Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 22d. 14:46

Iš finansinės piramidės MMM pelnęsi veikėjai išgirdo Vilniaus teismo nuosprendį

Pinigai
123rf.com / Pinigai

Investuoti pinigus į finansinę sistemą „MMM“ žmones vilioję ir didžiules palūkanas žadėję asmenys išgirdo teismo nuosprendį. Vilniaus apygardos teismas 9 asmenis pripažino kaltais dėl vertimosi neteisėta finansine veikla, vienas iš jų nuteistas ir dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, kitas – dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis.

Teismas jiems skyrė baudas nuo 1 100 iki 4 700 eurų bei konfiskuotina suma pripažino beveik 114 tūkst. eurų, įgytų nusikalstamu būdu.

Dėl žalos atlyginimo 7 nukentėjusieji teismui pateikė civilinius ieškinius. Jie buvo tenkinti, tad nuteistieji turės sumokėti ir pagal civilinius ieškinius priteistą sumą, trečiadienį praneša Generalinė prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas dėl vertimosi neteisėta finansine veikla (pagal Baudžiamojo kodekso 202 str. 1 d.) Generalinėje prokuratūroje buvo pradėtas 2012 m. kovą, gavus Lietuvos banko pareiškimą.

Sudėtingo ir didelės apimties Lietuvos kriminalinės policijos biuro vykdyto tyrimo duomenimis, 2011 m. Lietuvoje pradėjo veikti grupė asmenų, kurie pagal Rusijos Federacijos piliečio Sergejaus Mavrodžio sukurtą veiklos metodą – finansinės piramidės modelį – ragino žmones investuoti į finansinę sistemą „MMM-2011“, žadėdami didžiulę pinigų grąžą – net iki 55 procentų metinių palūkanų.

Siekdami į finansinės sistemos veiklą įtraukti kuo didesnį skaičių naujų dalyvių bei surinkti iš jų kuo daugiau piniginių lėšų, taip užsitikrinant sau ir kitiems nusikalstamoje veikloje dalyvaujantiems bendrininkams nuolatines pajamas, finansinės piramidės organizatoriai Lietuvoje savo neteisėtą veiklą nuolat reklamavo. Skleisdami informaciją, kad „MMM-2011“ veikla yra visiškai teisėta, kad tai pasaulyje veikiančios bankinės sistemos pakaitalas, savotiška indėlininkų savišalpos kasa, kad sistema veikia ir ateityje veiks be jokių trukdžių, bendrininkai į sistemos veiklą Lietuvoje įtraukė beveik kelis šimtus šia informacija patikėjusių asmenų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą byloje palaikė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras.

Iš viso tyrimo metu įtarimai dėl neteisėto vertimosi finansine veikla buvo pareikšti 43 asmenims.

Iš viso ikiteisminio tyrimo metu įtarimai dėl neteisėto vertimosi finansine veikla buvo pareikšti 43 asmenims, 17 asmenų atžvilgiu tyrimas nutrauktas reabilituojančiais pagrindais. Iš ikiteisminio tyrimo buvo išskirti atskiri tyrimai 18 įtariamųjų atžvilgiu.

Septyniems iš jų tyrimai prokuroro nutarimais nutraukti, atleidžiant juos nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, 10 asmenų pripažinti kaltais ir nuteisti pagal Baudžiamojo kodekso 202 str. 1 d. dėl neteisėto vertimosi finansine veikla, jiems skirtos įvairaus dydžio piniginės baudos. Vieno asmens atžvilgiu tyrimas tęsiamas, nes jis šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę Ispanijoje.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Video

01:19
01:17
05:26

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min