Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 14d. 11:55

Ir žodžiais, ir strypu policininkui grasinęs prieniškis sulaukė atkirčio teisme

Policijos elektrošoko prietaisas „Taser“
Policijos nuotr. / Policijos elektrošoko prietaisas „Taser“

Už išsakytus grasinimus pareigūno atžvilgiu Prienų rajono gyventojui teko atsakyti prieš Temidę.

Dar besibaigiant 2020 metams Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmų teismas priėmė sprendimą, kuriuo 40-metis Prienų rajono gyventojas pripažintas kaltu pagal LR Baudžiamojo kodekso 287 straipsnio 1 dalį dėl grasinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Praėjusių metų rugpjūčio 27-os dienos popietę, po Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato pareigūno ir socialinės darbuotojos apsilankymo jo namuose, Vytis M. labai supyko ir vėliau paskambinęs pareigūnui į mobilųjį telefoną, vartodamas necenzūrinius žodžius, grasino užpjudyti šunimis ir sutrikdyti sveikatą.

Pareigūnui pakako vien išsitraukti iš dėklo turimą tazerį ir perspėti, kad jis gali būti panaudotas.

Minėtam pareigūnui kartu su kolege ir kitos institucijos atstovais atvykus pas vyrą į kiemą pakartotinai rugsėjo mėnesį, grasinimai ir agresyvus elgesys vėl pasikartojo.

Tačiau šįkart prieniškis eidamas link pareigūno naudojo necenzūrinius žodžius ir grasino sužaloti, laikydamas po ranka pasitaikiusį metalinį strypą.

Pareigūnui pakako vien išsitraukti iš dėklo turimą specialią priemonę ir perspėjus, kad gali būti panaudotas elektros impulsinis prietaisas, kaltinamasis persigalvojo ir nuėjo namų link.

Nors vėliau V.M. pripažino savo kaltę ir gailėjosi, tikindamas, kad neketino įgyvendinti nei telefonu, nei asmeniškai išsakytų grasinimų, tačiau dabar jam teks atsakyti už savo elgesį. Išnagrinėjęs turimus faktus ir parodymas, teismas asmeniui baudžiamuoju įsakymu paskyrė galutinę 30 parų arešto bausmę, atidedant bausmės vykdymą penkiems mėnesiams ir paskiriant intensyvią priežiūrą.

Alytaus apskr. VPK Imuniteto ir vidaus tyrimų skyrius aktyviai vykdo policijos darbuotojų apsaugą nuo galimo neteisėto poveikio, kuriuo siekiama paveikti sąžiningą ir objektyvų pareigų atlikimą. Šiais, 2021-ais metais taip pat jau yra pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl šmeižto pareigūno atžvilgiu pagal LR Baudžiamojo kodekso 154 straipsnį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min