-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti
2013 10 29 /11:27

Iš patiklios panevėžietės telefoniniai sukčiai pasisavino 43 tūkst. litų

Panevėžio policija ieško nusikaltėlių, apgavusių panevėžietę ir iš jos išviliojusių 43 tūkst. litų.
Pinigai
Pinigai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kaip pranešė Policijos departamentas, tarp spalio 22 d. ir spalio 28 d. Panevėžyje, Stoties g., I.G.K. (gimusi 1944 m.) paskambinęs vyriškis, prisistatęs policijos pareigūnu, išviliojo elektroninės bankininkystės kodus.

Iš moters sąskaitų nusikaltėliai per kelis kartus pervedė 43 tūkst. 295 litus.

Policija dar kartą primena, kad nei pareigūnai, nei banko darbuotojai niekada neprašo atskleisti internetinės bankininkystės kodų.

Kaip rašoma Panevėžio apskrities VPK pranešime, tai buvo didžiausia šiemet Panevėžyje sukčiavimu įgyta pinigų suma.

Spalio 22 d. panevėžietei laidiniu telefonu paskambinęs vyras prisistatė Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnu. Patikinęs, kad per moters sąskaitą „plaunami“ pinigai, paprašęs mobiliojo telefono numerio sekantiems kontaktams, ėmė kasdien skambinti ir prašyti internetinės bankininkystės kodų.

Tariamas pareigūnas kasdien griežtai įspėdavo moterį niekam nieko nesakyti, net pareikalavo, kad moteris pati pasirašytų raštelį apie tai, kad niekam nepasakos apie bendradarbiavimą su tariama STT.

Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariato pareigūnai sukčiavimo klausimais glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvoje veikiančiais bankais, keičiasi informacija, todėl, gavę pranešimą iš banko apie iš moters sąskaitos atliekamus pervedimus, nuvyko pas 69-nerių panevėžietę.

Moteris ir uniformuotam pareigūnui, ir kriminalistui tiesos nepasakė, tikėjo tik tariamu STT pareigūnu. Iki spalio 28 dienos „padėdama“ tariamam STT pareigūnui, ji atidavė 43 tūkst. 295 litus. Įtariama, kad ir iš sąskaitos kitame banke taip pat paimta daugiau nei 4 tūkst. litų.

Tik tada, kai pareigūnai paskambino moters sūnui, ji atskleidė tiesą.

Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo  ir neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

Policija ir bankai dar kartą perspėja gyventojus – elektroninės bankininkystės kodų pareigūnai nei telefonu, nei atvykę nereikalauja, kiekvienas jų savininkas, sudarydamas su banku elektroninės bankininkystės paslaugų teikimo sutartį, pasirašo ir įsipareigoja, kad niekam jų neatskleis, tad ir privalo taip elgtis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius