoje civilinėje byloje dėl bankrutuojančios UAB „Stadita“ pareikšto 133 tūkst. litų ieškinio.

Teismo posėdyje A.Misiukas savo kaltę pripažino iš dalies.

Teismo posėdyje A.Misiukas savo kaltę pripažino iš dalies. Tvirtino piniginių lėšų nepasisavinęs, nors neneigė suklastojęs automobilių pirkimo ir pardavimo sutartį bei kitus su šiuo išgalvotu sandoriu susijusius dokumentus.

Jokios materialinės naudos iš to neturėjęs, neva tai padaręs priprašytas „Staditą“ siekusio parduoti asmens. Nors sutartis buvo patvirtinta pas notarą, sutartyje nurodytos pinigų sumos negavęs, tačiau vėliau vis vien sutikęs atbuline data pasirašyti pinigų perdavimo ir priėmimo aktą.

Teismas konstatavo, kad A.Misiuko kaltę nustatytomis aplinkybėmis visiškai įrodo liudytojų parodymai, rašytiniai dokumentai, specialisto išvada ir kiti duomenys, kurie buvo tiesiogiai ištirti teismo posėdyje ir pripažinti tinkamais įrodymais.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių teismas nenustatė, tačiau atsižvelgė, kad anksčiau jau buvo teistas už panašius nusikaltimus.

2013 metų balandžio 18 d. baudžiamuoju įsakymu Vilniaus miesto apylinkės teismas A.Misiuką pripažino kaltu suklastojus (septynios baudžiamosios veikos) tikrus dokumentus – sutartį, kasos pajamų kvitus, sąskaitas faktūras. Vidurinį išsilavinimą turintis bendrovės direktorius teisinosi susigundęs galimybe užsidirbti keletą tūkstančių litų. Apylinkės teismas A.Misiukui skyrė 2 600 litų (20 MGL dydžio) baudą, įpareigojęs sumokėti ją per du mėnesius.

Šį kartą Apygardos teisme taip paprasta nebuvo. Vasario 10 d. nuosprendžiu A.Misiuko skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Teisėjo Algimanto Valantino priimtas nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka, pažymima Vilniaus apygardos teismo antradienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min