-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dviejų Alytaus sukčių byla keliauja į teismą

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo skyrius kartu su Alytaus rajono apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą. Alytiškiai V.K. (gim. 1959 m.) ir R.A. (gim. 1982 m.) kaltinami dėl neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių ir jų duomenų panaudojimo, nusikalstamų finansinių operacijų vykdymo ir sukčiavimo.
Byla
Byla / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Kaip informuoja Alytaus apskrities VPK, nustatyta, kad ne kartą už vagystes ir plėšimus teisti bendrininkai į smulkių kreditų ėmėjų gretas įpainiojo 30 asmenų. Naivius pažįstamus ir nepažįstamus žmones įtariamieji mulkindami įkalbinėdavo iš bankų pasiimti reikiamus dokumentus, būtinus neteisėtoms finansinėms operacijoms atlikti, ir, prisidengę svetimų žmonių vardais, bendrovėms, pildė vieną paraišką po kitos.

Teisėsaugininkams žinomas atvejis, kai to paties asmens vardu paimtos 8 paskolos iš skirtingų kreditinių bendrovių. Alytiškis, nakvynės namų gyventojas V.K., dažnam piliečiui siūlydavo pasiimti negrąžinamą paskolą ir lengvu būdu praturtėti. Ne visi, matyt, suvokė, kad šiais laikais niekas nesuteikia negrąžinamų paskolų.

Pareigūnai išsiaiškino, kad nuo 2008 metų gegužės mėnesio intensyvią nusikalstamą veiklą plėtoję bendrininkai, naudodamiesi svetimais internetinės bankininkystės prisijungimo duomenimis, iš įvairių greitųjų kreditų bendrovių imdavo 200–2 000 litų paskolas. Sukčių aferos tęsėsi iki 2009−ųjų pradžios. Šiuo metu bendrovių civiliniai ieškiniai per 40 tūkst. litų.

Atskleista, kad puikiai išmanančio kompiuterius, įtariamojo R.A. namuose nuolat lankydavosi ne tik bendrininkas V.K., bet ir aukos, kurių duomenimis pasinaudoję sukčiai užpildydavo paraiškas paskolai gauti.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Alytaus rajono apylinkės teismui. Už įvykdytas nusikalstamas veikas įtariamiesiems gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Vasario mėnesį teismui ketinama perduoti dar vieną baudžiamąją bylą, kurioje už analogiškus nusikaltimus bus teisiami penki asmenys.

Visiems gyventojams policija pataria saugotis sukčių, kurie įžūlėja, meistriškai keičia savo taktiką ir veikimo metodus. Neklausykite draugų, pažįstamų ar tarpininkaujančių asmenų, kurie prašo pagalbos, kad jų artimieji iš užsienio norėtų pervesti pinigų, tačiau negali, nes areštuotos to giminaičio sąskaitos banke.

Neretai už paslaugą žadamas 20−1 tūkst. litų atlygis. Bandoma apgauti meluojant, kad nepilnametis giminaitis negali banke atidaryti atsiskaitomosios sąskaitos ir pervesti pinigų.

Artėjant deklaracijų pildymui, būkite budrūs ir telefonu neteikite informacijos apie savo internetinės bankininkystės sąskaitų prisijungimo vardą, kodus ar slaptažodžius. Paskambinę sukčiai dažnai prisistato Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojais ir reikalauja konfidencialios informacijos pinigams į sąskaitą pervesti. Įprastai visi minėtos institucijos darbuotojai turi priėjimus prie duomenų ir papildomų asmens duomenų.

Policija nori atkreipti dėmesį, kad Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai niekuomet neprašo elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų, banko mokėjimo kortelių numerių ir t. t., todėl išgirdę prašymą pateikti banko prisijungimo ar kitus konfidencialios informacijos duomenis, gyventojai jų nepažįstamiesiems neturėtų pasakyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius