Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 17d. 16:19

Dviejų vaikų gaisre netekusi kaunietė pripažino kaltę: teisme liejosi ašaros

Kaltinamoji teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaltinamoji teisme

Penktadienį Kauno apylinkės teisme pratęstas gaisre Kauno Tunelio gatvėje žuvusių mažamečių bylos nagrinėjimas. Procese kaltinamąja pripažįstama vaikų mama V.B. Posėdžio metu liedama ašaras ji pripažino savo kaltę. Globos namuose augantis trečiasis V.B. vaikas prašo atlyginti neturtinę žalą.

Kaip informavo Kauno apylinkės teismo atstovė spaudai Vaida Bytautė, penktadienį pavyko apklausti kaltinamąją. Uždaro posėdžio metu visą laiką vyko tik jos vienos apklausa.

Kaltinamoji kaltę pripažino visiškai, kalbėdama neslėpė emocijų, verkė.

Advokatė Rasa Kalkauskienė byloje pareiškė civilinį ieškinį dėl 3000 eurų neturtinės žalos priteisimo trečiajam V.B. vaikui, šiuo metu gyvenančiam globos namuose. Byloje paauglys pripažintas nekentėjusiuoju.

Kaltinamoji ieškinį pripažino, žadėjo įsidarbinti ir atlyginti neturtinę žalą, kurią patyrė sūnus.

Kitame posėdyje, kuris vyks birželio 11 d., planuojama ištirti rašytinius įrodymus ir dokumentus sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Proceso dalyviai įpareigoti pasiruošti baigiamosioms kalboms. Planuojamas bylos išnagrinėjimas iš esmės.

15min primena, kad didelio atgarsio visuomenėje sulaukęs gaisras įvyko 2018 metų kovo mėnesį.

Vidurdienį buvo gautas pranešimas apie degantį namą. Atvykę gelbėtojai išvydo iš pastato sklindančius dūmus. Patekimą į vidų apsunkino tai, kad ant langų iš vidaus buvo sumontuotos apsauginės grotos. Namuose tuo metu buvo palikti užrakinti du nepilnamečiai vaikai bei palikta smilkstanti krosnelė, nuo kurios ir kilo gaisras.

Užrakintiems vaikams nebuvo paliktas raktas, todėl jie neturėjo jokių galimybių ištrūkti į laisvę.

Pasak ekspertų išvadų, vaikai mirė nuo apsinuodijimo smalkėmis.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, motina dažnai palikdavo vaikus vienus, taip pat ir nakčiai. Tuo metu, kai įvyko nelaimė, moters namuose nebuvo apie valandą. Ji viena prižiūrėjo mažamečius.

Moteris savo kaltę pradžioje neigė, vėliau, priremta įrodymų, pripažino, kad pasielgė neatsargiai juos užrakindama.

Už neatsargų gyvybės atėmimą dviem ar daugiau žmonių gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų, už piktnaudžiavimą tėvų teisėmis ar pareigomis – bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:07
01:20
02:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min