Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 13d. 11:45

Jaunas rokiškėnas laukia teismo dėl svetimos sąskaitos ištuštinimo ir greitųjų kreditų

Internetinė bankinkystė
S.Žiūros/BFL nuotr. / Internetinė bankinkystė

Jaunas rokiškėnas laukia laukia teismo dėl neteisėtų ir savanaudiškų veiksmų.

Du greitieji kreditai ir ištuštinta svetima sąskaita neteisėtai pasinaudojus internetinės bankininkystės prisijungimo kodais netrukus į teismo salę iš pataisos namų atves  S. Š. – šią nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamąją bylą nagrinėti teismui perdavė Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Irena Pšalgauskienė.„Nusikalsti linkęs asmenys, ypač įkalinimo įstaigose bausmes atliekantys nuteistieji, pasinaudoję informacinių technologijų galimybėmis, sugalvoja naujus sukčiavimo būdus. Jie iš patiklių žmonių išvilioja internetinės bankininkystės prisijungimo kodus, vagia svetimas santaupas ir perveda pinigus į laisvėje esančių draugų sąskaitas“, – teigia ikiteisminį tyrimą organizavusi ir jam vadovavusi Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė I.Pšalgauskienė.

Ne kartą teistas ir bausmę atliekantis jaunas rokiškėnas kaltinamas neteisėtai disponavęs svetimos elektroninės mokėjimo priemonės duomenimis ir juos panaudojęs, neteisėtai inicijavęs finansinę operaciją ir savo naudai apgaule įgijęs svetimą turtą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai lapkričio mėnesį nukentėjusioji, sulaukusi telefono skambučio iš tariamo banko ir išgirdusi, kad į jos sąskaitą pateko svetimų pinigų didelė suma – 24 tūkstančiai, padiktavo apsišaukėliui savo sąskaitos numerį ir internetinės bankininkystės prisijungimo slaptažodžius. Moteris, paprašyta apsimetėlio, taip pat paskambino jo nurodytu telefono numeriu ir pranešė elektroninės bankininkystės kodus sąskaitai „blokuoti“. Kiek vėliau sąskaitos savininkė, suskatusi paskambinti į banką, sužinojo, kad bankas jokių operacijų nevykdo. Moteris puolė prie bankomato – iš sąskaitos buvo pradingę beveik pusantro tūkstančio litų. Pataisos namuose atliekantis bausmę S. Š., kartu su bendrininkais gavęs apgaule telefonu išviliotą nukentėjusiosios sąskaitos numerį ir prisijungimo prie internetinės bankininkystės slaptažodžius, iš svetimos banko sąskaitos pervedė vieną tūkstantį 450 litų bendrininkui, kuris pažadėjo tuos pinigus perduoti jam. S. Š., prisijungęs prie nukentėjusiosios sąskaitos, suspėjo jos vardu paimti du greitojo vartojimo kreditus – vieną tūkstantį ir 750 litų, taip pat padarė dar kelias nusikalstamas veikas neteisėtai inicijavęs finansines operacijas ir papildęs savo telefono sąskaitas.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Panevėžio apygardos prokuratūros apylinkių prokurorai pastaruoju metu teismui daugiau perduoda baudžiamųjų bylų, kuriose sukčiautojai padaro nusikaltimus nuosavybei ir apgaule savo naudai įgyja svetimus pinigus neteisėtai panaudodami asmens tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, internetinės bankininkystės prisijungimo kodus, svetimas elektronines mokėjimo priemones ir mokėjimo instrumentus finansinėms operacijoms inicijuoti.

Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokurorai pastaraisiais mėnesiais perdavėnagrinėti teismui 12 nusikaltimų nuosavybei baudžiamųjų bylų, susijusių su neteisėtu asmens tapatybės patvirtinimo priemonių duomenų, internetinės bankininkystės prisijungimo kodų, svetimų elektroninių mokėjimo priemonių ir mokėjimo instrumentų
finansinėms operacijoms inicijuoti panaudojimu.

Už netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis– bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų, už apgaule savo ar kitų naudai įgytą svetimą turtą – laisvės atėmimu iki trejų arba aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min