Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvai transliuoto išpuolio prieš moterį Kaune dalyvė: „Man gėda... To įvykti neturėjo“

Namas, kuriame laikinai gyveno įtariamasis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Namas, kuriame laikinai gyveno įtariamasis
Šaltinis: 15min
5
A A

Sekmadienio vakarą Kaune jaunuolis Eimantas G. be jokios priežasties užsipuolė pro šalį ėjusią senyvo amžiaus moterį. Šį išpuolį stebėjo dvi merginos. Viena jų išpuolį tiesiogiai transliavo internetu. Pilietiškiems kauniečiams pranešus apie įvykį policijai, išpuolio autorius netrukus buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 15min pavyko susisiekti su viena iš įvykyje dalyvavusių merginų.

Po tokio išpuolio 15min skaitytojai ėmė spėlioti, kas paskatino vaikiną taip sužvėrėti, iš kur kyla tokios agresijos bangos. Viena įvykio dalyvių sutiko šiek tiek papasakoti apie Eimanto gyvenimą, kuris išties nebuvo rožėmis klotas.

Justina buvo ta mergina, kuri tiesiogiai dalyvavo visuomenės atgarsio sulaukusiame moters užpuolime. Ji jo nefilmavo, netgi teigia bandžiusi sustabdyti įsismarkavusį Eimantą. Šią akimirką Justina gailisi, jog vaizdo įrašas buvo ištrintas, nes jame nufilmuota, kaip ji liepia draugui nebėgti link senyvo amžiaus praeivės. Tačiau šis nepakluso.

„Mes tiesiog šiaip filmavome, kai staiga Eimantui „paplaukė“. Jis buvo daug išgėręs. Man gėda dėl to, kas įvyko, taip neturėjo nutikti. Aš to, ką jis ims ir padarys, nesitikėjau. Tikrai neskatinau. Mes abi net nebuvome išgėrusios“, – 15min tikino mergina, atskleidusi sudėtingo jauno vaikino gyvenimo detalių.

Skaitytojo nuotr./Internautų besidalinti „Facebook“ gyvos transliacijos stop kadrai
Skaitytojo nuotr./Internautų besidalinti „Facebook“ gyvos transliacijos stop kadrai

Dėl ko pradėjo gerti? Nes turėjo problemų su mergina. Ši jo nepriima, nenori matyti, tai ir pavažiavo stogas. Eimantas net vaiką metukų laiko turi su ta mergina.

Užaugo vaikų namuose

Su devyniolikmečiu Eimantu ją prieš metus supažindino brolis. Vaikinas tik ką, sulaukęs pilnametystės, buvo išėjęs iš vaikų globos namų, ieškojosi darbo, kur gyventi. Iš pradžių jis apsistojo kitame mieste pas močiutę, vėliau atsikėlė gyventi pas Justiną ir jos mamą viename Vilijampolės bendrabučių, pagarsėjusiame ne pačiais ramiausiais gyventojais ir tvarka.

„Kadangi pati daug vargo mačiusi, Justina priėmė jį laikinai į mūsų butą. Norėjo padėti, nes Eimantas neturėjo kur eiti. Jo tėvai asocialūs, gyvena kažkur Šančiuose. Užaugo jis vaikų globos namuose, kaip ir jo jaunesnė sesutė. Ji vis dar ten. Nustatyta vaikinui neįgalumo grupė. Reikia jam padėti, reikia kokio psichologo pagalbos, nes neturi nieko šalia savęs“, – dukros draugą apibūdino Justinos mama.

Pasak pačios merginos, Eimantas turėjo ir vyresnį brolį, bet šis, išėjęs iš įkalinimo įstaigos, perdozavo ir mirė. Bent jau taip jai pasakojęs pats Eimantas.

„Eimantas susirado darbą „Maximoje“. Dirbo krovėju. Pasiūlė įsidarbinti ten ir man. Tapome bendradarbiais. Galiausiai „per darbą“ jam pavyko išsinuomoti butą – neseniai išsikraustė iš mūsų. Gyvena kartu su vyresniu bendradarbiu. Šis geria, net išmestas iš „Maximos“ dėl to buvo. Geria ir Eimantas.

Dėl ko? Nes turėjo problemų su mergina. Ši jo nepriima, nenori matyti, tai ir pavažiavo stogas. Eimantas net vaiką metukų laiko turi su ta mergina. Dėl jos jis pradėjo gerti. Net ir žudytis kartą bandė dar mūsų bute gyvendamas. Depresija jam. Kartą girtas galvą prasiskėlė. Policiją ir greitąją vis tekdavo kviesti. Tad vieną dieną pasakiau, kad jam laikas išsikraustyti. Norėjau padėti, bet nesigavo“, – teigė Justina.

Išgėrė du butelius iš karto

Gėrimas, anot Justinos, intensyvėjo. Jaunas vaikinas gerdavo kone kasdien. Kartais ir darbe girtas pasirodydavo. Buvo gavęs net nuobaudą. Vis dėlto savo darbą atlikdavo gerai.

Jaunas vaikinas gerdavo kone kasdien. Kartais ir darbe girtas pasirodydavo. Buvo gavęs net nuobaudą.

