Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 14d. 10:43

„Fiat“ ekipažo žūties tyrimas: visos 5 aukos – jauni alytiškiai, aiškėja ir 62 m. įtariamojo klaida

Kelyje Vilnius–Marijampolė avarijoje žuvo 5 žmonės
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Kelyje Vilnius–Marijampolė avarijoje žuvo 5 žmonės. Kas liko iš „Fiat Doblo“ po susidūrimo.

Trečiadienio pavakarę užmiesčio kelią Trakų rajone ties Margio ežeru sudrebino reto kraupumo eismo nelaimė, pareikalavusi iškart penkių gyvybių. Vienas žuvusiųjų yra nepilnametis. Taip pat paaiškėjo, kad visos avarijos aukos buvo jauni Alytaus miesto gyventojai, keliavę namo. Dėl kelių savo bičiulių netekties užuojautą reiškia futbolo fanų „Dzūkų tankai“ bendruomenė. Ryškėja ir įtariamojo avarijos kaltininko – patyrusio „Citroen“ vairuotojo, vaidmuo.

Policijos departamento ketvirtadienį viešinamais, kiek besiskiriančiais nuo pirminių, duomenimis, sausio 13 d. apie 16 val. 37 min. Trakų r., kelio Vilnius–Prienai–Marijampolė 35-ame km, automobilis „Citroen Berlingo“, vairuojamas vyro (g. 1958 m.), lenkdamas vilkiką MAN TGX su puspriekabe, kurį vairavo vyras (g. 1985 m.), išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su automobiliu „Fiat Doblo“, kurį galimai vairavo jaunuolis (g. 2002 m.).

Eismo įvykio metu žuvo tikriausiai automobilį „Fiat“ vairavęs 18-metis ir kartu vykę keleiviai (gimę 1983 m., 1991 m., 1993 m. ir 2003 m.). Taip pat eismo įvykio metu sužalotas automobilio „Citroen“ vairuotojas, kuris pristatytas į ligoninę apžiūrai.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Įvykio vietoje
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Įvykio vietoje

Išvakarėse pareigūnai prasitarė apie pirminę, panašu, nepasitvirtinusią versiją, jog „Citroen“ buvo sumėtytas, kliudė „Fiatą“, o pastarasis nuo kontakto tapo nevaldomas ir išslydo į kaktomušą su atvažiuojančiu vilkiku priešpriešinėje juostoje.

Bet kuriuo atveju, dar vakar buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 281 str. 5 d. (dėl tragiško eismo įvykio sukėlimo).

„Alytiškius pasiekė tragiška žinia – vakarop iš Vilniaus į Alytų keliavęs 5 asmenų ekipažas pateko į tragišką avariją, kuri nusinešė visų penkių alytiškių gyvybes. Tarp žuvusiųjų buvo ir du „Dzūkų tankų“ bendruomenės nariai – 18-metis Rokas ir 17-metis D.

„Dzūkų tankai“ reiškia gilią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir artimiesiems.

Ilsėkitės ramybėje, Rokai ir D., mes jūsų niekada nepamiršime“, – rašoma Alytaus „Dainavos“ futbolo klubo sirgalių bendruomenės „Facebook“ grupėje.

Galvotrūkčiais skubėdami vaduoti šioje avarijoje nukentėjusių žmonių, į avariją pateko ir patys ugniagesiai gelbėtojai. Jiems buvo pranešta, kad sumaitotame „Fiat“ automobilyje yra likę prispausti bent 4 žmonės, tikslesnių žinių apie jų būklę pirmosios minutėmis nebuvo, tad brangi atrodė kiekviena sekundė. Laimė, slidžiame kelyje apvirtusio ekipažo nariai nesusižalojo ir tik vėliau čia prireikė techninės pagalbos, o į didžiojo eismo įvykio vietą pareigūnai nuskubėjo su kolegomis. „Tai neturėjo įtakos gelbėjimui, kadangi ne vienas automobilis išvyksta. Žmonės persėdo į kitą automobilį ir įgula nuvyko į gelbėjimą“, – BNS išvakarėse yra sakęs Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Kelyje Vilnius–Marijampolė avarijoje žuvo 5 žmonės
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Kelyje Vilnius–Marijampolė avarijoje žuvo 5 žmonės

Sausio 13-ąją, trečiadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) duomenimis, 57 eismo įvykius. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 2 įvykiai (Kauno ir Pasvalio rajonuose). Žmonės nukentėjo 2-uose įvykiuose. Viename jų, kaip žinoma, žuvo 5 žmonės, vienas nepilnametis, sužeistas ir vairuotojas. Kitame įvykyje sužeisti 2 keleiviai (vienas kūdikis).

LKPT pranešime taip pat minima trečiadienio pavakarę, apie pusę penkių, sningant, Trakų rajone, magistraliniame kelyje A16 kelyje Vilnius–Prienai–Marijampolė, nutikusi eismo tragedija. Respublikinės kelių policijos atstovai įvardija ir momentą, kaip į dviejų lengvųjų automobilių susidūrimą pateko dar ir sunkvežimis.

Pirminiais Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 5 žmonių žūtimi pasibaigęs lenkimas buvo ne tik neapdairus – toje vietoje lenkti apskritai yra draudžiama.

Krovininį automobilį „Citroën Berlingo“ (iki 3,5 t) vairavęs 62 metų vyras, pirminiais duomenimis, draudžiamoje vietoje lenkė vilkiką MAN TGX, kurį vairavo 35-erių vyras, ir susidūrė su priešpriešinio eismo juosta važiavusiu automobiliu „Fiat Doblo“. Šis automobilis atsitrenkė į minėtą vilkiką ir nuvažiavo nuo kelio. Minėtasis „Citroën“ taip pat atsidūrė už kelio ribų.

Per eismo įvykį žuvo „Fiatu“ važiavę 5 žmonės: automobilį, pirminiais duomenimis, vairavęs 18-metis vaikinas ir keleiviai, 17 metų vaikinas, 29-erių ir 37-erių vyrai, 27 metų moteris. Sužeistas ir į ligoninę nuvežtas „Citroëno“ vairuotojas.

Prieš aštuntą vakaro, sningant, Vilniaus rajone, kelyje Vilnius–Švenčionys–Zarasai, esant slidžiai dangai, vairuojamo automobilio „VW Multivan“ nesuvaldė 35 metų vyras. Tiesiame ruože automobilis nuvažiavo nuo kelio į dešinę ir apvirto griovyje. Nukentėjo ir į ligoninę pristatytos keleivės, 33 metų moteris ir 3 mėnesių mergytė.

Per parą, pirminiais duomenimis, įvyko 9 eismo įvykiai, kai transporto priemonių vairuotojai neišvengė susidūrimo su į kelią įbėgusiais gyvūnais. Šie įvykiai įvyko Anykščių (2), Kaišiadorių (2), Rokiškio (2), Utenos (2), Vilniaus rajonuose, pažymima ketvirtadienį LKPT viešinamame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min