Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 05, 12:57 Atnaujinta 2021 11 05, 15:58

Jonavos bare garsi nuomonės formuotoja patyrė moterų išpuolį: „Smaugė – galvojau, kaip išgyventi“

„Jonava buvo mano pasakų miestas, o dabar bijau kur viena išeiti“, – rytą po užpuolimo prisipažino iš Norvegijos atostogų grįžusi nuomonės formuotoja Lina Chaladauskaitė, išgarsėjusi dar ir tuo, kad uždarbiauja vairuodama sunkiasvores transporto priemones. Darydama įprastą tiesioginę transliaciją Jonavos bare ji buvo užpulta trijų verslininkėmis prisistačiusių moterų. Liną smaugė, tampė už plaukų.
Jonavos bare užpulta nuomonės formuotoja neteko daug plaukų
Jonavos bare užpulta Lina Chaladauskaitė neteko daug plaukų / Linos Chaladauskaitės asmeninio albumo ir 15min nuotr. montažas

„Myliu Lietuvą. Ypač Jonavą.

Grįžau šiandien į Lietuvą, išėjau pasižmonėti į miestą. Bet Jonavoj, „Pavėsio“ bare, mane sudaužė 3 mergos už tai, kad kalbėjau su kamera. Vot tak vot.

Myliu Lietuvą, bet Norvegijoj gyvent saugiau... Vien už tai, kad dariau live stream, kalbėdama su kamera, ką darau nuolat ir esu darius visur, net Kolumbijoj, Rusijoj, Norgėj, Olandijoj ir t. t. Bet tik Jonavoj prasileidau belekiek smūgių nuo Jonavos verslininkių, kaip jos įvardijo save, 3 moterų, kurios mane užpuolė, nes joms nepatiko, kodėl aš save filmuoju ir kalbu su kamera.

Tai tipo dabar man pradėt bijot grįžt į Jonavą ir daryt live, filmuojant save, vien dėl to, kad jos vierches, o aš niekas???

Beje, sudaužė 3 mergikės ne vaikiškai. Auč... Skaudėjo. Blem, Lietuva baisiau už Kolumbiją. Išrovė kuokštus plaukų ir nevaikiškai prismaugė, grasindamos, kad aš Jonavoj laisvai nevaikščiosiu ir live nedarysiu... Nors apie jas aš net nekalbėjau savo live. Kodėl????? Negi Jonavoj tai yra draudžiama?“ – emocingai įvykius savo asmeninėje feisbuko paskyroje netrukus po traumuojančio įvykio nupasakojo Lina.

Sumušė pirmą atostogų vakarą

Penktadienio rytą 15min žurnalistei susisiekus su nukentėjusiąja, moteris sutiko viešai papasakoti tai, kas ketvirtadienio vakarą nutiko viename populiariausių Jonavos barų.

Lina kaip tik ruošėsi važiuoti į policijos komisariatą – nežada visko palikti taip, kaip yra: rašys pareiškimą, reikalaus žalos atlyginimo, o labiausiai ji nori, kad užpuolikių asmenybės būtų paviešintos, kad kitos nuomonės formuotojos Jonavoje žinotų, ko saugotis.

Lina išpopuliarėjo dėl išskirtinės, stereotipiškai vyrams priskiriamos savo veiklos, o kartu ir hobio: tarnaudama kariuomenėje vairavo šarvuotį, Šiaurės Norvegijos pavojingais ir slidžiais keliais vežiojo turistų grupes, vėliau, grįžusi į Lietuvą, persėdo net prie vilkiko vairo.

Jau keletą metų moteris verčiasi ir iš nuomonės formuotojos veiklos – kelia vaizdelius „Youtube“ platformoje, dalijasi savo kasdienybe socialiniuose tinkluose.

Šiuo metu Lina gyvena Norvegijoje, vairuoja miesto autobusą. Išsiilgusi gimtinės, ji nusprendė grįžti ir Lietuvoje praleisti keletą savaičių.

Vos tik parvykusi, dar pirmąją atostogų dieną, lietuvė susitiko su drauge iš Vilniaus ir vakarop patraukė į Jonavos barą.

„Niekuomet nesu turėjusi jokių įvykių Jonavoje, net apsižodžiavusi su kuo. Nebūčiau pagalvojus, kad tai gali nutikti. Jonava man buvo saugus, mano pasakų gražus miestelis, kur galėdavau ir bare laisvai jaustis, ir šokti. Visur eidavome su draugėmis laisvai“, – tikino Lina.

Ketvirtadienio vakarą, apie 19 valandą, bare jos buvo vienos. Lina nusprendė atiduoti duoklę savo sekėjams – ėmėsi tiesioginės transliacijos, plepėjo, kaip pati sako, apie nieką, juokavo su drauge, atsakinėjo į gerbėjų komentarus.

