Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 11 25, 08:47

Išpainiota korupcijos schema Lietuvos ligoninėse: medikai masiškai ėmė kyšius iš farmacininkų

Specialiųjų tyrimų tarnyba ir prokuratūra baigė tyrimą dėl korupcijos schemos Lietuvos ligoninėse. Teisėsaugos duomenimis, farmacijos įmonė dešimtims medikų mokėjo kyšius už tai, kad jie pacientams išrašinėtų būtent jų firmos vaistus.
Vaistai
Asociatyvi iliustracija / 123rf.com nuotr.

Įtarimai dėl stambaus masto korupcinių nusikalstamų veikų pareikšti juridiniam asmeniui – farmacijos bendrovei ir 11 fizinių asmenų, praneša prokuratūra.

Pranešti įtariamiesiems ir jų gynėjams apie šio ikiteisminio tyrimo pabaigą ir supažindinti juos su tyrimo medžiaga pavesta tyrimą atlikusiems Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnams.

STT nuotr./Farmacininkų byla
STT nuotr./Farmacininkų byla

Generalinė prokuratūra šiam ikiteisminiam tyrimui buvo sudariusi specialią Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų prokuratūrų prokurorų ir visų STT teritorinių padalinių pareigūnų tyrimo grupę.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro nuomone, pareigūnai surinko pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamųjų kaltę dėl jiems inkriminuojamų nusikalstamų veikų padarymo.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta nusikalstama korupcinė schema, kurioje, įtariama, dalyvavo farmacijos kompanijos „Valentis Pharma“ atstovai ir įvairių šalies gydymo įstaigų gydytojai.

Įtariama, kad 12 šios farmacijos įmonės darbuotojų veikė organizuotoje grupėje. Dalis šios grupės narių – bendrovės vadybininkės – galimai susitardavo su savo aptarnaujamų Lietuvos miestų ir rajonų gydymo įstaigų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti, o vėliau suleistų būtent jų įmonės platinamus produktus.

Baigtoje byloje juridiniam asmeniui – farmacijos bendrovei yra pareikšti įtarimai dėl papirkimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. 7 farmacijos bendrovės atstovams pareikšti įtarimai dėl papirkimo bei daliai jų – dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, 4 gydytojams – pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo.

Atliekant tyrimą apklausta daugiau nei 1100 asmenų ir surinkta duomenų, kad gydytojams papirkti nuo 2014 metų iki 2015 metų pradžios kyšiams įmonė galėjo skirti daugiau kaip 74 tūkstančių eurų.

„Valentis Pharma“ nuotr./„Valentis Pharma“ vaistų gamykla Vilniuje
„Valentis Pharma“ nuotr./„Valentis Pharma“ vaistų gamykla Vilniuje

Ikiteisminis tyrimas jau anksčiau baigtas 80 gydytojų ir 5 farmacijos bendrovės darbuotojams, kuriems pripažinus kaltę, jų atžvilgiu priimti procesiniai sprendimai.

Kyšių sumos konfiskuotos, skirtos įmokos į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, taip pat skirtos baudos. Šioje byloje proceso dalyviai jau yra sumokėję daugiau kaip 100 tūkst. eurų, kuriais papildytas valstybės biudžetas.

Taip pat, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) farmacijos bendrovei yra pateikusi ieškinį didesnei nei 39 tūkst. eurų sumai.

Apie prokuroro sprendimą dėl šio ikiteisminio tyrimo perdavimo į teismą bus pranešta papildomai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min