Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 15d. 09:06 , Atnaujinta: 2019 sausio 15d. 15:44

Vilniuje gelbėjamas komos būklės kūdikis, galbūt smurtavęs tėvas gydėsi nuo priklausomybių

Santariškių klinikų neišnešiotų naujagimių skyrius
Asociatyvi iliustracija

Pirmadienio rytą į Vilniaus ligoninę atvežta komos būsenos 4 mėnesių mergytė, jai nustatytas supurtyto vaiko sindromas. Kūdikis gydomas reanimacijoje, jo būklė sunki. Smurtu prieš dukrą įtariamas jos tėvas, jis – areštinėje. Aiškėja, kad šeima buvo patekusi į tarnybų akiratį, abu tėvai gydėsi savo priklausomybes. Vis dėlto Vaiko teisių apsaugos atstovai tikina neturėję duomenų, kad kūdikiui šeimoje gali būti nesaugu.

Kaip praneša Policijos departamentas, 2018 m. gimusi mergytė į ligoninę iš namų Buivydiškių gatvėje pristatyta apie 11 val. Jos tėvas, gimęs 1993 m., uždarytas į areštinę.

Kaip 15min sužinojo iš Vilniaus apskrities policijos atstovo Pauliaus Radvilavičiaus, bylos tyrimą iš 6-ojo policijos komisariato perėmė kriminalistai iš Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos.

„Atsižvelgdami į šio įvykio ikiteisminio tyrimo pagal LR BK 138 str. 2 d. 1 p. interesus bei ikiteisminio tyrimo tyrimo duomenų teikimo ir jų apsaugos reikalavimus informuojame, kad Vilniaus apskrities policija neteiks jokios papildomos informacijos, susijusios su minėtu įvykiu“, – papildomai pranešė P.Radvilavičius.

LR BK 138 str. apibrėžia nesunkų sveikatos sutrikdymą, už tai gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Tarnyboms šeima žinoma

Kaip spaudos konferencijoje pranešė Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovė Sandra Vrublevskienė, tarnybai šeima buvo žinoma nuo 2018 m. rugpjūčio mėnesio.

„Gimimo metu vaiko teisių apsaugos tarnyba buvo informuota, kad motina turi problemų su priklausomybėmis. Specialistai, nuvykę į ligoninę, nustatė kūdikiui 1 grėsmės lygį ir šeimai iki šiandien buvo teikiamos socialinės paslaugos, tai yra, taikoma atvejo vadyba“, – kalbėjo S.Vrublevskienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Sandra Vrublevskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Sandra Vrublevskienė

Žurnalistų klausiama, kodėl specialistai šeimoje lankydavosi tik kartą per savaitę, nors, motinos teigimu, vyras prieš ją smurtavo ir namuose dažnai būdavo apsvaigęs, S.Vrublevskienė tikino, kad šeimos tikrinamos pakankamai dažnai.

Ji pridūrė, kad šeimos lankymo dažnumas sprendžiamas Vilniaus miesto savivaldybės atvejo vadybos posėdžiuose, o tai yra ne tarnybos kompetencijoje.

„Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas, todėl jokių duomenų atskleisti negalima“, – klausiama, nuo kokių priklausomybių gydėsi tėvai, atsakė ji. Vėliau užsiminta, kad gydytasi metadonu, dažniausiai jis skiriamas priklausomybei nuo heroino gydyti.

„Yra nustatyta gydymosi programa nuo priklausomybių, motina galėjo rūpintis kūdikiu ir augino vaiką iki šiol, visus 4 mėnesius“, – sakė ji.

Paklausta, jei vaikas pabus iš komos, ar jis bus grąžintas šeimai, S.Vrublevskienė sakė, kad dėl to bus sprendžiama.

„Bus atnaujintas atvejo vadybos posėdis, bus nagrinėjama situacija šeimoje ir bus sprendžiama, ar jis gali toliau ten likti“, – sakė ji ir pridūrė, kad iki šiol duomenų, kad vaikui šeimoje gali būti nesaugu, tarnyba neturėjo.

Vaiko būklė – labai sunki

Santariškių vaikų ligoninės medikai jau nuo pirmadienio kovoja dėl 3,5 mėnesio mergaitės gyvybės. Ji atvežta gilioje komoje, su sutrikusiu kvėpavimu.

„Atlikti reikalingi gyvybę gelbstintys veiksmai, be to, buvo atlikta skubi diagnostika. Pagal visus kompiuterinės tomografijos, akių dugno požymius, yra (nustatytas – LRT.lt) supurtyto vaiko sindromas.

Vaiką apžiūrint buvo rastos ir kelios kraujosrūvos kūne. Jis yra dirbtinai ventiliuojamas, prognozė kol kas nėra aiški“, – LRT televizijai sako VUL Santaros klinikų Vaikų intensyviosios terapijos sk. vedėja Vilmanta Burokienė.

Medikai sako, kad artimiausios dienos mergaitei bus lemiamos. Tačiau net ir atsigavus, padariniai gali likti visam gyvenimui.

„Vaikas gali likti pilnai arba dalinai aklas, kurčias, likti autistu, turėti elgesio ir pažintinės funkcijos sutrikimų. Aišku, pati sunkiausia diagnozė – vegetacinė būklė“, – teigia medikė.

Motina sako pati patyrusi smurtą

Ligoninėje prie mergaitės nuolat budinti motina pasakoja, kad dukrą galėjo sužaloti jos tėvas, kai ji buvo poliklinikoje. Vos grįžus dar laiptinėje sutiko vyrą ir medikus jau su kūdikiu ant rankų.

„Aš sakau jam, kas atsitiko? Jis sako, kūdikis užspringo. Atvykus, paaiškėjo, kad jis yra supurtytas, yra labai baisūs dalyai: išsiliejęs kraujas į smegenis ir pan. Vyras dabar yra suimtas, jis sako, kad kūdikis užspringo, jis supurtė ją apvertęs už kojų“, – pasakoja motina Aušrinė.

Moteris tikina, kad 26-erių vyras anksčiau prieš vaiką nesmurtavo, tačiau prisipažįsta, kad prieš ją kelis kartus naudojo jėgą, dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Buvo ir išsiskyrę, tačiau prieš kelias savaites susitaikė. Moteris sako patikėjusi, kad jis pasikeitė, nebevartos narkotikų, susirado darbą.

„Iš pradžių ji grįždavo keistas, bet nesuprantama, ar tikrai apsvaigęs, nes sakydavo, kad yra pavargęs po darbo, anksti atsikėlęs. Bet kai tuos du kartus mačiau, kad tikrai apsvaigęs, jog yra kosmose, pasakiau tai jam. Jis pradėjo muštis ir išsiskyrėme. Bet prieš dvi savaites susitaikėme, patikėjau jo žodžiu, kad viskas bus gerai. Bet va, praėjo dvi savaitės ir toks įvykis“, – teigia ji.

Moteris tikina, kad ne tik tėvas, bet ir ji gydosi nuo priklausomybių, todėl šeimą tarnybos stebi vos gimus dukrai. Socialinis darbuotojas namuose lankėsi kas savaitę, o tarnybos priekaištų neturėjo.

„Iškart buvo pranešta, bendradarbiavome, šiandien atvyks socialinis darbuotojas, kuris lankėsi iki šiol, buvo viskas gerai, geri atsiliepimai, nebuvo jokių įvykių, jie lankydavosi kartą per savaitę“, – LRT televizijai atskleidžia Aušrinė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:08
01:11
02:10

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min