„Gėda, kokia tu gėda, kaimietė, valkata“, – sakė man.

Merginos net nepamatė, kada į barą užėjo trys juodaplaukės apie 35-erių metų moterys. Lina jas matė pirmą kartą, užtat trijulė žymią jonavietę atpažino ir ilgai netrukusios ėmė laidyti pašaipias replikas.

„Jos sėdėjo prie gretimo staliuko. Pradėjo kabinėtis, įžeidinėti mane, pulti. „Gėda, kokia tu gėda, kaimietė, valkata“, – sakė man. Tyčiojosi iš mano pavardės, sakė „gėda būti tavimi“. Akivaizdu, kad mane atpažino. Žinojo, kaip mane rasti socialiniuose tinkluose. Vienai jų pasakiau, kad jei nepatinka, lai nusisuka, pasiūliau į mus nekreipti dėmesio“, – toliau istoriją pasakojo Lina.

Pasiūlymą nusisukti jai teko kartoti gal 10 kartų.

Asmeninio archyvo nuotr. /Vilkiko vairuotoja Lina Chaladauskaitė
Asmeninio archyvo nuotr. /Vilkiko vairuotoja Lina Chaladauskaitė

Nuo žodžių – prie veiksmų

Trijulė nepažįstamųjų prisistatė esančios žymiomis Jonavos verslininkėms, ėmė grasinti, kad „padės į vietą“, „pasodins į kalėjimą“, kad Lina bus supažindinta su advokatais – nukentės.

„Daug yra žmonių, kurie manęs nemėgsta, nes esu garsi, vieša, mėgstu tiesiogines transliacijas daryti, bet niekuomet nesu susidūrusi su tokia situacija, kad tokį lygį viskas pasiektų. Tikrai pajutau grėsmę. Paėmiau ir atsukau telefoną į jas. Pamaniau, užsifiksuosiu, kad turėčiau jų veidus, jei kas man nutiktų“, – patikino Lina.

Į atsuktą kamerą trijulė sureagavo žaibiškai – nuo stalo numetė Linos ir jos draugės gėrimus, čiupo iš rankų vieną mobilųjį telefoną, kitą nuspyrė ir sudaužė, o galiausiai puolė fiziškai ir pačią nuomonės formuotoją.

„Viena pradėjo mane smaugti, o kita – rauti plaukus. Ta, kur smaugė, buvo užlipusi ant vienos mano kojos. Buvau įspausta į kampą, neturėjau galimybės atsitraukti, pabėgti. Daužė, mušė, rėkė, grasino susidorojimu. Vis kartojo, kad yra žymios Jonavos verslininkės.

Tas telefonas, kuriuo dariau transliaciją, buvo nuspirtas, bet neišsijungęs – įsirašė garsas. Kai smaugė, buvo juoda akyse, galvojau, kaip išgyventi, nes pradėjo trūkti oro. Galvojau, Dieve, kada tai baigsis, nes man taip skauda ir nieko negaliu padaryti. Atrodė, kad viskas trunka labai ilgai.

Mano draugė, kuri smurto išvengė – buvo tik aplieta gėrimais, šaukė išsigandusi: „Baikit muštis, baikit muštis“. Ji, vargšė, nežinojo, ką daryti. Stresas, pirmą kartą gyvenime pakliuvo į tokią padėtį, kai bare mušasi moterys. Buvo nustebusi, kad Jonavoje būna tokių dalykų“, – teigė Lina.

Galvojau, kaip išgyventi, nes pradėjo trūkti oro.

Plaukai krito kuokštais

Kai galiausiai išsivadavo iš užpuolikių gniaužtų, ant suolo Lina pamatė storiausią kuokštą savo plaukų. Ji pradėjo braukti pirštais per savo plaukus – šie krito kuokštais.

„Jos toliau mane įžeidinėjo, kad esu kaimietė našlaitė, siūlė pagerti vitaminų, nes plaukai slenka“, – teigė nukentėjusioji.

Asmeninio albumo nuotr. /Turistinio autobuso vairuotoja Lina Chaladauskaitė
Asmeninio albumo nuotr. /Turistinio autobuso vairuotoja Lina Chaladauskaitė

Paklausta, ar tuo metu bare buvo daugiau lankytojų, ji atsakė teigiamai – prie staliukų sėdėjo keletas vyrų. Vienas jų, anot Linos, net ragino mušeikas smurtauti rimčiau, „duoti tai influencerei, pasikėlusiai žiurkei“.

„Sėdėjo toliau jie prie stalų ir mėgavosi reginiu. Nemokamas cirkas“, – nusijuokė Lina.

