Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2020 sausio 16d. 20:45

Egzekuciją Vilniuje išgyvenusio vaikino akistata su budeliu: „Jis liepė plauti kilimą, o šalia gulėjo kruvinas draugas“

Aleksandras Bezuglovas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Aleksandras Bezuglovas

Praėjusių metų rugsėjį Vilniaus Fabijoniškių rajoną sukrėtė kraupus įvykis: vienas jaunuolis rastas perdurtu kaklu namo kieme, o po kelių valandų bute aptiktas žiauriai nužudytas jo draugas. Vilniaus apygardos teisme ketvirtadienį susidūrė nužudymu kaltinamas Aleksandras Bezuglovas ir jo surengtą egzekuciją išgyvenęs jaunuolis. Abu jie pateikė savo įvykių versijas.

2002 m. gimęs vaikinas teisme pasakojo, kad rugsėjo 28-ąją po penktadienio linksmybių jis pabudo viename bute. Jo draugas Laurynas nuėjo nupirkti alkoholio ir pasiūlė nuvažiuoti į S.Stanevičiaus gatvę pas Sanią.

Sania – A.Bezuglovo pravardė. Jaunuoliai pas 40-metį vyrą rasdavo laisvą plotą, kur galėdavo netrukdomi girtauti, ir ne kartą lankėsi ten.

„Tuo metu Sanios nebuvo bute, buvo kažkoks jo draugas. Mes atsisėdom ant lovos ir pradėjom išgėrinėt. Gėrėm degtinę. Aš kažkaip užmigau“, – pasakojo vaikinas.

Įsiutino betvarkė

Pats A.Bezuglovas tos dienos įvykius prisiminė lyg per miglą. Dvi paras nemiegojęs ir gėręs vyras sėdėjo bare netoli Kalvarijų turgaus, kai sulaukė draugo skambučio.

„Man pasakė, kad pas mane atvažiavo žmonės ir viską daužo namie, – prisiminė A.Bezuglovas. – Sako, tu geriau važiuok namo, jie negali nusiramint.“

Išgirdęs šią žinią, vyras įsiuto. Tądien jam reikėjo mokėti nuomą, o jis ir taip neturėjo pinigų, tad bute bet kurią akimirką galėjo pasirodyti šeimininkė.

„Susinervinau, pamačiau tokį vaizdą, viskas išdaužyta. Nežinojau, kaip kalbėti su šeimininke, dar viskas išdaužyta, galvojau, išmes mane iš buto. Užėjau, klausiu: kas čia įvyko. Tas ant manęs, kas nepatinka, pasiuntė, tuoj palauk, sakau“, – įvykius prisiminė vyras.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aleksandras Bezuglovas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Aleksandras Bezuglovas

Pačios egzekucijos jis sako nepamenantis, bet neneigia, kad daužė 1996 metais gimusį Lauryną ir puolė jį peiliu.

„Nelabai ką atsimenu, man aptemo akyse, tik pamenu, kaip jau traukiau peilį jam iš nugaros“, – to vakaro įvykius bandė atkurti A.Bezuglovas.

Liepė tvarkytis

Degtinę begerdamas užmigęs jaunuolis pasakojo pabudęs nuo didžiulio triukšmo.

Jis sakė pamenantis, kad Laurynas iki grįžtant Saniai išties niokojo butą: sudaužė keletą indų, išvertė peleninę, numetė televizorių.

„Neatsimenu to momento, kada Lauryną sužalojo peiliu. Tik atsimenu, kad jis gulėjo ant grindų, – pasakojo jis. – Pamačiau, kad Laurynas jau gulėjo ant žemės ir buvo kruvinas. Jis ant šono gulėjo, jis buvo su baltu megztiniu, tai visas baltas megztinis permirkęs krauju. Veidas irgi kruvinas.“

Vaikinas pasakojo, kad Sania atnešė kibirą su vandeniu ir skudurą, numetė prie jo ir liepė valyti kilimą.

„Ir aš valiau tą kilimą. Atsimenu tik tiek, kad Laurynui irgi valiau kraujus, judinau jį, bet jis kažkaip nereagavo. Aš jam su skudurėliu pavaliau nugarą, pravaliau žaizdas, bet jis nejudėjo“, – sakė jis.

Vaikinas prisiminė epizodą, kai Sania vėl ėmė rėkauti ir perrėžė jau gulinčiam ir nejudančiam Laurynui nugarą.

„O aš valiau kilimą, kai staiga gavau smūgius. Jis man trenkė du kartus į veidą ir spardė. Aš nepastebėjau, kai man dūrė į kaklą, tik pajaučiau, kad skauda ir labai kraujas bėga“, – pasakojo jis.

Anot jo, bute buvo ir dar vienas žmogus, tai A.Bezuglovo draugas, su kuriuo prieš tai gėrė. Tačiau nieko konkretaus apie jį papasakoti vaikinas negalėjo.

Jis prisiminė, kad kai tik abu vyrai nusisuko, jis puolė bėgti, durys buvo neužrakintos. Toliau vaikinas nieko atsiminti negalėjo.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aleksandras Bezuglovas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Aleksandras Bezuglovas

Grįžo į barą

Pats A.Bezuglovas sakė prisimenantis, kad liepė tvarkytis. Jis ir pats bandė kažką daryti, tačiau savo veiksmų motyvų esą nei suprato, nei dabar gali paaiškinti.

„Nutempiau kūną į virtuvę, suvyniojau paklodėm. Nežinau, kodėl“, – sakė jis.

Po to jis tiesiog išėjo ir namų ir atsimena, kad atsidūrė tame pačiame bare prie Kalvarijų turgaus. Toliau vyro atmintis vėl dingo.

„Kitą rytą prabudau kažkokiam bute, nežinau pas ką. Išėjau į lauką, nuėjau į parduotuvę pirkti cigarečių. Buvau sutrikęs“, – kalbėjo jis.

Tos pačios dienos vidurdienį vyrą jau sulaikė teisėsauga.

Vyras teisme visiškai pripažino savo kaltę. Jam pateikti kaltinimai bejėgiškos būklės žmogaus nužudymu ir nežymiu sveikatos sutrikdymu.

Ne kartą anksčiau teistam ir iki nusikaltimo statybininku dirbusiam vyrui gresia kalėjimas nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min