Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 6d. 20:01

Kandidato į Šiaulių merus bičiulis atsidūrė teisme – smaugė moterį grandinėle

Smurtas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Smurtas

Neseniai Šiaulių vietinėje spaudoje buvo klausiama, ar vienas kandidatų į merus neatveda į valdžią „gatvės kultūros“? Šio rinkiminio sąrašo asmenys buvo charakterizuojami kaip konfliktiški, tačiau tai tik juokai palyginus su skaudžia istorija, kurią papasakojo šiaulietė. Nepažįstamas vyras degalinėje ją smaugė. Rinkiminiame sąraše jo nėra, tačiau su kandidatu į merus yra labai susijęs.

Vietinėje Šiaulių spaudoje buvo atskleidžiamos kai kurių vieno rinkiminio sąrašo narių „gatvinės“ savybės – vienas dalyvavo muštynėse ir teigė, kad buvo užpultas. Kitas šiaip linkęs į agresyvius žodinius konfliktus.

Moteris 15min prabilo apie daug rimtesnius signalus. Išklausius istoriją, nenorom prisimeni 90-uosius, kai „berniukai“ tvarką įvedinėjo sau priimtinais efektingais metodais.

Nuteisė, bet nuosprendis apskųstas

Užbėgant už akių moters papasakotai istorijai, reikėtų pabrėžti, jog kalbama apie vieno iš kandidatų aplinkos žmogų, kuris, galimai, į rinkiminį sąrašą nebuvo įrašytas būtent dėl šio įvykio.

Nepaisant to su kandidatu jį sieja akcijos, skolos, mėgiamas sportas ir, galbūt, net kai kurie įvykio liudininkai, byloje apsireiškę kone po metų.

Šioje išpažintyje nėra vardų ir pavardžių, nes galimi asmenų ryšiai su garsiais politikais ir kandidatais nebūtinai figūruoja byloje, tačiau užuominų ir įtarimų nukentėjusioji turi įvairių. Žinoma, svarbi ir nekaltumo prezumpcija.

Visi faktai su byla susipažinusiems teisininkams yra žinomi iki smulkmenų. Šiaulių apylinkės teismas jau buvo paskelbęs nuosprendį – nuteisė jos skriaudiką 300 eurų bauda. Kaltinamasis nuosprendį apskundė ir nori aukštesnės instancijos teisme iš situacijos išeiti laimėtoju.

Devyniasdešimtųjų stilius

Moteris pasakoja, kad 2017 metų rugsėjo pabaigoje važiavo visa šeima – kartu su dviem mažametėmis dukromis ir pagyvenusiu tėvu. Netoli Šiaulių esančioje degalinėje stabtelėjo.

Tuo metu prie automobilio priėjo nepažįstamas aukštas vyras. Jis tai darė tikslingai – su aiškiu noru kažką iš jos gauti. Kaip netrukus paaiškėjo – norėjo pinigų, kuriuos jam skolinga moters vyro bendrovė.

Kodėl šis vyras ieškojo būtent jos? Galima tik spėlioti. Moteris neseniai buvo pervedusi dalį skolos įmonei iš savo asmeninės sąskaitos. Ten buvo galima sužinoti jos vardą, pavardę. O toliau – socialiniai tinklai.

Vėliau vyras griebė už moters grandinėlės su pakabuku ir sukdamas smaugė.

Pokalbis nebuvo iš maloniųjų. Vėliau moteris sakė pasigailėjusi, kad išvis lipo iš automobilio. Bet kas galėjo pagalvoti – juk šviesus paros metas, vieša vieta.

Iškart suprato, su kuo turi reikalą – tai tas pats žmogus, kuris neprisistatęs neseniai ją visaip iškoneveikė darbovietėje. Kolegos jos telefono numerio jam nesuteikė.

Prie degalinės, vos išlipus iš automobilio, pasipylė žeminantys ir grasinantys žodžiai. Vėliau vyras griebė už moters grandinėlės su pakabuku ir sukdamas smaugė. Taip pat sudavė ir jos senyvam tėvui. Beje, tėvui skauda iki šiol.

„Ne vieną tokį bajorą yra pakasęs“

Moteris pastebėjo, kad jai grasinantis anksčiau niekada nematytas vyras dar prieš tai domėjosi jos asmenine biografija. Pavyzdžiui, akivaizdžiai tyčiojosi iš jos bajoriškos kilmės. Apie tai jis galėjo sužinoti socialiniame tinkle.

„Ne kartą pasakė, jog dešimtis tokių bajorų yra pakasęs. Tuo metu iš tiesų išsigandau, kad jis gali nuskriausti ne tik mane, bet ir mano vaikus“, – prisimena moteris.

