Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 03 15, 10:09

Išgarsėjęs nelegaliais atrakcionais Palangoje bandė išvengti mokesčių ir Druskininkuose

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad vasario mėnesį Kauno apygardos teismas priėmė nutarimą pagal Kauno AVMI surašytą Administracinių teisės pažeidimų protokolą ir skyrė individualios įmonės „Korida“ vadovui Vytautui Murauskui 20 tūkst. litų baudą dėl dviejų Druskininkuose nelegaliai veiklą vykdžiusių darbuotojų.
Atrakcionai vasarą statomi be jokios griežtos kontrolės.
Atrakcionai / Jurgitos Andriejauskaitės/15min.lt nuotr.

Kaip rašoma mokesčių inspekcijos pranešime, Palangoje dėl nelegaliai veikusių atrakcionų pagarsėjęs V.Murauskas Druskininkuose taip pat bandė gudrauti. Čia jo įmonės „Korida“ vardu nuomojo velokartus du su verslo liudijimais dirbantys gyventojai.

Atlikus operatyvų patikrinimą nustatyta, kad šie asmenys su verslo liudijimais dirbti negalėjo, nes jų veikla turėjo visus darbo sutarčiai būdingus požymius, o įsigyti verslo liudijimai buvo tik priemonė šiems santykiams paslėpti.

Patikrinimo metu mokesčių administratorius nustatė, kad su verslo liudijimais dirbusiems asmenims „Koridos“ vadovas suteikė darbo vietą ir darbo priemones, sudarė darbo grafiką, o jie formindavo nuomos sutartis su klientais ne savo, bet įmonės vardu, gautus pinigus kiekvieną mėnesį atiduodavo V.Murauskui, kuris tariamiems verslininkams mokėjo darbo užmokestį.

„Kontrolės rezultatai rodo, kad nesąžiningi verslininkai, tikėdamiesi susimažinti mokesčius, ieško įvairių būdų kaip tai padaryti: vieni darbo santykius slepia įdarbindami darbuotojus pagal autorines sutartis, kiti – su verslo liudijimais, dar kiti darbo sutartis sudaro tik po kontroliuojančių institucijų vizitų. Pernai, po Kauno AVMI atliktų kontrolės veiksmų, buvo surašyti 45 protokolai dėl nelegalaus darbo. Visais šiais atvejais teismas įmonių vadovams skyrė pinigines baudas. Jiems skirta sumokėti į valstybės biudžetą beveik 150 tūkst. litų,“ – sako Kauno AVMI viršininkas Gintautas Muznikas, primindamas, kad pagal ATPK nelegalus darbas užtraukia baudą darbdaviams ar jų įgaliotiems asmenims už kiekvieną nelegaliai dirbantį asmenį nuo 3 iki 10 tūkst. litų.

Kauno AVMI primena, jog apie pastebėtus mokestinius pažeidimus galima pranešti paskambinus trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min