Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 9d. 15:46

Kraupus įvykis Jūrės miestelyje: sumuštą mamą išvežė medikai, užpuoliką – policija, o vaikus pamiršo

Smurtas prieš vaikus
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Naktį iš pirmadienio į antradienį Jūrės miestelyje įvyko kraupus įvykis. Į namus įsiveržęs vyras puolė moterį ir ją sužalojo. Tačiau didžiausią skandalą sukėlė ne pats nusikaltimas, o po įvykio namuose vieni palikti mažamečiai vaikai. Pareigūnai pamiršo informuoti Vaiko teisių apsaugos specialistus, dėl to buvo surengtas skubus pasitarimas.

Marijampolės apskrities policijos viešai skelbiamų įvykių suvestinėje užfiksuota, kad namuose buvusi 1995 m. gimusi moteris išgirdo, kaip išdužo vonios langas.

Per langą įlipo pažįstamas vyras ir suėmė moteriai už kaklo, dėl to ji pajuto fizinį skausmą. Vyras buvo sulaikytas.

Policija viešai neužsiminė apie faktą, kad užpulta moteris buvo išvežta į ligoninę. Taip pat nepaminėta, kad namuose tuo metu buvo vienerių ir trejų metų vaikai.

Nors pareigūnai tvirtina, kad vaikus perdavė kaimynams, patys kaimynai dėstė kiek kitokią įvykių versiją. Vaikai neva tiesiog buvo palikti verkti lovelėse ir jie savo iniciatyva priglaudė įvykio sukrėstus mažamečius.

Paprastai vaikais turi pasirūpinti ne pareigūnai, o į įvykio vietą iškviesti Vaiko teisių apsaugos specialistai. Tačiau jie tą naktį taip ir nepasirodė, nes apie įvykį tiesiog nebuvo informuoti. Apie situaciją jie sužinojo tik dar kitą dieną – rugpjūčio 7-ąją.

Po šio incidento suorganizuotas skubus susitikimas su Marijampolės pareigūnais ir Vaiko teisių apsaugos atstovais. Susitikime policininkams buvo priminta apie bendradarbiavimo sutartį, kur aiškiai nurodoma, kaip elgtis panašiais atvejais.

„Džiaugiuosi, jog Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai operatyviai sureagavo į mūsų pasiūlymą susitikti ir aptarti neseniai galimai įvykusį vaiko teisių pažeidimo atvejį Jūrės miestelyje.

Priėjome prie bendro susitarimo dėl reagavimo ir tinkamo keitimosi informacija situacijose, kai vaikai lieka be jų įstatyminių atstovų priežiūros“ – teigė Rūta Liepinaitytė, šiuo metu pavaduojanti Marijampolės aps. VTAS vedėją.

Susitikime kalbėta apie reagavimą į vaiko teisių pažeidimus reglamentuojančius teisės aktus, dar kartą apibrėžta tvarka, kada policija pasitelkia į pagalbą vaiko teisių specialistus.

Aptarti savaitės pradžioje Jūrės miestelį sukrėtę įvykiai. Analizuoti įvykio metu atlikti veiksmai, galimos pasekmės, rašoma VTAS išplatintame pranešime spaudai.

„Manau, kad pasitarimas buvo naudingas tiek VTAS, tiek policijos pareigūnams, kadangi aptarėme konkrečias situacijas, įvardijome veiksnius, galinčius daryti įtaką tarpinstitucinio bendradarbiavimo sklandumą, ir susitarėme dėl abiejų institucijų veiksmų, leisiančių pagerinti reagavimo į galimus vaiko teisių pažeidimus veiksmingumą, siekiant efektyvinti geriausių vaiko interesų apsaugą“, – po susitikimo kalbėjo Marijampolės aps. VTAS Vaidas Zabilevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min