Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 16d. 11:16

Kaune nuteistas grasinantį laišką teisėjui parašęs kalinys: tai – dvyliktas teistumas

Naujoji Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinė
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr. / Naujoji Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinė

Penktadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį 30-ties metų Mariui Paulauskui, atvirai savo ir kitų asmenų naudai vertusiam Šiaulių apygardos administracinio teismo teisėją perduoti didelės vertės turtą, – pranešimu spaudai informuoja Kauno apygardos teismas.

M.Paulauskas buvo teisiamas už tai, kad 2016 m. vasarį, atlikdamas bausmę Alytaus pataisos namuose, pasirašydamas svetimu vardu, parašė Šiaulių apygardos administracinio teismo teisėjui adresuotą laišką, kuriame, grasindamas panaudoti fizinį smurtą prieš teisėją ir jo šeimos narius, vertė per tris darbo dienas į banko sąskaitą pervesti 10 175 Eur.

Kaltinamasis savo kaltę pripažino ir paaiškino, jog laišką, žinodami, kad jis netrukus išeis į laisvę, ir teigdami, kad jam už tai atsakomybė negresia, vertė parašyti kiti kaltinamieji. Visgi teismas tokių duomenų, kad kaltinamasis laišką rašė prieš savo valią, nenustatė, o M.Paulausko parodymus, kad jis laiške nurodytų smurtinių veiksmų neketino atlikti, atmetė kaip nepagrįstus, nes tai paneigė laiško turinys.

Skirdamas bausmę kaltinamajam teismas atsižvelgė į tai, kad M.Paulauskas padarė sunkų nusikaltimą veikdamas tiesiogine tyčia, kad jis nusistatęs daryti nusikaltimus, praeityje teistas 11 kartų, bausmę atlikęs, tačiau teistumas neišnykęs.

Tai, kad kaltinamasis prisipažino ir gailisi, laikytina atsakomybę lengvinančia aplinkybe, o atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Pripažinęs M.Paulauską kaltu, teismas skyrė jam laisvės atėmimą trejiems metams. Vadovaujantis BK 641 straipsniu, bausmė sumažinta vienu trečdaliu, tad M.Paulauskas pataisos namuose bausmę atliks dvejus metus. Civilinis ieškinys byloje pareikštas nebuvo.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min