Į barą atvyko išsigandusios barmenės, tikėtina, iškviesti policijos pareigūnai. Smurtautojos, prišokusios prie jų, ėmė kalbėti norinčios parašyti pareiškimą, nes buvo filmuojamos, viešinamos be sutikimo, o juk yra verslininkės, kurios nori išlaikyti konfidencialumą.

Savo įvykių versiją pareigūnams išdėstė ir Lina, šie užfiksavo muštynių dalyvių asmens duomenis, pasiūlė nukentėjusiajai atvykti į komisariatą kitą dieną ir tuomet parašyti pareiškimą.

Grįžusi į namus, Lina negalėjo užmigti, buvo itin sukrėsta. Moteris sieks žalos atlyginimo ir kad smurtautojos būtų nubaustos dėl sveikatos sužalojimo.

„Emocijos tai... Realiai aš bijau dabar Jonavoje eiti į barą viena. Nenorėčiau jų vėl sutikti, nes mušasi, žino, kur už kaklo griebti, kaip plaukus rauti. Aš, nors esu dirbusi kariuomenėje, sportavau visuomet, bet muštis nemoku. Tikrai realiai baisu. Patyriau stresą, traumą. Įsivaizduokit, tik atskridau į Lietuvą ir tą patį vakarą... Jei baruose renkasi tokios laukinės moterys... Baisu.

Niekad gyvenime nejutau jokios grėsmės. Norvegijoje visur darau transliacijas. Žmonės net nereaguoja. O čia tokie sužvėrėję laukiniai žmonės... Lietuvoje, kur kai kurie, pamačiau, dar nepasiekė pasaulietiškumo lygio, bijosiu filmuotis, tik kai sėdėsiu viena mašinoje užsirakinusi, kur niekas daužyt negalės“, – šyptelėjo humoro jausmo net tokioje situacijoje neprarandanti Lina.

Pažįsta abi puses

15min pakalbinta baro „Pavėsis“, kuriame ir įvyko incidentas, savininkė bei direktorė Rytė Rugienė tikina šiame versle besisukanti ketvirtį amžiaus. Būtent tiek – 25-erius metus, veikia ir šis Jonavoje populiarus baras.

Apie 22 valandą įvykusio konflikto tiesiogiai ji nematė – peržvelgė vaizdo stebėjimo kamerų įrašą. Viena iš mušeikų dar tą patį vakarą jai skambinusi, pasidalijusi savo emocijomis, pasakojusi tai, kas įvyko.

Baro savininkė prisipažino pažįstanti abi sukonfliktavusias puses, o visas konfliktas jai pasirodęs „juokingu“ – moterys tiesiog kibo viena kitai į plaukus.

„Kai mušasi vyrai, pati bandau įsikišti, konfliktą gesinti. Pasekmės dažnai skaudžios būna. O čia įsikibo viena kitai, kaip katės, į kudlas ir viskas. Vyras nė vienas (kiti tuo metu bare buvę lankytojai – aut. past.) net kojos nuo baro kėdžių nenukėlė. Su šypsenėlėmis stebėjo tą vaizdą. Nieko baisaus nebuvo ten“, – teigė baro vadovė, spėjusi, kad aštresnes moterų reakcijas viena kitos atžvilgiu galėjo paskatinti ir alkoholis.

Visas konfliktas baro vadovei pasirodęs „juokingu“.

Smurtautojų trijulė, anot jos, – normalios, padorios moterys, išties turinčios savo mažus verslus Jonavoje.

„Jos pradėjo šaipytis iš Linos savęs filmavimo. Pasakojo ji ten niekus, kaip grįžo, kaip GP trukdo, nes, štai, baras tuščias. O tos sėdėjo prie gretimo stalo ir pradėjo ją traukti per dantį. Tai Lina apsuko kamerą į jas. O kam tai patinka? Susikibo. Tiesiog bandė atimti telefoną. Buitinis konfliktas. Abi pusės net liko po to bare. Bandžiau taikyti jas dar vakar“, – konflikto esmę nupasakojo R.Rugienė.

Anot jos, konfliktai bare išsivysto gal kartą per pusmetį.

Paklausta, ar baras šio incidento metu patyrė kokią žalą, R.Rugienė atsakė, kad buvo sudaužytos dvi šampano taurės, bet niekam dėl to pretenzijų ji neturinti.

Policija pradėjo tyrimą

Papildyta 15.57 valandą. Kaip penktadienio popietę 15min informavo Kauno apskrities policija, lapkričio 5 dieną apie 13.35 valandą gautas moters pranešimas apie tai, kad lapkričio 4 dieną apie 23 valandą Jonavos Plento gatvėje veikiančiame bare prieš ją dvi nepažįstamos moterys panaudojo smurtą, įžeidinėjo.

Dėl viešosios tvarkos pažeidimo pradėtas ikiteisminis tyrimas (pagal Baudžiamojo kodekso 284 str.).

Už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min