„Nebuvo jis teistas, kaip kiti šneka. Policijai žinomas tik dėl avarijos, kurią sukėlė. Kaime važiavo traktoriumi ir atsitrenkė į lengvąjį automobilį. Pripažintas kaltu, sumokėjo baudą ir tiek. Jis tikrai ne koks nusikaltėlis, tiesiog gero gyvenimo nematęs vaikas, kurį visi atstūmė. Ar lanko jis tėvus? Retai. Pamenu, kaip kartą iš jų grįžo stiklinėmis akimis, vos orientavosi aplinkoje. Gal tie tėvai ką jam suleido“, – kraupią jauno žmogaus realybę viena per kitą nušvietė Justina ir jos mama.

Pasak merginos, liepos 16 d. į jos namus Eimantas taip pat atėjo girtas. Paprašė 1,5 euro – norėjo nusipirkti „pilstuko“. Ši nesutikusi duoti. Kadangi draugas neatlyžo, ji pažadėjo jam nupirkti alkoholio, jei tik jis liks namuose.

„Eimantas vienu ypu užsivertė du butelius – 0,7 litro degtinės ir šampano butelį. Per akimirką išgėrė užsivertęs abu gėrimus. Maniau, kad nekils. Tačiau ir išgėręs tiek alkoholio, norėjo dar eiti nusipirkti „naminukės“. Tuomet ir užbangavo. Ėmė kabinėtis prie praeivių, puolė ant tos močiutės, nors šaukiau sustoti“, – neįtikėtinus faktus dėliojo Justina.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Namas, kuriame laikinai gyveno įtariamasis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Namas, kuriame laikinai gyveno įtariamasis

Iškart po įvykio tiek ji, tiek nusikaltimą filmavusi Aistė užblokavo savo „Facebook“ profilius. Įrašas buvo ištrintas. Merginoms dėl savo poelgio gėda, joms nesinori išeiti iš namų. O štai Justinos mama viliasi, jog kas nors išties Eimantui pagalbos ranką.

Tame pačiame bendrabutyje, kuriame kurį laiką su Justina ir jos mama gyveno vaikinas, pakalbinti jaunuoliai tikino, jog jis neturėjo jokių draugų, nuolat elgėsi keistai. Pavyzdžiui, bėgiojo per kiemo balas basas. Niekas su juo nebendravo.

Viliasi, jog tai bus pamoka

Komentarą apie savo darbuotoją sutiko pateikti ir „Maximos“ Korporacinių reikalų departamento direktorius Jaunius Špakauskas, pabrėžęs, jog šis įvykis yra labai apmaudus ir dėl jo įmonė nuoširdžiai apgailestauja.

„Galiu patvirtinti, jog minėtas asmuo iš tiesų yra vienas mūsų darbuotojų, bendrovėje dirbantis trumpiau nei metus. Iki pradėdamas dirbti „Maximoje“ jis pažymėjo, jog anksčiau nebuvo teistas, todėl apie galimus jo prasižengimus praeityje nebuvome informuoti. Tai vos 19-os metų jaunuolis, tad norėtųsi viltis, kad vis tik jis pikta nelinkintis žmogus, kuriam toks nedovanotinas poelgis pačiam galėtų būti prasminga pamoka“, – vylėsi jis.

Pasak J.Špakausko, „Maxima“ yra viena didžiausių darbo vietų kūrėjų Lietuvoje. Bendrovėje dirba net per 16 tūkst. darbuotojų, tad neįmanoma įvertinti kiekvieno jų asmenybės bei galimų veiksmų, ypač laisvu nuo darbo metu.

„Nepaisant to, norime užtikrinti, jog tokio darbuotojo elgesio netoleruojame, todėl jau ėmėmės veiksmų ir dar liepos 17 dieną vienašališkai nušalinome jį nuo pareigų. Dėl tolesnių veiksmų spręsime ateityje, kai turėsime daugiau informacijos iš teisėsaugos“, – patikino J.Špakauskas.

Gyvos nusikaltimų transliacijos stebina ir tyrėjus

Tokiu jauno žmogaus elgesiu stebėjosi ir Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 1-ojo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Danas Tamkevičius: „Yra pasitaikę atvejų, kuomet asmenys, vykdantys teisės pažeidimus, fiksuoja įvykį ir save, kaip vykdytoją ar dalyvaujantį, o vėliau įrašus talpina internete. Tačiau atvejų, kuomet teisės pažeidimas ar nusikaltimas būtų transliuojamas gyvai pačio įtariamojo, nėra pasitaikę. Bent jau man nėra žinoma.

Vis dėlto, negalima teigti, kad tokie transliavimai apskritai nevyksta. Transliacija dažniausiai vykdoma draugų ratui, todėl dažnai įvykis gali būti nepastebėtas policijos, kol pilietiškas asmuo apie įvykį nepraneša“.

Anot jo, teisės pažeidimo transliavimo priežastys įvairios: alkoholis, dėmesio stoka, psichikos sutrikimai, patyčios ir t.t.

Besifilmuojančiam darant pažeidimą asmeniui paprastai gresia atsakomybė priklausomai nuo veikos, kurios įvykdymą fiksuoja, transliuoja. Papildomai gali būti kvalifikuojamas chuliganizmas, neapykantos kurstymas. Filmuota medžiaga naudojama kaip fiksuoto teisės pažeidimo įrodymas.

Komentarai: 5
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min