15min be reklamos
2023 01 27, 09:19

Įsimintinas baltarusio gimtadienis Dzūkijoje: pasieniečiai „apdovanos“ bauda, o BMW gali prarasti

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį ties Varėnos rajono Naujųjų Valkininkų gyvenviete, kelyje Vilnius–Gardinas, VSAT Specialiosios paskirties skyriaus Varėnos komandos pareigūnai patikrinti sustabdė automobilį BMW X5. Vykdydami neteisėtos migracijos prevenciją pasieniečiai pasirinktinai stabdė transporto priemones.
Bylos įkalčiai
Sulaikymas, bylos įkalčiai: BMW visureigis / VSAT nuotr.

Varėnos rajone pasieniečiai sulaikė Baltarusijos pilietį, kuris automobilyje įrengtose slėptuvėse į Lietuvą vežė cigaretes.

Lenkijos link vykusį automobilį baltarusiškais registracijos numeriais vairavo tą dieną 34-erių sulaukęs Baltarusijos pilietis. Užsieniečio pateikti dokumentai buvo tvarkingi, jis Lietuvoje buvo legaliai. VSAT pareigūnams kilus įtarimų, kad automobiliu gali būti gabenamas nelegalus krovinys, jis buvo pristatytas į VSAT Varėnos pasienio rinktinę patikrinti detaliai.

Atidžiai apžiūrėjus 2005 m. laidos BMW X5 paaiškėjo, kad jame įrengtos net kelios slėptuvės.

VSAT nuotr./Bylos įkalčiai
VSAT nuotr./Bylos įkalčiai

Pasieniečiai jas aptiko automobilio dujų sistemos išmetimo bakuose, variklio skyriaus pertvaroje, priekiniuose ir galiniuose posparniuose, kėbulo dugne.

Slėptuvėse pasieniečiai rado 1 336 pakelius cigarečių „NZ Gold“, „Minsk Superslims“, „Minsk Capital QS“ ir „Minsk City QS“. Rūkalai buvo pažymėti baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką baltarusiui pradėta administracinės bylos teisena. Jam gresia bauda nuo 5 200 iki 6 000 eurų ir automobilio konfiskavimas.

Po apklausos vairuotoją pasieniečiai paleido. Neteisėtai rūkalus gabenusiam užsieniečiui įteiktas šaukimas atvykti į Tribonių pasienio užkardą, kurioje bus nagrinėjama jo administracinė byla.

Cigaretės laikinai saugomos Tribonių pasienio užkardoje, BMW X5 – Aleksandro Barausko pasienio užkardoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie 15min