Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 20d. 14:05

Girtas vairavęs Valdas Tutkus neteko teisių ir gavo baudą

Valdas Tutkus
„Scanpix“ nuotr. / Valdas Tutkus

Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus teisme palyginti švelniai nubaustas už vairavimą neblaiviam.

Vilniaus rajono apylinkės teismas antradienio popietę paskelbė, kad buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus yra pripažintas kaltu dėl to, jog vairavo automobilį neblaivus.

Kaip žinoma, V.Tutkus Vilniaus pakraštyje įkliuvo vasario 12 dieną, pažeidėjui buvo nustatytas 1,71 promilės alkoholio girtumas.

Už tai bylą išnagrinėjusi teisėja Laima Leipuvienė vairuotojui paskyrė 2 200 litų baudą ir metams atėmė teisę vairuoti.

15min.lt primena, kad transporto priemonių vairavimas, vairuotojams esant neblaiviems, kai nustatomas vidutinis (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) neblaivumo (girtumo) laipsnis, neblaivumo patikrinimo vengimas, taip pat alkoholio vartojimas po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo – užtraukia baudą vairuotojams nuo dviejų tūkstančių iki trijų tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų arba administracinį areštą nuo dešimties iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų.

V.Tutkus šioje byloje nuoširdžiai pripažino kaltę, gailėjosi dėl padaryto pažeidimo. Pažeidėjas pabrėžė, kad išgėręs sėdo vairuoti tik norėdamas suteikti pagalbą susižeidusiai žmonai. Vairuotojas buvo pasirengęs sumokėti baudą, bet prašė teismo dėl svarbių asmeninių aplinkybių neatimti teisių.

Teisėja atsižvelgė į jas, nustatydama dvigubai trumpesnį už minimalų vairuotojo pažymėjimo atėmimo terminą. Tačiau teismas negalėjo apskritai netaikyti šios nuobaudos, nes visuomenės normos, draudžiančios vairuoti girtiems, vertinamos labiau, nei pažeidėjams kylantys asmeninio gyvenimo nepatogumai.

Teisėja L.Leipuvienė pripažino, kad noras vežti susižeidusią žmoną atitiko būtinojo reikalingumo sąlygas, leidžiančias pažeisti KET. Tačiau V.Tutkus policijai įkliuvo grįždamas iš degalinės, kur persodino sutuoktinę į taksi. Iš degalinės namo neblaivus V.Tutkus, teismo vertinimu, irgi privalėjo sugrįžti taksi, arba tiesiog pareiti.

Šiandienis teismo nutarimas gali būti per 20 dienų skundžiamas aukštesnės instancijos teismui. V.Tutkus ir jo advokatas po posėdžio nežadėjo to daryti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min