Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvylika kontrabanda įtariamų jaunuolių sės į teisiamųjų suolą

Cigarečių kontrabanda
VSAT nuotr. / Cigarečių kontrabanda.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir vagystės: 21 tomo baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu ketvirtadienį perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Dvylika jaunų – nuo 17 iki 25 metų – tauragiškių įtariami gabenę ir laikę kontrabandines cigaretes, o trims iš jų teks atsakyti ir dėl automobilio vagystės. Ikiteisminį tyrimą byloje atlikę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pareigūnai nustatė, jog 2009 m. susibūrė grupė jaunuolių, kurių tikslas – iš Rusijos Federacijos per Lietuvos Respublikos sieną gabenti kontrabandines cigaretes ir iš to pasipelnyti.

Jie iš anksto kruopščiai pasiskirstė vaidmenimis – vieni surado bendrininkus, kiti išstudijavo vietovę ir saugojo nusikaltimo vykdytojus, treti pasirūpino transportu, kuriuo bus gabenamos cigaretės, ketvirti atliko krovėjų vaidmenis ir tk.t. Nustatyta, kad 2009 metais liepos 21 d. ir rugsėjo 13 d. Girininkų kaime Šilutės rajone iš Rusijos Federacijos Nemunu buvo neteisėtai atgabentos dvi cigarečių siuntos, kurių bendra muitinė vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius – per 137 tūkst. litų.

Daugelis iš kaltinamųjų, kaip jau tampa įprasta, kaltais neprisipažino, pateikdami pačias įvairiausias savo tariamų alibi versijas. Trims iš kaltinamųjų dar inkriminuojama ir automobilio vagystė. Nustatyta, kad ruošdamiesi gabenti kontrabandines cigaretes, įtariamieji sumanė pavogti automobilį joms gabenti ir ankstų 2009 m. liepos 4-osios rytą iš automobilių stovėjimo aikštelės Kavolių miške pavogė paliktą mikroautobusą „VW Transporter“, kuris vėliau buvo rastas sudegintas.

„Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, kova su kontrabanda išlieka prioritetine prokuratūros veiklos sritimi, kuriai buvo ir bus skiriamas ypatingas mūsų dėmesys“, – sakė kaltinamąjį aktą byloje surašęs bei valstybinį kaltinimą teisme palaikysiantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Donatas Blinstrubis.

2010 m. Klaipėdos apygardos teisme už kontrabandinius nusikaltimus buvo nuteisti 52 asmenys.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Teismas
Parašykite atsiliepimą apie 15min