Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Genocido byla baigta nutarimu taikyti įtariamajam priverčiamąsias medicinos priemones

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Edvardas Staponkus baigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl genocido.

Byla baigta, prokurorui surašius nutarimą kreiptis į teismą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo 83 metų įtariamajam J.N.
 
Toks nutarimas priimtas, gavus stacionarinės teismo medicinos ekspertizės išvadas apie sunkią įtariamojo psichikos sveikatos būklę. 
 
Rokiškio rajone gyvenančiam vyriškiui buvo pareikšti įtarimai dėl bendrininkavimo, vykdant genocidą (pagal Baudžiamojo kodekso 24 str. 6 d. ir 99 str.).
 
Jis buvo įtariamas tuo, kad 1951 m. birželio – spalio mėn., bendrininkaudamas su tyrimo metu nenustatytais Lietuvos TSR valstybės saugumo ministerijos (vadinamojo MGB) Tauragės skyriaus pareigūnais, padėjo jiems fiziškai naikinti pasipriešinimo sovietų okupacinei valdžiai dalyvius – Lietuvos partizanus.
 
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, dėl J.N. vietos pareigūnams suteiktos informacijos apie Tauragės rajone veikusių partizanų būrių narių buvimo vietas, vieni iš jų per surengtus ginkluotus antpuolius žuvo, kiti buvo suimti ir ilgiems metams įkalinti atokiuose Sovietų sąjungos lageriuose.
 
„Kaip žinia, karo bei genocido nusikaltimams senatis netaikoma, todėl nors šios  nusikalstamos veikos būna padarytos seniai, nors juos vykdę asmenys paprastai būna garbaus amžiaus ir silpnos sveikatos, jiems yra taikoma baudžiamoji atsakomybė“, – sakė ikiteisminį tyrimą byloje baigęs prokuroras Edvardas Staponkus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min