Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 22d. 20:59

„Holivudinis“ vaizdo įrašas tapo staigmena ir Vilniaus policijai, ir užpultam vairuotojui: bus nauja byla?

Karščiausia vairuotojų konflikto akimirka
Kadras iš filmuotos medžiagos / Karščiausia vairuotojų konflikto akimirka

15min paviešinus liudininko vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuotas vieno vairuotojo grasinimas ginklu kitam eismo dalyviui, paaiškėjo naujų aplinkybių. Nukentėjusiojo supratimu, dabar pareigūnai gali peržiūrėti šią bylą, nes prieš tai išpuolio faktą „VW Sharan“ vairuotojas neigė – jis buvo nubaustas tik administracine tvarka už ginklo laikymo taisyklių pažeidimą.

Paviešinus veiksmo filmo siužetą, o ne sostinės eismo rutiną labiau primenantį vaizdo įrašą, ginkluoto išpuolio metu nukentėjęs vairuotojas pranešė 15min sieksiąs bylos atnaujinimo. Nors policija grasintoją nuginklavo, nukentėjęs vilnietis mano, kad toks agresyvus elgesys kelyje turėtų būti įvertintas griežčiau.

Teorinės galimybės, kad byla gali būti peržiūrėta, neatmeta ir Vilniaus apskrities policija.

15min turėjo progą iš pirmų lūpų išgirsti, kuo „Toyota“ vairuotojas nusipelnė tokio išskirtinio „VW Sharan“ savininko „dėmesio“ sostinės Žirmūnų gatvėje?

Kaip supranta pats nukentėjusysis, jis neva kažkur užlindo, „užkišo“ VW vairuotojui.

„Nei aš užkirtau, nei ką. Aš nei stabdžiau, nei trukdžiau, bet jam gal taip pasirodė. Jis man mirksėjo šviesom. Mačiau, kad jis mėgina sukelti avarinę situaciją, todėl aš jam neleidau savęs aplenkti. Bet paskui sankryžoje jis privažiavo ir nukreipė į mane ginklą“, – pasakojo 15min pašnekovas.

Jis mėgino sukelti avarinę situaciją, todėl aš jam neleidau savęs aplenkti. Bet paskui sankryžoje jis privažiavo ir nukreipė į mane ginklą.

Įdomu ir tai, kas buvo po to, kai vaizdo įrašas nutrūko?

„Aš sustojau ir palaukiau, kol jis pravažiuos. Tada skambinau 112 ir pasakojau pareigūnams, kur jis važiuoja. Maždaug po 10 minučių jis buvo sulaikytas – pareigūnai jį ištraukė iš mašinos ir surado ginklą. Tiesa, be dėtuvės“, – prisiminė „Toyota“ vairuotojas.

Jis siekia, kad užpuolikas būtų patrauktas atsakomybėn ne administracine, o baudžiamąja tvarka – už pasikėsinimą į žmogaus gyvybę.

„Pareigūnai sureagavo netinkamai. Bet jie neturėjo įrodymų, už ką jį nubausti. Todėl nubaudė paprasčiausiai už ginklo nešiojimo taisyklių pažeidimą. Bet dabar, paviešinus liudininko filmuotą medžiagą, pareigūnai, manau, tyrimą atnaujins. Jei neatnaujins, mano advokatai parašys prašymą, kad atnaujintų, paaiškėjus naujoms aplinkybėms“, – 15min teigė automobilio vairuotojas.

Užpultas vairuotojas: policija neturėjo medžiagos

Kodėl pareigūnai galimos grėsmės gyvybei neįvertino iškart po įvykio?

„Jie neturėjo medžiagos. Aš sakiau vieną, jis gal sakė kitą. Pas jį rado pistoletą, bet įrodymų apie užpuolimą nebuvo, liudininkų nebuvo. O dabar, kai išlindo ta filmuota medžiaga – labai gerai“, – kalbėjo 15min pašnekovas.

Jo paminėta aplinkybė apie liudininkų nebuvimą skamba dviprasmiškai, mat 15min skaitytojas, paviešinęs filmuotą medžiagą, tvirtino pranešęs apie šį užpuolimą pareigūnams per sistemą „ePolicija“.

Beje, užpultasis vairuotojas savo ruožtu tvirtina, kad jis buvo parašęs pareiškimą apie įvykį, tačiau apie bylos baigtį pareigūnai jo asmeniškai nebuvo informavę. Kad agresyvusis vairuotojas gavo nuobaudą, vilnietis sužinojo tik iš 15min publikacijos.

Atnaujinimas numatytas, kita vertus, įvykis ištirtas

Vilniaus apskrities policijos Komunikacijos poskyris pateikė 15min komentarą apie tai, kokios yra galimybės atnaujinti šią bylą.

Vadovaujantis LR Administracinių nusižengimų kodekso 661 str. (Administracinio nusižengimo bylos atnaujinimas dėl paaiškėjusių naujų aplinkybių) 1 dalimi, administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo, nukentėjusysis, jų atstovai turi teisę kreiptis su prašymu dėl paaiškėjusių naujų aplinkybių, dėl kurių gali būti atnaujinta administracinio nusižengimo byla, ištyrimo į instituciją, kurios pareigūnas pradėjo administracinio nusižengimo teiseną.

„Galima kreiptis su prašymu ir pateikti vaizdo įrašą, nuotraukas ir panašiai. Gavę prašymą spręstume klausimą dėl bylos atnaujinimo“, – teigia policijos atstovai.

ANK numatyta galimybė atnaujinti tyrimą (ANK XXXVIII skyrius), kita vertus, šiuo konkrečiu atveju, policijos vertinimu, įvykis buvo išnagrinėtas išsamiai ir nustatytos visos esminės aplinkybės: „Nustatyta, kad asmuo iš tiesų turėjo ginklą ir jį demonstravo. Už šią veiką asmuo buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn.“

Asmeniui įvykdžius administracinį nurodymą, teisena laikoma baigta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

33:22
01:27
01:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min