Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Galimos korupcijos byloje STT apklausė Vilniaus apygardos Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką Viktorą Dovidaitį

Galimos korupcijos Vilniaus apygardos teisme bylą tirianti Specialiųjų tyrimų tarnyba apklausė šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką Viktorą Dovidaitį.
Specialiųjų tyrimų tarnyba
Specialiųjų tyrimų tarnyba / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

V.Dovidaitis BNS patvirtino, kad ketvirtadienį buvo apklaustas liudytoju šioje byloje. Ką pasakojo kelias valandas trukusioje apklausoje, V.Dovidaitis nesakė, nes pasižadėjo neatskleisti ikiteisminio tyrimo duomenų.

Penktadienį teismas turėjo skelbti sprendimą Laimono Jurgelevičiaus, dėl kurio įkliuvo teisėjas Ryšardas Skirtunas ir advokatas Vitoldas Petravičius, byloje.

Sprendimas ryte, kaip buvo planuota, nebuvo paskelbtas, kadangi šią baudžiamąją bylą netrukus po advokato sulaikymo ir kratos teisėjo kabinete pasiėmė STT pareigūnai.

„Kas bus su byla? Kai grąžins, matyt, iš naujo, nagrinės. Nežinau, kaip bus. Tokios praktikos pas mus teisme nebuvo. Gal mūsų, gal kitas teismas nagrinės. Kiek žinau, kad sprendimas šioje byloje net nebuvo pradėtas rašyti“, – BNS sakė V.Dovidaitis.

Kyšio ėmimu įtariamas Vilniaus teisėjas R.Skirtunas nuo savaitgalio guli ligoninėje.

Generalinis prokuroras Darius Valys praeitą savaitę kreipėsi į Seimą, kad būtų panaikinta teisėjo neliečiamybė. Parlamentarams prokuratūros vadovas sakė, kad R.Skirtunas įtariamas paėmęs 30 tūkst. litų už L.Jurgelevičiui palankų nuosprendį.

Generalinio prokuroro duomenimis, R.Skirtunas dėjo pastangų, kad būtų paskirtas į trijų teisėjų kolegiją, kuri nagrinės L.Jurgelevičiaus baudžiamąją bylą. Jis buvo paskirtas pranešėju šioje byloje. Be to, priimdamas pinigus iš išteisinamojo advokato V.Petravičiaus esą pažadėjo palankų nuosprendį jo ginamajam.

Seimas ketvirtadienį patenkino laikinosios komisijos, tiriančios generalinio prokuroro prašymą leisti patraukti teisėją baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę, prašymą iki gegužės 18 dienos pratęsti jos darbą.

Generalinis prokuroras Seimo narių prašė panaikinti teisinį teisėjo imunitetą, mat jam norima pateikti įtarimus dėl kyšininkavimo.

Konstitucija numato, kad teisėjas be Seimo leidimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, kitaip suvaržoma jo laisvė.

Tuo tarpu prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Vilniaus apygardos teismo teisėjo R.Skirtuno atleidimo iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą.

R. Skirtunas Vilniaus apygardos teisme dirba nuo 2007 metų gegužės.

1984-1991 jis dirbo Vidaus reikalų ministerijoje tardytoju, Tardymo skyriaus poskyrio viršininko pavaduotoju. 1991-1993 metais buvo bendrovės „Hermes“ juristas, 1993-iųjų kovą tapo Vilniaus miestojo 1-ojo apylinkės teismo teisėju ir juo dirbo iki paskyrimo į Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius