TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Išaiškintas itin stambaus masto neteisėto elektros vartojimo atvejis gamybinėje įmonėje

Elektra
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Elektra
Šaltinis: 15min
0
A A

AB Rytų skirstomieji tinklai (RST), bendradarbiaudami su Lietuvos kriminalinės policijos biuru (LKPB), išaiškino ypač stambaus masto elektros energijos grobstymo faktą vienoje iš Vilniaus regiono gamybos įmonių.

Kaip informuoja RST, LKPB sulaikius įtariamus asmenis, susijusius su neapskaitiniu elektros energijos vartojimu šioje įmonėje, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Apskaičiuota, kad šį įmonė sunaudojo apie 880 tūkst. kWh elektros energijos daugiau nei deklaravo. Dėl šio fakto RST patyrė apie 200 tūkst. litų nuostolį.

RST Saugos ir prevencijos departamento direktoriaus Kęstučio Tubio teigimu, sėkmingai bendradarbiaujant su Lietuvos kriminalinės policijos biuru, RST pavyko operatyviai išaiškinti itin stambaus masto nelegalaus elektros vartojimo faktą vienoje iš gamybos įmonių, savo veiklą vykdančių Vilniaus regione.

RST specialistų ir policijos kriminalistų atlikto tyrimo metu nustatyta, kad šioje įmonėje buvo klastojami elektros skaitiklio rodmenys. „Įmonės teritorijoje esančiuose elektros įrenginiuose buvo sumontuotas specialus prietaisas, kuris sumažindavo realiai sunaudotos elektros energijos kiekį. Per parą įmonė sunaudodavo apie 2200 kWh elektros energijos daugiau, nei užfiksuodavo elektros skaitiklis. Tokiu būdu įmonė nuslėpė apie 880 tūkst. kWh suvartotos elektros energijos už beveik 200 tūkst. litų“, – teigia K.Tubis.

Šiuo metu minėta įmonė RST jau grąžino apie 60 tūkst. litų. Likusi dalis nesumokėto mokesčio už sunaudotą elektros energiją bus grąžinta artimiausiu laiku.

Pasak RST atstovo, šis elektros energijos grobstymo faktas yra ypatingas, bet ne vienintelis. Šiais metais RST teritorijoje nelegalaus elektros energijos vartojimo mastai žymiai išaugo. Vien per pirmąjį šių metų pusmetį RST teritorijoje buvo užfiksuoti 899 neteisėto elektros energijos vartojimo atvejai, t. y. 58 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, kai jų buvo 570.

K.Tubio teigimu, daugiausia neteisėto elektros vartojimo atvejų užfiksuojama tikrinant privačių namų gyventojų naudojamos elektros energijos apskaitas. Nelegaliai naudojančių elektros energiją įmonių pasitaiko žymiai rečiau, tačiau jų padaryti nuostoliai RST bendrovei yra net keliasdešimt kartų didesni nei privačių asmenų.

RST atstovas pažymi, jog asmenys, neteisėtai naudojantys elektros energiją, tampa vis įžūlesni ir išradingesni. Naudodami įvairias technologijas jie bando pritaikyti tam tikrus prietaisus elektros skaitiklių rodmenims ar jų plomboms klastoti.

„Pastebime, kad ekonominio sąstingio metu kai kurie elektros energijos vartotojai bando sumažinti savo išlaidas netaupydami elektros energijos ir neieškodami racionalesnių jos vartojimo būdų, o klastodami elektros energijos apskaitos rodmenis“, – sako K.Tubis. Jis pabrėžia, kad net ir per sunkmetį negalima pamiršti, jog tiek privatūs asmenys, tiek įmonės, nuslėpdamos tikrąjį suvartotos elektros energijos kiekį ir neatsiskaitydamos už ją, daro nusikaltimą.

Dėl nesąžiningų elektros vartotojų nusikalstamos veiklos elektrą tiekianti bendrovė patiria didžiulių nuostolių, kurie vėliau gali atsiliepti galutinei elektros energijos kainai.

„Gindami sąžiningų elektros vartotojų interesus ir siekdami išvengti nuostolių, mes ir ateityje aktyviai bendradarbiausime su teisėsaugos institucijomis ir imsimės atitinkamų veiksmų, kad būtų išaiškinti visi neapskaitinio elektros vartojimo atvejai“, – sako RST Saugos ir prevencijos departamento vadovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min