Kaip elgėsi priėjęs vyras? Be visų kalbų, jis nevengė ir panaudoti fizinę jėgą. Vyras aukštas ir atletiškas. Smogė į nemalonų pokalbį pabandžiusiam įsikišti moters tėvui. Pataikė į šoną – smūgio gal ir nebūta stipraus, tačiau senyvas vyras sveikata pasigirti negali, todėl padariniai ne iš maloniųjų.

Pasijutau lyg bendraučiau su 90-ųjų reketininku. Įniršis, išsireiškimai, smaugimas, tonas.

Agresyvus vyras griebė už moters grandinėlės ir ėmė ją sukti. Grandinėlė buvo tvirta ir nenutrūko – užpultoji pasijuto smaugiama. Suveržta grandinėlė paliko ant kaklo žymes. Panašu, kad norėta ją nuplėšti, tačiau nepavyko.

„Geriau jau būtų nutrūkusi. Pasijutau lyg bendraučiau su 90-ųjų reketininku. Įniršis, išsireiškimai, smaugimas, tonas. Mašinoje buvusios dukros išsigando. Po to mažoji vėl grįžo prie sauskelnių. Abi ilgą laiką neišleido manęs vienos net į tualetą. Nuo to laiko bijo visų nepažįstamų „dėdžių“, – pasakoja dviejų vaikų mama.

Dar ilgą laiką moteris po tokio įvykio jautėsi pažeminta. Nuolat lankė baimė, kad tai gali pasikartoti bet kada. Siaubas ėmė ir dėl to, kad baisūs dalykai vyko viešai, tačiau aplinkiniai elgėsi visiškai abejingai.

Keisti liudininkai

Moteris sutinka, kad teisme kiekvienas gina save kaip tik išmano, tačiau ją stebina, jog jos skriaudikui į pagalbą atėjo ir keletas žmonių iš šalies. Vienas tokių žmonių – degalinės darbuotoja.

„Teismo salėje po vaizdo medžiagos peržiūros tapo aišku, jog ji iš tiesų net nebuvo prie mūsų ir jokiais būdais ji negalėjo girdėti nieko, ką paliudijo. Atsimena kaltinamajam naudingas smulkmenas, tačiau netikėtai paklausta painiojasi, koks buvo metų laikas – painioja pavasarį su rudeniu. Prieš posėdi kaltinamasis ją „tujina“, lyg prieš tai būtų nemažai bendravę“, – prisimena nukentėjusioji.

Ji stebisi – jei žmonės aukoja savo orumą smurtautojams ginti, tuomet tenka primygtinai prašyti teismą nubausti liudininkus už akivaizdžiai melagingus parodymus.

Pernai birželį teisme tuomet jau turėjo būti sakomos baigiamosios kalbos, tačiau kaltinamojo advokatas pareikalavo teismo eksperto išvadų. Rugpjūtį ekspertas pasisakė moters naudai.

Tuomet, praėjus metams po įvykio, kaltinamasis su advokatu surado dar vieną liudininką – savo ir kandidato į merus gerą bičiulį, žurnalistą. Ikiteisminio tyrimo metu apie jį nebuvo kalbama. Kameros šio asmens taip pat neužfiksavo.

Apeliaciniame skunde kaltinamasis teigia, jog naujas liudytojas moterį ir jos tėvą įvardijo kaip agresyvius. „Iš tiesų to liudytojas teisme nesakė ir tai galima įrodyti garso įrašais su liudytojo parodymais. Faktas, kad šių parodymų taip pat neturėjo būti, nes niekas neįrodė paties liudytojo buvimo įvykio vietoje fakto“, – tvirtina nukentėjusioji.

Smaugimas seksualinio pobūdžio?

Agresiją demonstravęs vyras dabartiniam teismui pateikė keistą savo versiją. Neva, jo kontaktas su moterimi, o tuo pačiu ir nusikaltimas – buvo seksualinio pobūdžio. O grandinėlę jis čiupinėjo ir apžiūrinėjo iš juvelyrinio smalsumo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Smurtas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Smurtas

„Jokiu būdu nesutinku – apie jokį seksualinio pobūdžio elgesį anksčiau teisme nebuvo kalbama. O dėl juvelyrinių jo žinių taip pat smarkiai abejoju – jis neturi tokio išsilavinimo. Keistai skamba argumentas – smaugti, nes profesionaliai esi įsitikinęs, jog grandinėlė nutrūks? Neturiu žodžių“, – gūžčiojo pečiais nukentėjusioji.

Šiaulietė vardija savo gyvenimo pomėgius ir užsiėmimus. Ji įvairių programų prieš patyčias ir smurtą organizatorė, rengia parodas, kuria poeziją. Gana jauname amžiuje turi garbingų apdovanojimų.

Ji neskundė ankstesnio teismo sprendimo, tačiau yra įsitikinusi, kad buvo skirta per menka bausmė patirtai moralinei žalai kompensuoti.

Komentarai: 8

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min