2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ilgiems metams į kalėjimą Lietuvą sukrėtusius budelius pasiuntusi teisėja: „Tai – aukščiau bjaurumo“

Praėjusių metų pradžioje Lietuvą sukrėtė brutalus sargo nužudymas, vyro kūnas rastas sudegintas jo paties automobilyje. Greit surasti jaunieji žudikai. Tiriant šį nusikaltimą paaiškėjo dar viena ankstesnė jų žmogžudystė. Penktadienį Vilniaus apygardos teismas pripažino visus 4 žudikus kaltais ir skyrė jiems griežtas laisvės atėmimo bausmes.
Teismo nuosprendžio skelbimas
Teismo nuosprendžio skelbimas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Į teismą atvesti antrankiais surakinti jaunieji žmogžudžiai gailesčio nerodė, atvirkščiai, kai kurie jų net šypsojosi žiūrėdami į fotografų objektyvus.

Turbūt nereikia stebėtis, nes ir iškart po nusikaltimų jie draugams gyrėsi savo nužudymais.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Teismo nuosprendžio skelbimas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Teismo nuosprendžio skelbimas

„Visiškai netikėjau, – anksčiau teisme pasakojo mergina, kaltinta nepranešimu apie nusikaltimą. Būtent jai du vaikinai gyrėsi nužudę ir sudeginę sargą. – Jie pasakodami juokėsi, viską sakė juoku."

Ši mergina išteisinta, nes, anot teismo, ji neturėjo laiko, kada kreiptis į teisėsaugą. „Ji vakare sužinojo, o kitą dieną juos suėmė“, – paaiškino teisėja.

Nepranešimu apie žinomą nusikaltimą kaltinti ir dar trys vaikinai, vienam jų žudikai net parodė paslėptą savo aukos lavoną. Jie pripažinti kaltais, bet teismas skyrė jiems su laisvės atėmimu nesusijusias bausmes.

Įtariamų žudikų trijulė – 23-ejų metų Tautvydas Pūtys, 20-metis Aurimas Jaruševičius ir nepilnametis K.P.S. visuomenę pašiurpino praėjusių metų pradžioje.

2018 m. sausio 7-osios rytą į darbą statybvietėje atėjęs vyras nerado savo kolegos Marijano. Sargo darbo vietoje buvo tik kraujo balos ir grumtynių pėdsakai.

Teisėsauga nedelsdama ėmėsi darbo, kėlė sraigtasparnį, šukavo aplinkinius miškus, tačiau paieškos buvo bergždžios. Galiausiai po kelių dienų miškininkas atsitiktinai pastebėjo sudegusį VW, automobilio bagažinėje gulėjo vyro palaikai.

Netrukus patvirtinta, kad rastas sudegintas sargas ir jo automobilis. Jau po kelių dienų policija į teismą vedė šiuo žiauriu nusikaltimu įtariamą trijulę. O visas itin žiaurus nužudymas įvykdytas siekiant apiplėšti statybvietę. Bendras jų grobis buvo kiek didesnis nei 400 eurų.

VIDEO: Teisėja Virginija Liudvinavičienė komentuoja sargo nužudymo bylą: „Tai – aukščiau bjaurumo“

Tiriant nužudymą paaiškėjo, kad dar 2017 metų lapkritį du įtariamieji – A.Jaruševičius ir K.P.S., kartu su dar vienu bendrininku, šiandien už grotų dienas leidžiančiu Aivaru Gudelioniu, girti peiliu subadė neįgalų vyrą vien todėl, kad jis gatvėje paprašė cigaretės.

Nedaug trūko, kad teismas nagrinėtų trijų žmonių nužudymo bylą. Tokį planą T.Pūtys jau buvo sukurpęs, į mišką nuviliojo vyrą, bet jo bendrininkas A.Jaruševičius paskutinę akimirką pabijojo durti į nugarą.

Tiesa, dėl pastarojo teisėsaugos inkriminuoto nusikaltimo abu vaikinus teismas pripažino nekaltais. „Buvo nustatytas tik pats nuvykimo į mišką faktas. Bet kokie buvo tikslai ir kodėl jie nebuvo įgyvendinti, neaišku“, – sakė teisėja.

Teismo metu paaiškėjo, kad T.Pūtys pats nė neprisilietė prie nužudytojo. Tačiau dėl to jis teisėjų gailesčio nesulaukė. Jam skirtas 18 metų laisvės atėmimas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Tautvydas Pūtys
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Tautvydas Pūtys

„Būdamas pakankamai gudrus žmogus, jis nesudavė nei vieno smūgio. Nors pats jokių smurtinių veiksmų neatliko, bet viską suplanavo ir suorganizavo. Prieš išvykdami visi gėrė trauktinę, taigi, nusikaltimo metu buvo girti. – kalbėjo teisėja Virginija Liudvinavičienė. – Teismas susidūrė su parodymų nenuoseklumu, bandymu sumenkinti savo indėlį. Kaltinamasis nedirbo, anksčiau teistas 2 kartus, jis linkęs nusikalsti.“

Tiesa, jo advokatas tikino, kad T.Pūtys nežinojo, kad jo bendrai ryšis nužudyti sargą. "Buvo su tikslu ne atimti gyvybę, o pagrobti turtą. Jam pačiam buvo netikėta, jis rėkė, kai pamatė, kad žmogus yra žudomas", – kalbėjo advokatas Linas Žalnieriūnas.

Abiejuose nužudymuose aktyviai dalyvavęs A.Jaruševičius jokio gailesčio nesulaukė – jam skirta 20 metų laisvės atėmimo bausmė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aurimas Jaruševičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aurimas Jaruševičius

“Teismas nustatė jo itin didelį pavojingumą visuomenei, visišką įstatymų ir teisės į gyvybę abejingumą, – sakė teisėja. – Jis bandė klaidinti teismą dėl bendrininko vaidmens.“

Anot V.Liudvinavičienės, A.Jaruševičius teismui melavo, kai pasakojo, kad vos ne jis vienas nužudė abi aukas, o jo bendrai prie to neprisidėjo.

„Jaruševičius, žinodamas, kad nužudė du žmones, bandė kitus du traukti už ausų, kad jo draugai daug neprisidėjo“, – sakė teisėja.

Nepilnamečiui K.P.S., kuris nusikaltimo padarymo metu buvo vos penkiolikametis, nelaisvėje praleis 10 metų. Tai – maksimali bausmė, kurią teismas pagal įstatymą gali skirti.

„Teismas atsižvelgia, kad jis nepilnametis, jis dar vaikas. Nors jis dar vaikas, tai jau aukščiau bjaurumo. Jis buvo vienas iš tų brutalių, aktyvių, ciniškų veiksmų atlikėjas“, – paskelbė teisėja.

Tuo metu A.Gudelionis kalės 8 metus. Pripažinta, kad jis prisidėjo prie nužudymo Alytuje, tačiau pats sudavė tik keletą smūgių ir padavė peilį žudikams.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aivaras Gudelionis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aivaras Gudelionis

„Teismas net neabejoja, kad tai didžiulis skausmas, netektis. Aiškiai nustatytas glaudus ryšys, santykius palaikė ne tik su žmona, bet ir su sūnumis. Bet atsižvelgiant į praktikas, priteisia žmonai 20 tūkst. eurų, o 3 sūnums, po 25 tūkst. eurų“, – paskelbė teisėja.

Alytuje nužudyto vyro motinai teismas priteisė tiek, kiek ji ir prašė – 15 tūkst. eurų.

Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min